در اینجا یک چالش: شما می توانید انتخاب کنید تا یک مکعب یخ شناور در یک لیوان آب بدون دست زدن به آن را با استفاده از فقط یک قطعه از رشته ؟ به شما کمک کند ما همچنین به شما اجازه استفاده از برخی از نمک.

شاید شما سعی می لغزد رشته زیر یخ است. یا شاید شما یک کمند و آن را انداخت در مکعب و در همه زمان ها چه نمک بود. از روی حیله و تزویر نیست ؟

در اینجا چگونه آن را انجام دهید: ذخیره کردن یک رشته در سراسر بالای مکعب. سپس نم نم دو یا سه نیشگون نمک در بالای این رشته است. سپس چند دقیقه صبر کنید.

اگر همه به خوبی می رود, رشته غرق خواهد شد به مکعب یخ, که خواهد شد و سپس refreeze در بالای این رشته است. در حال حاضر شما به راحتی می توانید انتخاب کنید تا یخ!

در اینجا چگونه کار می کند: نمک که در آب حل می شود در واقع باعث کاهش آب نقطه انجماد زیر 32 درجه فارنهایت و این باعث می شود که یخ ذوب سریع تر از آن در غیر این صورت خواهد بود. یخ در اطراف string سپس refreezes دام انداختن این رشته در داخل.

در زمستان شهرستانها اغلب قرار دادن نمک روی جاده ها به آنها را کمتر لغزنده است. از همه مهمتر نمک نیز یک عنصر مهم در بستنی و آن nondairy معادل. کرم یخ در دمای پایین تر نسبت به یخ, کند, که بدان معنی است که یخ می تواند مورد استفاده قرار گیرد به یخ کرم. اما اگر شما اضافه کردن نمک به مخلوط و سپس می توانید آن را سرد به اندازه کافی برای ایجاد یک نیمه جامد خامه شیرینی.

برای کشف این بیشتر پر کردن دو لیوان آب بریزید چهار قاشق غذاخوری نمک به یکی از آنها و محل فنجان در فریزر. که جام مسدود خواهد شد? آب یا آب نمک? نوشتن آنچه که شما فکر می کنید اتفاق می افتد و صبر کنید سه ساعت است. شد شما درست است ؟

شما می توانید آزمایش با دیگر مواد تشکیل دهنده رایج مانند شکر و آرد و یا فلفل. چه ماده ای برای کاهش نقطه انجماد آب ؟

این آزمایش بخشی از مانیتور های گاه به گاه علم در خانه سری.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de