از اسرائیل افکار در عید فصح در یک بیماری همه گیر در جهان

در این سال بود که مشخص 51 کرافت خانواده و دوستان Seder. آن را هنوز هم اتفاق می افتد – و نه در فرد اما بیش از چهار ساعت در مناطق از طریق زوم.

عید فصح یهودی تعطیلات که یادآور بنی اسرائیل را به خروج از بردگی در مصر است. آن را به نام جشنواره از آزادی که در این سال است که برگزار می شود در حالی که بسیاری از این سیاره است تحت بالفعل بازداشت خانگی است.

در اینجا در اسرائیل سه روز مقررات منع رفت و آمد به تازگی آغاز شده است. و در آن ارتفاع – چهار شنبه شب تا یکشنبه صبح – مردم قادر نخواهد بود به پرسه زدن بیش از 100 متر از خانه.

مراسم غذا به مناسبت آغاز تعطیلات, جشن, آهنگ و پر از مواد غذایی در شب. در طول صرف غذا به ما حکم به بازگو داستان خروج از مصر به طوری که نسل بعدی باید بدانید که آنها چه کسانی هستند که در آن از آنها آمد و این که در هر نسل وجود دارد یک سرزمین موعود است که در انتظار.

من برای پیدا کردن آرامش در احساسات که در حال حاضر که ما رایگان خواهد بود دوباره. این بگذرد و ما ظهور خواهد کرد – امیدوارم تغییر برای بهتر و عاقلانه تر و مهربان برای درد و رنج دیگران و آگاه در راه است که تنها سختی می تواند به ما یادآوری از چه متصل و وابسته به یک دیگر ما واقعا هستند.

تل آویو

اگر جهان تا به حال نشده است طرح میتوانست توسط طاعون از coronavirus مورد حق در حال حاضر من می خواهم unfurling دوزی سفید سفره که من مجموعه ای از عید فصح Seder جدول در خانه پدر و مادر در مریلند است.

من می خواهم نمایش با بهره گیری از توپخانه و لاله ها و صدای مادرم دادن اشاره گر به بچه های نورد نان فطیر توپ.

به جای من یک اقیانوس دو قاره و 6000 مایل دور در تل آویو, جایی که من زندگی با شوهر و دو بچه. ما در حال آماده شدن برای آنچه به نظر می رسد مانند ژرف وظیفه میزبانی Seder غذا برای اولین بار و فقط برای چهار نفر از ما.

معمولا ما در مریلند با خانواده و دوستان است. وجود دارد بیش از 40 از ما چند سال سه نسل کهنه با هم در شادی ضرب وشتم خانواده ها شده اند که جشن فصح را با هم در همان نقطه برای 50 سال.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

در این سال بود که مشخص 51 کرافت خانواده و دوستان Seder. آن را هنوز هم اتفاق می افتد به صورت مختصر در فرم و نه در فرد اما بیش از چهار ساعت در مناطق از طریق تکنولوژی زوم.

عید فصح یهودی تعطیلات که یادآور بنی اسرائیل را به خروج از بردگی در مصر به زندگی جدید به عنوان مردم است. آن را به نام جشنواره از آزادی که در این سال است که برگزار می شود در حالی که بسیاری از این سیاره است تحت بالفعل بازداشت خانگی است.

در اینجا در اسرائیل سه روز مقررات منع رفت و آمد به تازگی آغاز شده است سه شنبه شب که بلند خواهد شد تنها صبح روز جمعه. وجود حمل و نقل عمومی و بدون سفر با ماشین میان محله و یا شهر. و در آن ارتفاع – چهار شنبه شب تا یکشنبه صبح – مردم قادر نخواهد بود به پرسه زدن بیش از 100 متر از خانه “به هر دلیل در همه.”

هدف این است که به اطمینان حاصل شود که مردم نمی شکستن قوانین پناه در خانه به پیوستن به یکدیگر برای Seder به عنوان آنها به طور سنتی انجام دهد. در این سال ترکیدن بین نسلی جداول از خانواده و عزیزان می تواند طلسم سلامت فاجعه فقط به اسرائیل آغاز شده است به عنوان ما می توانیم همه بخوان با هم تقریبا به عنوان اگر در نماز “صاف منحنی.”

مراسم غذا به مناسبت آغاز هفت روز, تعطیلات, جشن, ترانه و مواد غذایی پر از شب است. در طول صرف غذا به ما حکم به بازگو داستان خروج از مصر به عنوان اگر ما خودمان را به حال ساخته شده است سفر کردن به طوری که نسل بعدی باید بدانید که آنها چه کسانی هستند که در آن از آنها آمد و این که در هر نسل وجود دارد یک سرزمین موعود است که در انتظار.

من برای پیدا کردن آرامش در احساسات که در حال حاضر که ما رایگان خواهد بود دوباره. این بگذرد و ما ظهور خواهد کرد – امیدوارم تغییر برای بهتر و عاقلانه تر و مهربان برای درد و رنج دیگران و آگاه در راه است که تنها سختی می تواند به ما یادآوری از چه متصل و وابسته به یک دیگر ما واقعا هستند.

Seder در زبان عبری به معنی “نظم” است و مقرر شده جهت مراسم – فقط پس از مراسم ریختن اولین مراسم لیوان شراب می آید مراسم شستن دست ها قطعا حتی بیشتر معنی دار امروز. برای هزاران سال است که عمل تصفیه به ما گفته شده است کمک به نگه داشتن بیماری و بیماری حتی آفت در خلیج.

و من برای پیدا کردن آرامش در این بیش از حد – در دستور مراسم و در حکمت از اجداد ما – از برخی از چیزهایی که ثابت ثابت و درست هنگامی که هر چیز دیگری احساس می کند پس از سفارش.

حتی اگر ما زوم Seder کشش از خلیج سان فرانسیسکو به لبه مدیترانه ای ما را هم سوار در آیین ما به خوبی می دانم و به ما حس تداوم و آرام است. ما را بخوان همان آشنا آهنگ ها, برخی از کلمات که بدون شک احساس فوق العاده تند و تلخ: “من مردم” و در جوانترین فرزند آواز از “چهار پرسش” مشخصه خط: “چه چیزی باعث این شب متفاوت از تمام دیگر شب؟”

و در این سال به عنوان هر سال جهان خارج را مزاحم شدن به ما را از خودمان سوال سخت این سال ساخته شده است فوق العاده سخت اما همچنین فوق العاده معنی دار است.

بنابراین اغلب در Seders ما اجازه دهید دیگران انجام پیشرو تفکر برای ما. اما با این وعده های غذایی در خانواده فرد ” در خانه باعث می شود هر یک از ما بیشتر مسئول معنای ما به آنها. و من امیدوارم که آن را آماده ما همه اضافی را به ارمغان بیاورد معنی و به فکر زندگی ما زمانی که ما می تواند ظهور از خانه ما و به جهان گسترده تر دوباره.

Seders برای پرسیدن سوال و این به نظر می رسد یکی از مهم ترین ما باید درخواست: پس از خود ما خروج از زندگی روزمره چگونه خواهد ما را به جهانی بهتر برای زمان ما خارج از آن ؟

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net