از 1720 به تسلا FOMO هرگز نمی خوابد

پشت در کسب و کار جدید است گاه به گاه ستون قرار می دهد که در حال حاضر روز در دیدگاه توسط به دنبال در تاریخ کسب و کار و کسانی که به شکل آن است. جزئیات اولین قسط اینجا. آقای Zweig هوشمند سرمایه گذار ستون باز خواهد گشت هفته آینده.

یک انبار دو برابر و سپس دو برابر دوباره در عرض چند هفته. هزاران نفر از مردم که هرگز, سرمایه گذاری در زندگی خود را به طور ناگهانی سعی کنید به ضرب و شتم بازار است.

نیست که فقط یک شرح تسلا Inc. TSLA 0.01% و روز معاملاتی مشتریان از Robinhood برنامه های گوشی های هوشمند در سال 2020 است. همچنین آنچه در 1720. سه صد سال پیش یکی از بزرگترین manias در تاریخچه مالی بود که در اوج آن است.

در تابستان 1720 سهام در دریای جنوب شرکت. و دیگر منجر سهام roared به اوج تمام وقت به عنوان دلالان تعقیب فوری سود. همیشه از این شیوع ناگهانی معاملات سهام شده است شناخته شده به عنوان “حباب دریای جنوب.” حتی سریع تر از آن متورم آن پشت سر هم و سمت چپ ما با درس مورد طبیعت انسان است که طنین انداز امروز.

از تاریخ 10 ژوئیه از طریق جولای 12, 1720 جنوبی دریای سهام نشسته در £950 تا 650 ٪ در سال. سلطنتی ارز تضمین و لندن تضمین کاکل در اواخر ماه اوت شگفت آور 1,243% و 4,220 ٪ در سال بود.

سپس در سه هفته فاجعه بار در ماه سپتامبر آن را همه آغاز شد ریزد. در پایان 1720 این سهام پیشرو افتاده بود بین 81 و 96 درصد از اوج خود است.

زیان شدند ویرانگر به دلیل گمانه زنی شده است بسیار محبوب است.

پادشاه جورج من نیمی از اعضای پارلمان آقا اسحاق نیوتن شاعر الکساندر پاپ بی شماری از بازرگانان و تجار به حال این باورند در دریای جنوب و شرکت های دیگر.

همه آنها مکیده شده توسط یک کامل طوفان مغناطیسی: سریع ظهور روزنامه های آماده وام در نرخ بهره پایین و هیجان انگیز روایات درباره نوآوری در فن آوری. بالاتر از همه بود و ابدی انسان میل به بخشی از جمعیت در, و یا آنچه ما امروز تماس بگیرید FOMO ترس از گم کردن. “ما به گونه است که واقعا یک گله حیوان” می گوید: اندرو Odlyzko یک ریاضیدان در دانشگاه مینه سوتا که تحقیقات حباب مالی است.

حباب ها به عنوان قدیمی به عنوان بازارهای مالی است. حتی در باستان بابل قیمت کالاها در زمان جهش ناگهانی و سقوط است که نمی توان به طور کامل توضیح داده شده توسط آب و یا جنگ.

در سال 1720, “بوی پول بود که در هوا مانند نفس بهار” را به عنوان مورخ جان Carswell آن قرار داده است. که در ماه ژوئن به تنهایی 88 راه اندازی بسیاری از آنها را به عموم معامله شد راه اندازی در لندن است. بسیاری از به دنبال افزایش £1 ، 000 ، 000 £5,000,000 هر کدام (حدود 190 میلیون دلار به $945 میلیون پول امروز) بهره برداری به آنچه دانیل دفو نویسنده “رابینسون کروزوئه” به نام “کلی طرح ریزی طنز از ملت است.”

لندن خانه دار گزارش متصلب £8,000 در سود حداقل 1.5 میلیون دلار در امروز ، Fistfights شکست بیش از حق خرید سهام در حالی که آن را هنوز هم می تواند بود; دلالان thronged لندن منطقه مالی برای خرید سهام در هر شرکت به شدت التماس “ما نمی مراقبت از آنچه در آن است.”

حباب مالی اغلب اشاره به عنوان اثبات بی خردی اما آنچه ثابت است این است که سرمایه گذاران انسان هستند. به عنوان یکی که قبلا محتاط بانکدار پرتاب برخی از پول خود را به دریای جنوب اشاره کرد و در 18 ژوئن 1720: “زمانی که بقیه جهان دیوانه است ما باید آنها را تقلید در برخی از اندازه گیری.”

در سال 1720 زمانی که حباب دریای جنوب به اوج خود رسیده, ‘بوی پول بود که در هوا مانند نفس بهار’ به عنوان مورخ جان Carswell آن قرار داده است. در اینجا یک طنز حکاکی توسط ویلیام Hogarth به تصویر می کشد شیدایی.

