“این فقط سرنوشت. البته من به دنبال دل من اما چه جلب قلب من به این مسیر من نمی دانم. این می تواند با توجه به برخی از مداخله الهی ” می گوید Sathyanarayanan Mundayoor که برنده Padma شری جایزه این سال است. Sathyanarayanan شده است ترویج آموزش و فرهنگ خواندن در میان tribespeople در آروناچال پرادش و راه اندازی شبکه کتابخانه در این منطقه طی چهار دهه گذشته.

او شروع به کار خود را به عنوان یک educationist پس از Vivekananda Kendra منصوب و او را به عنوان یک افسر آموزشی در شمال شرقی. بعد او راه اندازی Lohit جوانان کتابخانه شبکه ای برای ترویج علاقه به خواندن در میان کودکان و جوانان در منطقه است. در مجموع 13 کتابخانه ها راه اندازی شده اند به عنوان بخشی از de-نهادینه کتابخانه جنبش است.

Sathyanarayanan نیست مفهوم کتابخانه ها به عنوان صرف خواندن ، به جای او طراحی شده آنها را به عنوان مراکز یادگیری و بحث. آنها با هدف معرفی لذت خواندن را به کودکان از طریق قصه گویی و شعر تلاوت مذاکرات بحث و امتحان جلسات. در حالی که هر یک کتابخانه توسط داوطلبان خود و خوانندگان این یکی از ویژگی های برجسته این جنبش گسترش آن سرویس: خوانندگان-تقدیر-داوطلبان لذت از خواندن برای کسانی که قادر به بازدید از کتابخانه ها.

بهبود کیفیت آموزش و پرورش در آروناچال پرادش بود یک چالش بزرگ وجود دارد تعداد کمی از مدارس در منطقه و کسانی که عملکرد ندارد امکانات مناسب و حتی برق است. استفاده از حمل و نقل نامناسب و آن را نیز دشوار است کودکان را به مدارس به عنوان آنها پیدا کردن آن سخت به مقابله با رشته آب و هوا در این موسسات به رهبری یک زندگی آزاد تا پس از آن.

“سهم من به عنوان یک educationist است که من قادر به آموزش و پرورش را شاد تجربه برای کودکان,” او می گوید:, و اضافه کرد که معلمان از Vivekananda Kendra مدارس خوب بودند اما regimented تنظیم شده اند باید تشخیصی برای کودکان. “من بازی با کودکان و داستان به آنها” او می گوید.

“شبکه کتابخانه دارای شباهت های بسیاری با سواد جنبش در کرالا است. حرکت نمی کند باید یک سلسله مراتبی رهبری و هر واحد توابع با استقلال کامل” او می گوید.

پس از اتمام آموزش در مدرسه خود را در بخش های مختلف از کرالا Sathyanarayanan نقل مکان کرد به بمبئی برای دنبال کردن آموزش عالی است. اولین کار او بود که با LIC و سپس او پیوست مالیات بر درآمد بخش. “من خوش شانس بودم که وجود دارد برخی از افسران در آن بخش که به رسمیت شناخته شده و شور و شوق من برای خواندن و آموزش و پرورش مستقر شده و من در بخش آموزش,” او می گوید.

“سوامی ویوکاناندا تاکید بر, به دنبال دانش است و قطعا الهام بخش من است. من همواره مستمر یادگیرنده. در واقع من آموخته اند که بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان از جنبش و Padma جایزه به رسمیت شناختن کار خود را به عنوان به خوبی. ما می خواهیم برای ساخت یک ارتش از داوطلبان که قادر خواهد بود برای ادامه کمپین” او می گوید.

در حال مادام العمر لیسانس, او می گوید: “مردم باید اولویت های مختلف و معدن شد ترویج خواندن و آموزش و پرورش. اما Vivekananda Kendra نیست رهبانی ماموریت و متعددی وجود دارد که افراد متاهل در ارتباط با آن است.”

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de