واشنگتن و برلین و مکزیکو سیتی

این یک ظاهر مقاوم معضل به طور ناگهانی به عنوان برجسته در برلین و توکیو به عنوان آن را در واشنگتن: چگونه می توانم به شما در صرفه جویی مردم, اقتصادی, معیشت در حالی که گفتن همان کسانی که مردم را به ماندن در خانه ؟

یک رکود اقتصادی جهانی بسیاری پیش بینی می گویند که در حال حاضر در اینجا و در حال رشد است بیشتر شدید روز به روز به میلیون ها نفر از مصرف کنندگان و کارگران در اروپا و آسیا و آمریکای شمالی شده اند کنار دولت اقدامات شدید برای جلوگیری از COVID-19 بیماری همه گیر.

در نهایت هر چند اقدامات توسط دولت و بانک مرکزی به نظر می رسد ramping تا نه آنقدر در تلاش برای جلوگیری از یک رکود اقتصادی به عنوان به سادگی به آب و طوفان است که می تواند به راحتی تبدیل به شدید تر از بحران مالی جهانی از یک دهه پیش.

کمک نمی تواند به زودی به اندازه کافی برای Dominik ویلکینسون و همکاران او در یک رستوران در شمال آلمان شهر بیلفلد. رستوران 40 نفر در حال حاضر مشغول به کار به شدت کاهش می یابد ساعت و تاپیک بحث و گفتگو در شهر حکومت شروع جمعه. طولانی مدت بسته خواهد بود “مرگ از نظر درآمد. این اساسا همان برای هر کوچک و متوسط شرکت می گوید:” آقای ویلکینسون یک تغییر مدیر.

[یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.]

در ایالات متحده چند روز گذشته دیده می شود خودروسازان mothball کارخانه ها و هتل های زنجیره ای کردند ده ها هزار نفر از کارگران و فروشندگان عمده trim فروشگاه ساعت و یا به صورت آنلاین تنها. یک وزارت کار گزارش امروز نشان داد که ادعا می کند برای مزایای بیکاری خونتان به 281,000 هفته گذشته است. هر روز به ارمغان می آورد بیشتر آشفتگی در جهانی سهام و اوراق قرضه بازارهای سرمایه گذاران به دنبال پناهگاه های امن حتی به عنوان بانک های مرکزی سرفه کردن مقدار دیده نمی شود پس از بحران مالی سال 2008 است.

در عین حال این وضعیت را بسیار شدت است ترغیب دولت ها به عمل است. اقدامات امداد طیف وسیعی از وام مسکن و یا تعطیلات مالیاتی به تزریق پول نقد برای خانواده ها در حالی که همچنین اعطای وام و یا به سادگی با دادن پول به کسب و کار برای جلوگیری از اخراج های دسته جمعی و یا دائم تعطیل.

تحلیلگران می گویند این دقیقا به نوع اقدامات است که می تواند کمک کند اما اثر خود را خواهد لولا تا حد زیادی در اندازه و سرعت تحویل. و چه چیزی باعث این بحران متفاوت آنها اضافه شده است که یک بیماری همه گیر نیز باید رام به دلیل اقتصادی و سلامت بحرانهای در هم تنیده هستند.

گروه هفت اقتصادی بین المللی سازمان در حال حاضر با صدور “هر آنچه در آن طول می کشد” بیانیه ای از عزم و اراده. صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در حال بسیج برای کمک به کشورهای در حال توسعه. اما تا کنون این سوال که آیا رهبری جهانی امروز می توانیم نوع تلاش هماهنگ پدید آمده است که از اعماق بحران 2008.

جان Minchillo/AP

بازدید کنندگان به دولت و وزارت کار در نیویورک در حال تبدیل دور در درب توسط پرسنل با توجه به تعطیلی بیش از coronavirus نگرانی در 18 مارس سال 2020 است. برنامه های کاربردی برای مزایای بیکاری در حال افزایش به دولت دستور داده اند که میلیون ها نفر از کارگران و خریداران خانه بمانند.

