برنامه بازی پشت نپال وابسته به نقشه کشی تجاوز

اخیر انتشار یک نقشه از نپال تایید شده توسط کابینه نپال که شامل مناطقی از هند آمده است در زمانی که هند مانند دیگر کشورهای در حال مبارزه با کرونا بیماری همه گیر و منحرف شده است تمام منابع خود را برای این هدف است. که چنین اقدامی باید با نپال در این مقطع خود را infelicitous. اما آنچه که بیشتر ناراحت کننده است به رعایت یک بی خردانه و قاطعانه تن استفاده نپال در این زمان.

مرز اختلاف نزدیک Kalapani هرگز فرض بر این نسبت در گذشته هر چند آن گرفته شد تا به صورت دوره ای. هر چند هر دو کشور هند و نپال شده بود نشان Kalapani به عنوان منطقه خود و در عین حال هند و نپال مذاکرات برگزار شد و بدون هر گونه acrimony در یک فضای همکاری است. به طور قابل توجهی در این زمان وابسته به نقشه کشی پرخاشگری گرفته شده به نوبه خود جدید: Limpiyadhura نشان داده شده است در درون خود علاوه بر مرزهای Lipulekh و Kalapani. این اعلام شده توسط Padama Kumari کردن یدلایمخیرات aryal وزیر برای مدیریت زمین که مشخص شده است که نقشه تایید شده توسط کابینه. مهمتر PM K P Sharma Oli قول داد که نپال را “اصلاح” این مناطق از طریق سیاسی و دیپلماتیک تلاش. این نشانه ای است که نپال را فراتر از مذاکرات دو جانبه?

نگاهی به شرایط کنونی می تواند کمک در شناخت عواملی که منجر به تغییر در رویکرد نپال نسبت به هند است. اولین بار, نپال امروز نزدیک به چین از همیشه قبل از. نپال در گذشته نیز بازی کرده بود که چین در حالی که کارت برخورد با هند است. در حال حاضر چندین شرکت های چینی فعال در نپال. در اکتبر 2019 زمانی که رئیس جمهور یازدهم بازدید نپال اعلام کرد نپال 56 میلیارد تومان کمک در طول دو سال آینده برای کمک به نپال برنامه هاي توسعه. دو طرف امضا 18 تفاهم نامه و دو نامه ارز در بخش های مختلف از جمله حمل و نقل, کشاورزی, صنعت, تجارت و عرضه است. پس از سال 2016 زمانی که تجارت و حمل و نقل پیمان امضا شد بین نپال و چین, پکن تبدیل به یک پخش کننده قابل توجهی در نپالی اقتصاد و هم در سیاست نپالی. در حال حاضر چین در صدر فهرست سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور است. با امضای BRI در سال 2017, نپال در حال حرکت به سمت دام بدهی دیپلماسی است. در حالی که آن عواقب نامطلوب خواهد بود احساس بعد این قرار داده شده نپال بصورتی پایدار و محکم در چین و پاکستان بلوک.

دوم اتصال فیزیکی بین دو کشور بهبود یافته است. چین تا به حال ساخته شده است جاده ها و راه آهن تا مرز نپال. در طول یازدهم دیدار توافق شد که یک مطالعه امکان سنجی برای trans – هیمالیا راه آهن خواهد بود گرفته شده. چین همچنین توافق کردند برای حمایت از ساخت و ساز از Kerung-کاتماندو تونل جاده ها است. رئیس جمهور یازدهم در طول سفر خود اظهار داشت که او می خواهد برای حمایت از نپال در تحقق ‘آن رویای تبدیل شدن به یک زمین مرتبط کشور از یک کشور محاط’. این بود که روشن اشاره به انجام دور با وابستگی به هند و به چین و پاکستان محور در برابر هند است.

سوم چین کرده و در حل و فصل اختلافات بین Oli و Prachanda. این نشان دهنده رشد نفوذ چینی بیش از حزب حاکم. چین شده بود حفظ ارتباط با جناح های مختلف از حزب کمونیست نپال پس از مدت طولانی و در نتیجه رهبران چینی قابل توجهی اهرم بیش از آنها را.

