بودجه و تجزیه و تحلیل commentariat heaved آه امداد پس از بودجه برای FY2021 نازل شد. بر خلاف سال گذشته حداقل به نظر می رسد حسابداری دقیق.

خیلی کم بودند انتظارات است که آن را تقریبا به یک لذت برای بررسی دقت سازگار تخصیص در سراسر بیش از 700 طرح و 300 عمده سران هزینه ها. این خیس کردن Rs 30.4 تریلیون دلار (حدود 15 درصد از تولید ناخالص داخلی) از جمله نقل و انتقالات به دولت – که این اتحادیه پیشنهاد به دولت آینده را صرف مالی.

توجه داشته باشید از تولید ناخالص داخلی است که میله میله به رشد تنها در یک اسمی 10 درصد در سال آینده – بیشتر احتمال دارد هدف این است که 8.5 درصد (5 درصد واقعی plus 3.5 درصد تورم) در برابر پیشنهاد افزایش در دولت هزینه از 12.5 درصد در FY2021. مفهوم این است که آماده سازی برای ادامه رکود در سرمایه گذاری های خصوصی و مصرف در سال آینده با دولت تبادل نظر در به عنوان یک جایگزین رشد موتور.

بودجه نادیده گرفته فیل در اتاق وجود ندارد و تقاضا در حالی که با تمرکز بر مشوق هایی برای افزایش عرضه (کاهش مالیات بر شرکت ها و مشوق هایی برای جریان خارجی سرمایه گذاری نمونه کارها). اما آن را بیش از حد بالا به دیس FY2021 بودجه به عنوان چیزی بیش از یک ورزش حسابداری است که پیموده به خوبی مورد ضرب و شتم مسیر مالی محافظه کاری حک شده توسط Arun برآورده شدهاست به عنوان وزیر دارایی از سال مالی 2015 برای سال مالی 2019.

مسلما بودجه فاقد قوی مرکزی تم. سه روش ستون دو ستون بیش از حد بسیاری از. سه رکن “Aspirational هند; توسعه اقتصادی و دلسوز جامعه” به نظر می رسد یک چیز جزیی ساختگی. هیچ یک از آنها متفاوت از یکدیگر است. در نظر است که “محیط زیست و تغییرات آب و هوا” بیشتر وابسته امروز به ستون “توسعه اقتصادی” نسبت به “مراقبت از جامعه” نظامی “ستون ابر” که در آن قرار داده شده است.

به طور مشابه “Aspirational هند” است و بیشتر در مورد “صنعت و تجارت و سرمایه گذاری – جزئیات شغل خوب” بیش از آن است که با “کشاورزی آبیاری و توسعه روستایی”- همه غروب مناطق است که باید به درستی در زیر ستون توسعه اقتصادی است.

احتمالا تمایل به دیده می شود به کار می شود به یک “علمی طرح” به جای غریزه و یا در پاسخ به تغییر معاملاتي مورد نیاز منجر به کنار هم قرار دادن این سه ستون داستان مدیره. متاسفانه آن کمی به رقیق کردن شک و تردید با آن تحلیلگران در حال حاضر رویکرد بودجه سالانه ورزش.

بسیاری از تحلیلگران انتظار می رود موضوع اصلی به یک عظیم تقاضا افزایش – قرار دادن پول به طور مستقیم به جیب پایین 40 درصد از خانواده ها و در نتیجه افزایش درآمد خود و تشویق سطوح بالاتر از هزینه های مواد مصرفی و کم ارزش مصرف کننده لوازم خانگي – fans, برقی, مبلمان, تلویزیون, موبایل, کفش, پوشاک و مواد غذایی است. این آیتم های تولید شده توسط کوچک و متوسط بخش است که تهیه کردن به منطقه ای سلیقه ها و ترجیحات. این بود که نمی شود.

چه چیزی مانع از آن بود که کمبود منابع مالی اما عدم را به فراتر از برنده شدن آسان. یک موضوع مرکزی در اطراف افزایش تقاضا را به معنای تخصیص حدود 20 درصد از منابع در دسترس و یا 3 درصد از تولید ناخالص داخلی برای تامین مالی آن است. این ممکن است تنها به طور قابل توجهی کاهش سیاسی حساس منفی یارانه – کود و مواد غذایی و پخت و پز گاز که مصرف بودجه معادل 1.5 درصد از تولید ناخالص داخلی.

همچنین دولت تحویل سیستم ها و داده های بسیاری در مالکیت زمین و یا فقر و وضعیت خانواده ها آنقدر ناامید کننده ای ناکافی است که مدتها وقفه در تحویل منافع مستقیم هستند که انتظار می رود. 25 درصد کمبود در طول FY2020 در عملکرد مالی پرچم کشتی PM Kisan Samman طرح – یک پرداخت تنها تومان 540 میلیارد برابر هدف از 750 میلیارد تومان – یک اشاره گر به این گسترده ضعف از عدم تبدیل اهداف به نتایج.

با این وجود وزیر دارایی Nirmala Sitharaman به ثمر رساند تا به سادگی با نگه داشتن او را پرت بینی بالای آب. آن را خوب است برای دیدن که او به دست آورد شیطان صفت پوزخند پس از ترساندن او به هر کس بیش از حد احساس ناخوشی به تکمیل و تحویل او بیش از سخنرانی طولانی ساخته شده است و حتی دیگر با اصرار بر گرفتن محترم’ble نمایندگان مجلس به گوش دادن به هر کلمه از آن کار غیر ممکن است!