“بسیاری از مردم کاملا اندازه گیری گرانش این وضعیت برای مدتی از جمله خودم به صداقت می گوید:” ایونا Marinescu یک اقتصاددان در دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا. “ما باید به فکر می کنم در مورد حمایت از کسب و کار. که بسیار مهم است زیرا اگر ما اجازه می دهد کسب و کار موفق, ما در حال از دست دادن شغل. … ما نیز در حال از دست دادن سرمایه است.”

اقتصادی عوارض جانبی

اولویت باقی می ماند یک بیماری همه گیر است که به کشته شدن بیش از 9,000 نفر و به هر قاره ها به جز قطب جنوب. در عین حال اگر اقتصادی عوارض جانبی چپ unaddressed نتیجه این خواهد بود که انسانی قابل توجهی مشکلات از نوع دیگری. پر هزینه است به rehire کارگران اجازه دهید به تنهایی برای شروع کسب و کار جدید از ابتدا. و بیشتر کارگران از دست دادن شغل و حقوق در حال حاضر واضح تر مارپیچ رو به پایین.

بنابراین در آمریکا و اعضای کنگره با توجه به کمک های اضطراری برای اقتصاد است که می تواند پیشی بگیرد $1 تریلیون دلار در ارزش که حدود نیمی ممکن است یارانه نقدی به خانواده هایی است که می تواند به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است. اما در موازات مغلوب ساختن پیشی جستن دولت می خواهد به قید وثیقه از خطوط هوایی و دیگر سخت-آمار و صنایع و ارائه وام برای کمک به کسب و کارهای کوچک برآید.

مراحل دیگر در سراسر جهان شامل وام اضطراری در چین و ژاپن و مزایای بیکاری برای کارگران مجبور به بخش وضعیت زمان و قوانین اضطراری در بریتانیا برای توقف اخراج توسط صاحبخانه در طول بیماری همه گیر.

در واشنگتن یک حس فوریت است blunted حزبی لبه ها حداقل در بخش. روز چهارشنبه جمهوری خواه و رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل با موفقیت خواست همکاران خود را به تصویب یک اندازه گیری گردد توسط دموکرات ها در مجلس برای گسترش مزایای بیکاری پرداخت می شود و بیمار را ترک و به آزمون برای coronavirus رایگان.

“بیش از این را لمس بسیاری از, بسیاری از, بسیاری از بازیگران و نه فقط بیشتر آسیب پذیر است. بنابراین من فکر می کنم که یک دلیل برای رفتن گسترده” با حمایت اضطراری می گوید: خانم Marinescu. “مثل ما آتش نشانی – اول قطره آب در کل ساختمان” و سپس فکر کردن در مورد هدفمند تر تسکین رفتن به جلو.

Markus شرایبر/AP

یک کارگر فصلی از رومانی پیاده روی بیش از یک مارچوبه برداشت میدان در نزدیکی گنتین آلمان در 18 مارس سال 2020 است. در این سال برخی از مزارع صورت کمبود فصلی نیروی کار به کشورهای اتحادیه اروپا تشدید گذرگاه های مرزی به دلیل شیوع کروناویروس.

در هفته گذشته, آلمان, سبز روشن یک میزبان از اقدامات مالی برای جبران بحران همه گیر. شرکت های بزرگ و کوچک می توانید دسترسی به افزایش اعتبار درخواست برای کمک های مالی به پرداخت idled کارگران و به دنبال مالیاتی deferrals.

اما Katja Sator صاحب یک شرکت مهندسی دقت در جنوب غربی ایالت بادن-وورتمبرگ, نگرانی کمک های اضطراری تنها به مقدار یک “تپه از بدهی” در حالی که کمک های مالی نمی خواهد وزن خود ترازنامه.

