Galwan ولی برخورد گلچین چین ژئوپولیتیک قصد و هند توهم با چین

مرگبار برخورد در Galwan دره در 15 ژوئن شب سال 2020 است به یک نقطه اوج هفته از افزایش تنش در خط کنترل واقعی (لاک) که می رود به هند و چین جنگ در سال 1962. با وجود نخست وزیر هند جواهر لعل نهرو را دوستانه به سیاست چین -هندی-Chini Bhai Bhai, آسیایی همبستگی و هند حمایت چین گنجاندن در شورای امنیت سازمان ملل (UNSC)- چین در زمان متخاصم رویکرد نسبت به هند با به راه انداختن یک جنگ علیه هند است. این جنگ در سال 1962 و در سال 1967 standoffs در سال 1987 2013, Dokhlam بن بست در سال 2017 اخیر standoffs بین دو هسته ای, آسیایی, غول های نسبت داده شده به طور عمده به پایدار متضاد استراتژیک رقابت و برداشت های متفاوت در مورد خط کنترل واقعی (LAC) در هند و چین مرز. اما طیف وسیعی از عوامل از جمله چین را به تلاش برای استفاده از بحران انسانی از Covid-19 شیوع برای رسیدن به آن ژئوپولیتیک هدف این است که مسئول برخورد مرگبار در لاک که دیده نمی شد تا 1975.

چین شده است تحت حمله برای تضعیف شدت Covid-19 همه گیر شروع از اطلاعات غلط جنگ و نفوذ سازمان بهداشت جهانی است. چین پس از حاوی این بیماری به خوبی در صفحه اصلی برای اولین بار با استفاده از کمک های پزشکی دیپلماسی و سپس شروع به جولان دادن آن اقتصادی و نظامی قدرت به خصوص در هند و اقیانوس آرام. این کاملا قابل مشاهده در قانون تامین در هنگ کنگ آن رفتار پرخاشگرانه در جنوب دریای چین برابر ویتنام و ژاپن و فیلیپین و درنده تجارت سیاست اعمال تعرفه برابر استرالیا واردات. چین با استفاده از بحران انسانی از Covid-19 برای رسیدن به آن ژئوپولیتیک هدف و می بیند یک فرصت برای بیرون راندن ما تقدم به خصوص در هند و اقیانوس آرام. این شدت یافته است که آمریکا و چین استراتژیک رقابت و نگرانی های مطرح شده در مورد قوانین مبتنی بر نظم و ثبات استراتژیک در اقیانوس هند و آرام با توجه به نظامی چین ابراز وجود است. ایالات متحده و متحدان آن و شرکای شده اند و حرکت به تعادل چین ژئوپولیتیک جاه طلبی و رفع زنجیره تامین جهانی که در چین آمده است به تسلط به طور پیش فرض. هند پدید آمده است به عنوان قابل توجهی متعادل در هر دو جغرافیای سیاسی و زنجیره تامین جهانی زمینه. چین نظامی ادعا در طول لاک این است که یک پیام است که هند نیست یک بازی به چین است.

نارندرا نخست وزیر در پاسخ به کشته شدن 20 سربازان هندی گفت که هند می خواهد صلح اما اگر موجب هند است که قادر به دادن یک پاسخ در خور به چین است. چین ممکن است از لحاظ اقتصادی جلوتر از هند اما وقتی که می آید به استراتژیک عرصه بر خلاف تصور عمومی هند می تواند نه تنها به دفاع از مرز خود را اما می تواند به تحمیل آسیب شدید به چین است. توسط چندین حساب هند استراتژیک لبه بیش از چین است. بیش از دو دهه گذشته هند دفاع آمادگی دارد با تمرکز بر مقابله با دو تهدید از چین و پاکستان در حالی که چین درگیر شده است در بسیاری از جبهه ها از جمله درک تهدیدات امنیتی از آمریکا در دریای چین جنوبی است. اما در جهان سیاست هستند به همان اندازه مهم است.

علاوه بر آن قابلیت دفاع هند دوستان بیشتر از چین است. بر خلاف سال 1962 سناریو امروز هند همگرایی سیاسی و استراتژیک با ایالات متحده و سیاسی غرب در جهانی عوام از جمله قوانین مبتنی بر نظم و ثبات استراتژیک در اقیانوس هند و آرام. هند توانمند همکاری های استراتژیک با قدرت دفاعی پیشرفته آمریکا روسیه فرانسه انگلستان و اسرائیل و ژاپن و بسیاری از چینی ها با احتیاط کشورهای هند و اقیانوس آرام. به جز چین چهار شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC) دائمی اعضای هند نامزدی برای عضویت دائم به شورای امنیت سازمان ملل.

