نامزدی Ranjan Gogoi به Rajya سبها باید به عنوان جای تعجب ندارد. او آخرین در یک لیست طولانی از قضایی به بازنشستگان ارائه شده است sinecures توسط دولت. درست به سنت او را پذیرفته است نامزدی بدون demur. وجود نقطه های کوچک در هدر ستون فضای این استدلال که چرا این پیشنهاد و پذیرش چنین پس از بازنشستگی مشاغل نابودی استقلال قضایی. این بدیهی است که هر قاضی که قبول دولت ارائه و پس از بازنشستگی دعوت شک و تردید در مورد صداقت او بود. بدتر هنوز, آن را می سازد قضات به عنوان یک طبقه به نظر می رسد خرده و خودخواه خود را به دنبال در حالی که محکم نهاد در روند.

قابل پیش بینی Gogoi را نامزدی پشتیبانی شده با قرائت یک لیست از سوابق – MC Chagla که در خدمت به عنوان سفیر هند به آمریکا و انگلستان پس از اینکه رئیس دادگستری دادگاه عالی بمبئی, Baharul اسلام و Ranganath Misra, قضات دیوان عالی کشور که مانند Gogoi رفت به مجلس. من در تحقیقات خود نشان داد که 37 نفر از 50 دیوان عالی کشور قضات که بازنشسته بین سال های 2002 و 2012 بود و پس از بازنشستگی شغل از دولت است.

هیچ یک از این توجیه Gogoi را نامزدی – در واقع این نشان می دهد که چقدر عمیق پوسیدگی اجرا می شود. Gogoi مورد این فاحش تر است. در ساخت حس از پس از بازنشستگی قرار ملاقات, من استدلال کرده اند در کتاب من وجود دارد که درجات مختلفی از wrongness. این به این معنی است که – آن زمان که گذشت پس از بازنشستگی که انتصاب بدن است و اینکه بدن آن وقت است که ساخته شده است adjudicatory یا نه. در این حساب برخی از ملاقات ها ممکن است کمتر نگران سابق CJI راجندرا ببو انتصاب به ملی کمیسیون حقوق بشر سه سال پس از بازنشستگی خود را توسط یک کمیته دو حزبی است که یکی از این مثال است. Gogoi, انتصاب چهار ماه پس از بازنشستگی خود را به یک غیر adjudicatory موقعیت صرفا توسط دولت در قدرت نتواند این آزمون جامع.

این منجر به عمیق تر سوال – چرا انتخاب Gogoi و نه دیگر مشابه خوابیده به پشت از قضات بازنشسته? پاسخ به این کاملا احتمالا نهفته در Gogoi پرونده به دیوان عالی کشور قاضی خود را.

در تصدی خود Gogoi تحویل داده شده هیچ منی قضاوت است که به احتمال زیاد به مطالعه قانون اساسی دانشمندان در سال به آمده است. در عوض اگر یکی از برجسته خود را نظارت اداری از NRC روند در آسام. برای بیش از شش سال Gogoi ریاست متعدد نیمکت برای اطمینان از ایجاد ثبت ملی شهروندان ایجاد خارجی’ دادگاه اصرار دولت در بیش از یک مناسبت به انجام بهتر در پر کردن بازداشتگاه. در بسیاری از موارد زمانی که دولت شدند کشیدن پای خود Gogoi ترک خورده, شلاق آنها را تشویق به شناسایی و اخراج مهاجران غیر قانونی.

صرف نظر از محاسن اعمال خود و هر دولتی است که به احتمال زیاد برای دیدن در آنها گیری از یک اکثریت آسامی سیاستمدار شرکت در عزم خود را برای اطمینان از خلوص نژادی از منطقه خود. در زمانی که خود غرب, سیاست در ژنده پوش وجود دارد می تواند بهتر از نامزد دولت برای معرفی به Rajya سبها از یکی که به نظر می رسد مانند یک بیگانه آسامی سوپرمن. که او اولین رئیس دادگستری هند از غرب تنها به کمک استقلال قضایی سر در گم می شود.

بیشتر ارایش برای رزومه کاری خود را ارائه شده بود به دست از آزار و اذیت جنسی اتهامات علیه او توسط یک زن کارمند. با brazenness خواهد بود که حسادت از بسیاری سیاستمداران, او تشکیل یک نیمکت در خود علت و اشاره در یک توطئه علیه خود را به دادگاه. این واقعیت که تمام روشنفکران را محکوم کرد اقدامات خود را اضافه بالاست به دولت مورد مصاحبه Gogoi به عنوان یک انسان ستم لیبرال نخبگان از کشور است.

برای کسانی که دیده اند Gogoi در دادگاه او به مظاهر یک مرد معتقد است که او می تواند انجام دهد بدون اشتباه است. من مطمئن هستم او را باید یک توضیح مفصل خود را برای پذیرش نامزدی خود را و حتی ممکن است برخی از معتبر مداخلات در Rajya سبها. اما صرف نظر از آینده شغلی خود را سیر کرده indelibly آلوده به قوه قضائیه. قضاوت او از هواپيمايی به ایودیا های بحث برانگیز به هر حال در حال حاضر به نظر می رسد شده اند سوخت توسط گمان انگیزه. مشارکت خود را در یک کنفرانس مطبوعاتی آوردن به نور ناشایستگی از سلف خود Dipak Misra در حال حاضر به نظر می رسد غیر مستقیم اقدام به افزایش خود را تصدی در زندگی عمومی است. برای خرده منافع شخصی او آلوده نهاد و برادرانش. ممکن است آیندگان به یاد داشته باشید او را به عنوان یک ویروس در ردای.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im