“این فوق العاده است که ما در حال دریافت کمک با نقدینگی و که ما می توانیم اعتباری جدید می گوید:” خانم Sator که شرکت فرانکشتاین Präzision GmBH باعث می شود دقیق قطعات برای خودروسازان و صنایع دیگر. “اما ما مجبور به پرداخت همه چیز به عقب. که به معنی آن روشن نیست که آیا ما با شما قرمز برای سال اگر ما به تولید است.”

او نه گذاشته هر کسی اما او نه گسترش قراردادهای موقت. او خطوط تولید هنوز هم در حال اجرا با تکنسین های با فاصله 2 متر (6 1/2 فوت) از هم جدا.

محدودیتی برای سیاست پولی

به عنوان بازار واکنش نشان می دهند به همه گیر بانک مرکزی باید در بسیاری از موارد عمل سریع تر از آنها ذاتا nimbler از قانونگذاران. اما بر خلاف در سال 2008 زمانی که بحران آغاز شد در بیش از حد قوی تر بخش مالی coronavirus است ناودان به اقتصاد واقعی است که سیاست پولی به تنهایی سخت و فشرده برای نجات.

روز سه شنبه ایالات متحده فدرال رزرو بازگشایی دو برنامه گذشته مورد استفاده در طول بحران مالی جهانی از یک دهه پیش برای حفظ جریان کوتاه-مدت اعتبار از گرفتگی.

و در روز چهارشنبه بانک مرکزی اروپا و کریستین لاگارد رئیس جمهور ذکر شده “بدون محدودیت” برای حمایت از تلاش این بانک راه اندازی شد $820 میلیارد برنامه برای خرید دولت و بدهی های شرکت های بزرگ.

برای همه اقدامات در جریان سوال اقتصاددانان افزایش است چه خواهد بود به اندازه کافی در این زمان فوق العاده ای. پیش بینی عمق رکود چالش برانگیز است; برآوردهای اخیر نشان می دهد تا به 14 درصد افت اقتصادی ایالات متحده خروجی (سالانه) در سه ماهه دوم.

اگر چه اصطلاح “محرک های مالی” اغلب استفاده می شود برای رکود اقتصادی-مبارزه با برنامه های امروز هدف این است که واقعا در مورد کمک به افراد و کسب و کار برای زنده ماندن این اقتصادی stallout. ارتجاعی بعد خواهد آمد. چالش این است که برای جلوگیری از آسیب جریان با کاهش گسترش COVID-19 در حالی که به حداقل رساندن ضرر و زیان کار و شرکت تعطیل.

“در حال حاضر آنچه که باید اتفاق می افتد مسطح منحنی [از شیوع] در حالی که هنوز انجام آنچه در آن طول می کشد … برای نگه داشتن پارچه از اقتصاد و جامعه را زنده می گوید:” فابیو Ghironi یک اقتصاددان در دانشگاه واشنگتن در سیاتل.

که به معنی اقتصادی نجات باید شامل پشتیبانی برای کشیده سیستم مراقبت های بهداشتی او می گوید: – چیزی بسیار متفاوت از رکود با صرفا اقتصادی باعث می شود.

آمریکا و دیگر دولت های در حال ساخت برخی از, بزرگ, تلاش, اما دکتر Ghironi و دیگران استدلال می کنند خیلی بیشتر مورد نیاز خواهد بود.

انبه برای فروش

بسیاری از کمتر توسعه یافته اقتصاد صورت به خصوص زمان سخت پیدا کردن منابع برای هر دو عمومی-بهداشت بحران و یک اقتصادی است.

در مکزیکو سیتی, Julio Bisrreal Alcantaria می ایستد در زیر سرسبز درخت سبز در پیاده رو در کنار کامیون میوه برش انبه و پاپایا. او دیده نشده از حد از یک رکود در کسب و کار با توجه به کروناویروس او می گوید: اما انتظار دارد در سراسر کشور, تعطیلی مدارس و شروع این هفته به آمار کسب و کار خود را سخت است.