عکس: گتی ایماژ

تکنولوژی های جدید رسانه ای—روزنامه 1720 رادیو در دهه 1920 اینترنت در 1990s رسانه های اجتماعی و برنامه های گوشی های هوشمند امروز—آیا “فرهنگی بستر که در آن یک کامپیوتر می تواند رشد کند می گوید:” ویلیام Deringer مالی مورخ در موسسه تکنولوژی ماساچوست.

به عنوان کلمه گسترش می یابد که “همه” در حال انجام چیزی است که می توان آن را سخت برای کسی که به مقاومت در برابر پیوستن به. انسان باید عمیقی نیاز به تعلق به یک گروه. سرمایه گذاری در چیزی محبوب باعث می شود ما احساس محبوب است.

در قرن 18 لندن, قهوه خانه و ballrooms شد مراکز بازار شایعات بی اساس است. یکی نوشت: “دریای جنوب, جنوب دریای همه بحث و مد. خانم ها خود را به فروش جواهرات برای خرید و خوشحال هستند که در… هرگز چنین زمان برای به دست آوردن پول به عنوان در حال حاضر.”

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه درس شما را استخراج و از گذشته سرمایه گذاری حباب ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

دو قرن بعد تحلیلگر مالی بنیامین گراهام نوشت: در مورد بازار گاو نر به پایان رسید که در سقوط 1929: “تعداد بیشماری از مردم از خود پرسید که” چرا کار برای زندگی زمانی که ثروت را می توان ساخته شده در وال استریت بدون کار؟'” گراهام اضافه شده wryly, “متعاقب آن مهاجرت از کسب و کار به منطقه مالی شبیه معروف طلا عجله به Klondike با بی اهمیت نیست تفاوت که وجود دارد واقعا طلا در Klondike.”

امروز آنلاین پلت فرم ق teems با دلالان مباهات خود را در مورد بزرگترین معاملات.

تقلید نیست همیشه غیر منطقی یا. این کمک اجداد ما نجات جسمی و روانی نیروی کار و انطباق با سرعت بیشتری به تغییر محیط می گوید: ویلیام برنشتاین یک متخصص مغز و اعصاب و نویسنده از آینده کتاب “هذیان از جمعیت.” دیدن بسیاری دیگر سرمایه گذاری در چیزی می فرستد و قدرتمند اگر اغلب نادرست سیگنال است که در آن ممکن است یک ایده خوب است.

که می تواند به سرعت به یکی شدن به یک روایت که در آن تصورات ما به سرعت در حال حمل و نقل ما را به مکان های مختلف و زمان. (“من ثروتمند شدن فقط مانند آنها.”) یک داستان خوب به عنوان شاعر Samuel Taylor Coleridge نوشت: به طور خودکار باعث “مایل تعلیق ناباوری برای لحظه ای.”

بیشتر Zweig در صندوق پستی خود را

در به طور منظم خود را هوشمند سرمایه گذار, ستون, Jason Zweig می نویسد: در مورد روند در جهان سرمایه گذاری نمونه کارها, استراتژی های مالی و تصمیم گیری است. ثبت نام برای عضویت در خبرنامه اینجا.

حباب دریای جنوب حصيري با “داستان سهام است.” در میان آنها شرکت ادعا آنها را “تجارت در مو” واردات “یک تعداد زیادی جک-سنجش از اسپانیا و” توسعه “پمپ هوا برای مغز” تبدیل فاضلاب به باروت و حتی انجام نامشخص کسب و کار است که به نوعی “به نوبه خود به نفع” از سرمایه گذاران خود را.دریای جنوب شرکت. تا به حال داستان خاص خود را دارد: در اصل به فروش و بردگی مردم به اسپانیا و مستعمرات آمریکایی توسط 1720 آن را به حال بدل به یک طرح پیچیده برای refinancing دولت بریتانیا جنگ عظیم بدهی. جذب سرمایه گذاری از انگلیسی عمومی شد کلید ساخت این طرح کار می کنند—و یا حداقل به نظر می رسد به کار. (در پایان آن شکست خورده ریخته گری بیزار بر اقتصاد بریتانیا برای سال آمده است.)

سرمایه گذاران امروز به سختی عاقلانه تر است. تنها در سال گذشته منابع مالی خصوصی به ارزش WeWork دفتر-های شرکت ادعا کرد که آن را “بالا بردن جهان آگاهی” در $47 میلیارد دلار است. بعدها مشخص کردن حدود 80 درصد است.

حباب دریای جنوب بود که بسیاری از منتقدان در آن زمان است. اما انطباق یک نیروی قدرتمند است که می تواند به مقابله با گرانش بیشتر از منتقدان اغلب انتظار می رود. حباب ها نه منطقی و نه غیر منطقی آنها عمیقا انسانی و آنها همیشه با ما خواهد بود.

نوشتن به Jason در Zweig [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de