البته معمول قهرمانانه مفروضات است که علامت تجاری خوش حسابداران. هدف تعیین شده برای اتلاف سرمایه مالی آینده از Rs 2.1 تریلیون چیزی کمتر از یک پرده دود برای پنهان کردن واقعی کسری مالی از 4.5 درصد در مقابل هدف قرار 3.5 درصد از تولید ناخالص داخلی.

DIPAM – گروه که موفق به فروش اوراق سهام در شرکت های بخش دولتی – امیدوار به دریافت بیشتر از هدفمند میزان از فروش حدود 5 تا 10 درصد از سهام دولت در شرکت بیمه زندگی از هند به لیست مالی کرگدن در مبادلات سهام.

اما نه همه از این خواهد بود خصوصی جدید پول است. سرمایه گذاران نهادی عمومی بخش مالی اشخاص و بانک ها تمایل به خریداران عرضه اولیه عمومی پیشنهاد ساخت فروش خالص انتقال منابع از یک قسمت از بخش عمومی به دولت است. خبر خوب این است که بر خلاف گذشته در سال آینده درآمدهای مالیاتی در حال محافظه کارانه ارزیابی شده است. از Purists عیب جویی کردن در هزینه های مدیریت به اندازه کافی انجام شده است برای انجام دور با “چوب مرده” که طرح های حمل خوب گذشته خود و تاریخ انقضاء است.

چرا اتلاف تومان 5372 کرور در یک stand-alone “مشاغل و مهارت توسعه” تلاش و یا برای که ماده باید جدا “وزارت توسعه مهارت و کارآفرینی” – به عنوان اگر این شایسته نتایج جادویی خواهد بود برانگيخته فقط با قرار دادن یک علامت هیئت مدیره با کلمات مناسب را بر روی آن!

بین المللی شواهد نشان می دهد که end-of-pipe طرح هستند بهترین راه برای رفتن در حال توسعه مهارت های خود را. آموزش و پرورش برنامه درسی خود را باید تغییر به ادغام مهارت های قابل عرضه در بازار اگر قصد این است که به بوسیله اسباب گردنده از جوانان با استخدام فوری. امیدوارم مالی آینده FM Sitharaman را یک وری حسابرسی اعتبارات و ایجاد تنظیمات لازم به علف هرز “گوشت خوک” اعتبار پروژه و اجرا ضعیف.

وزارتخانه ها باید به زمین برای تامین مالی از طرح ها و رقابت برای دریافت تخصیص بودجه. عمومی منابع کمیاب هستند. بیش از 20 درصد از بودجه در دسترس هستند قرض گرفته شده که باید پرداخت شود را با علاقه. Misallocation از منابع عمومی به طرح های کم بازده اجتماعی است غیرقابل تحمل برای یک منبع کمیاب اقتصادی مانند ماست به ویژه هنگامی که فقط یکی از آن سه موتور آتش.

سیاست های دولت تغییر

کیا شروع به ساخت نیروگاه جدید در سال 2017 و به طور رسمی افتتاح آن در ماه دسامبر هنگامی که آن را گفت: 23 میلیون فوت مربع تسهیلات خواهد ساخت وسایل نقلیه مانند آن Seltos SUV برای هر دو هند و بازارهای خارج از کشور.

آن گفت: این تاسیسات را “تبدیل شدن به یک بخش حیاتی” از آن تولید جهانی شبکه در دراز مدت.

اما با توجه به جابجایی در ماه از افتتاح چالش سرمایه گذاران خارجی صورت در حالی که برخورد با تغییر سیاست در فدرال یا دولت سطح در هند.

کیا بود گرفتار کردن گارد در ماه جولای پس از دولت جدید دولت در آندرا شرکت موظف به ذخیره 75 درصد از تمام مشاغل برای مردم محلی از دولت, و آن را بسیار سخت تر برای این شرکت برای پیدا کردن مناسب کارکنان دو تا از این منابع گفت.

کیا نیز شدت دستپاچه شده توسط دولت جدید دولت پیشنهاد به بررسی برخی از مشوق های مالی – مانند معافیت های مالیات برق و معوق زمین پرداخت – با توجه به این شرکت توسط دولت قبلی یکی از منابع گفت.

پس از به دست گرفتن کنترل آندرا در سال 2019 یک دولت جدید تصمیم گرفته است برای بررسی موافقت نامه های امضا شده با شرکت های مختلف از جمله از بخش انرژی های تجدید پذیر موجب نگرانی در میان سرمایه گذاران خارجی در اطراف حرمت قراردادها در هند.

ژاپنی سفیر هند داده شده شرکت های ژاپنی علاقه در منطقه گفت: آندرا پرادش به مذاکره مجدد قراردادهای انرژیهای تجدید پذیر به عنوان آن را ضربه احساسات کسب و کار در منطقه یک Aug. 7 نامه دیده می شود توسط رویترز نشان داد.

نخست وزیر نارندرا دولت فدرال است که به طور جداگانه کار بر روی یک سرمایه گذار خارجی حمایت قانون حفاظت در برابر تغییر سیاست رویترز گزارش کرده است.

“این یک مشکل برای همه شرکت ها از جمله کیا … هزینه متحرک گیاه خواهد بود بیش از حد بالا خواهد بود و مجموعه ای از شرکت برگشت حدود دو سال و آنها را ساخته اند بزرگ سرمایه گذاری” گفت: یکی از منابع آگاه از کیا نگرانی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de