“من می توانید آن را حدود دو هفته با فروش کند و پس از آن من در مشکل” او می گوید. “اگر بچه ها نیست و در مدرسه و مردم نمی خواهید به دفاتر خود من هیچ کس برای فروش به.”

آقای Bisrreal یکی از برآورد 30 میلیون مکزیکی مشغول به کار در بخش غیر رسمی اقتصاد بدون امنیت اجتماعی یا شغلی حمایت. به عنوان با فرفره اقتصاد کارگران در آمریکا و انعطاف پذیری می شود مسئله اگر یک بیماری همه گیر نیروهای مردم در داخل و مصرف کننده صرف تبخیر می شود.

مکزیک را وزارت پیشنهاد کرده است خطوط اعتباری بدهی refinancing و کمک به کسب و کارهای کوچک شناور باقی می ماند. اما “هیچ بحث واقعی” در مجلس قانونگذاری در مورد محرک اقتصادی می گوید: والریا Moy یک اقتصاددان در مکزیک ¿Como Vamos?, یک مخزن فکر می کنم.

تعطیلی مدرسه در کنار رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador مقاومت کرده است یک economywide مستند با این استدلال که این امر صدمه زدن به مردم فقیر. وجود دارد “فشار از همه نوع. نزدیک فرودگاه تعطیل همه چیز فلج کردن اقتصاد است. نه” او گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی.

کارگران تقلا برای جای پا

در سراسر جهان مخاطرات بالا هستند. در ادمیرا پرتغال دمینگس ویسنت صاحب یک کسب و کار توزیع میوه با 40 کارکنان عمدتا مهاجران.

“اگر کسب و کار من تعطیل, من نمی خواهد بود قادر به پرداخت آنها را به ماندن در خانه کار نمی کند و آنها را از اقامت در اطراف, که به معنی آن خواهد شد سخت به بیش از شروع دوباره هنگامی که آن را ممکن و استخدام کارگران جدید است. این بدان معناست که مشکل برای کشاورزی عرضه در پرتغال است.”

در ایتالیا کشور سخت ترین ضربه در اروپا توسط ویروس دولت کمک به کارفرمایان خود را برآورده اشتغال و انجماد وام و پرداخت وام مسکن برای بسیاری از کسانی که تحت تاثیر این بحران است.

اما همانطور که در کشورهای دیگر اورژانس برنامه های زمان را برای رسیدن به مردم و ممکن است به اندازه کافی. که به ویژه برای کارگران در اجرای اقتصاد مانند کلودیا Bellante یک روزنامه نگار مستقل در میلان. او یک عکاس دیده است کار خود را خشک. او را واجد شرایط برای برخی از اورژانس کمک های مالی, اما او نمی خواهد.

“من درک می کنم این اقدامات اضطراری برای این زمان, اما من نگران زمانی که این بیماری همه گیر به پایان می رسد ما در حال رفتن به بسیار دشوار است جای” خانم Bellante می گوید. “من شک وجود خواهد داشت به اندازه کافی پول برای همه است.”

دکتر Ghironi ایتالیایی متولد اقتصاددان در دانشگاه واشنگتن می گوید: کره جنوبی نشان داده است که چگونه به مبارزه با این بیماری همه گیر بدون اقتصاد ناتوان کننده مستندات با استفاده از سریع تست و عفونت ردیابی. هر چه مراحل کار او می گوید عمومی-رویکرد سلامت اقتصادی و نجات دست به دست.

“ما نیاز به منابع و محرک برای تزریق شود در حالی که [عامه] قطعه ساز در محل قرار داده تا قفل برداشته شود می تواند به عنوان به زودی به عنوان ممکن است.”

Lenora چو در برلین ویتنی Eulich در مکزیکو سیتی و کترینا Fernandes Martins در Castelo Branco, Portugal, کمک به این مقاله است.

[یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.]

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de