هند همچنان به یک موافقتنامه دفاعی همکاری با روسیه است. این روند همچنان ادامه دارد در طول این لاک بن بست به عنوان قابل مشاهده در هند که به دعوت ما به آینده G7 جلسه, نیروهای نظامی ایالات متحده نقل مکان کرد که از اروپا به جنوب دریای چین در پی چینی علیه هند و متحدین آمریکا در جنوب شرق آسیا, هندوستان, وزیر دفاع Rajnath سینگ سفر سه روزه به حضور روسیه در رژه پیروزی و ثابت قدم پشتیبانی از فرانسه به هند در هند-چین بست. در حالی که چین با تنها دو متحدان پاکستان و کره شمالی.

اما چینی ادعا در لاک بخشی از تحول استراتژیک هندسه که در آن چین درک هند در حال رشد استراتژیک حضور و در حال تحول واحدهای Indo-Pacific استراتژی مانع ژئوپولیتیک هدف به نقشه آینده منطقه است. روری Medcalf به رسمیت شناخته کارشناس امنیتی و به عنوان یک دیپلمات سابق استرالیا شده است سیاست پزشک شناختی محتوای هند و اقیانوس آرام در کتاب خود مسابقه برای هند و اقیانوس آرام: چرا چین نخواهد نقشه آینده کاربران آنلاین intertwines طیف گسترده ای از مسائل جاری نمایش قدرت سیاسی. او ادعا میکند که اتفاق می افتند Indo-Pacific استراتژی رو به افزایش اقتصادی و سیاسی قدرت های بافته شده در اطراف بازدارندگی و دفاع و همکاری های اقتصادی در حال رفتن به تعیین کننده ای در شکل دادن به یک ثبات و مرفه اقیانوس هند و آرام برای مقابله با چین ، هند و اقیانوس آرام است یک جغرافیای سیاسی ساخت که اذعان دوباره ظهور هند به عنوان قابل توجهی به ثبات استراتژیک در منطقه است.

در این زمینه چهار گوش ابتکار-آمریکا و ژاپن و هند و استرالیا-هند تعمیق دفاع, روابط با آمریکا و تحولات اخیر امنیتی در روابط با استرالیا قابل توجهی هستند. چهار است که در حال گسترش به عنوان چهار به علاوه شامل کره جنوبی و ویتنام و نیوزیلند. هند و استرالیا امضای دو مهم نظامی پیمان – استرالیا-هند متقابل پشتیبانی لجستیک تنظیم و دفاع از علم و فناوری برای اجرای تنظیم – به طور قابل توجهی به عنوان اولین گام در تعمیق دفاع ارتباط بین دو اقیانوس هند و آرام دریایی قدرت. هند همکاری استراتژیک با ایالات متحده است همه جانبه و بسیار قوی دفاعی و نظامی اورتون – بدون ابهام در موازنه تهاجمی چین است.

هند روابط با ایالات متحده در زمینه دفاع بازرگانی مشترک تمرینات نظامی و تبادل اطلاعات و نوظهور هند و اقیانوس آرام استراتژی چین با احتیاط کشور با هدف خنثی کردن چینی ها توسعه دستور کار است. در میان این تحولات استراتژیک چین می بیند هند به عنوان بازیکن اصلی در آمریکا-حمایت چین مهار استراتژی و مهار آن با هدف تسلط بر اقیانوس هند و آرام.

چین تجاوز نظامی علیه هند, کشورهای جنوب شرق آسیا و تهدید, سیاست های تجاری در برابر استرالیا را آشکار ژئوپولیتیک قصد و درنده سیاست های تجاری. چین اقدامات هیچ چیز کمتر از یک طنین آلمان پرخاشگری تحت هیتلر قبل از جنگ جهانی دوم است. در حال ظهور چالش های امنیتی می تواند توسط یک قدرت است. شمول مشترک, منافع و تعهدات خنثی می چینی چالش های مطرح شده به قوانین مبتنی بر نظم در اقیانوس هند و آرام. قربانی از 20 سربازان هندی باید end هند وهم از تصور هم با چین در اصطلاح آسیایی قرن – یک Nehruvian میراثی است که همچنان به امد و شد زیاد هند تا تاریخ. هند نظامی هوشیاری و ممنوعیت چینی کسب و کار بسیار مورد نیاز اقدامات است. هند باید این فرصت را به ایجاد یک تحول جهش در توسعه اقتصادی آن و ارائه شفاف و قابل اعتماد گزینه به زنجیره تامین جهانی و زیر بنای روابط دوستانه سازمان ملل برای خنثی کردن چینی تجاوز.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im