چهارم مهم ترین جنبه است که این وابسته به نقشه کشی پرخاشگری به نظر می رسد برای انجام شده است در دستور چین است. چین خود شده است غرقه شدن در وابسته به نقشه کشی پرخاشگری در حاشیه. در دریای شرق چین را تاسیس شناسایی دفاع هوایی منطقه در EEZ. در جنوب دریای چین نه تنها آن کشیده شده نه خط نقش برآب خواستار تقریبا کل منطقه نیز آغاز شده و در حال گسترش این خطوط به ادعای بیشتر مناطق. چینی وابسته به نقشه کشی پرخاشگری در زمان یک شکل جدید به تازگی هنگامی که آن را صادر نقشه جدید که در آن گسترش منطقه با تغییر خط قدیمی. این شهر پکن دانشگاه موسسه تحقیقات اقیانوس جنوبی دریای چین استراتژیک وضعیت کاوش ابتکار, نوشته شده است, نقشه, ترسیم مجدد EEZ چین 150 مایل بیشتر در جنوب تر از آن باید باشد. این است که یک استراتژی جدید. در چین و هند در مرز نگه داشته و در تغییر اصلی آن خط بیش از 10 تا 100 کیلومتر در سمت هند. این تاکتیک به خوبی برنامه ریزی فرایند به مفهوم چینی کمک می کند تا در تقویت آن ادعا می کند. اضافی ادعا ساخته شده توسط نپال است در چینی خط.

زمان نیز نشان می دهد بزرگتر شوم طرح از چین-پاکستان-Nelpal ترکیب. در حالی که فوری باعث می شود افتتاح یک جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttrakhand, وقوع درگیری های اخیر بین هند و چینی ها سربازان در شرق لاداخ در نزدیکی Pangong دریاچه در 5 مارس و در شمال هند در 8 مارس و افزایش و پاکستان فعالیت در LoC پیشنهاد خوبی chalked از طرح. پاکستان و چین محور می خواهد به نگه داشتن PoK و گلگت – بلتستان منطقه تحت شرکت خود را کنترل کنید. کل منطقه از J&K تحت پاکستان و چین نیز در قسمت جنوبی افغانستان است که مهم استراتژیک برای CPEC و بنابراین آنها نمی خواهید هر گونه افزایش در نفوذ هند. علاوه بر چین فوری و اهداف به قرار دادن فشار بر هند برای عدم مخالفت BRI و توقف حمایت از کشورهای دیگر به صورت کامل پروب در نقش چین در کتمان حقایق در Covid-19.

بالا به ارمغان می آورد به این نتیجه رسید که نقشه جدید نپال نیاز دیده نمی شود به عنوان نپال استراتژی اما به عنوان یک برنامه بازی چین با دخالت پاکستان است. نپال تنها یک پیاده. این طرح برای قرار دادن هند تحت فشار در این منطقه با تمام همسایگان. باید آن را درک است که چین در حال حاضر کار نه تنها به ایجاد یک رشته مروارید در اطراف ما است اما همچنین تلاش برای غصب سرزمین ما از طریق ما دیگر همسایه است. از این رو هند نیاز به چهار برابر استراتژی برای مقابله با همه همسایگان خود در منطقه است. برای اولین بار در نپال وجود جمعیت زیادی که خواسته عالی روابط با هند است. این بخش نیاز به تشویق. ما نیاز به اطمینان حاصل شود که نپال تبدیل کند کامبوج در جنوب شرق آسیا که در چین کنترل کامل است و به علت اختلافات در آسه آن. دوم, برای, پاکستان, ما تلاش های دیپلماتیک باید با توجه بیشتر فشار به عقب بر گردیم ما مناطق J&K. سوم, برای, چین, ما مجبور به استفاده از تمام اهرم برای قرار دادن آن تحت فشار است. تبتیها در بدبختی شرایط که نیاز به حمایت های خارجی. هند باید آنها را تشویق به رویکرد بین المللی انجمن. علاوه بر استراتژیک علاقه بشردوستانه مسائل نیز ما را وادار به کمک به آنها را به بیرون آمدن از بدبختی است که آنها روبرو هستند در تبت. چهارم در افغانستان که در آن وضعیت است که به سرعت در حال تغییر, جناح/گروه های قومی که روابط دوستانه با هند باید با توجه بیشتر کمک به مشروع در نقش جدید تقدیر.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>