مجبور آنلاین توسط ویروس, چین مدارس دست و پنجه نرم کردن با بازرسان

پکن

کمتر از 30 دقیقه به سخنرانی در بیوانفورماتیک, چو Xinjian کلاس بود ناگهان برش های کوتاه.

این اولین بار بود که بعد از غیر معمول ترم. در سراسر چین و مدارس بسته شدند به طور نامحدود در یک پیشنهاد برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس. آقای چو کلاس یکی از ده ها هزار نفر از دوره های آموزشی از دبستان تا دانشگاه است که مجبور شده اند آنلاین.

آقای چو به استاد بود زحمت ارسال صدای ضبط شده به کلاس چت گروهی که بدون هشدار سیستم منحل گروه برای نقض چین اینترنت مقررات – فراگیر تقریبا دنیوی بخشی از زندگی تحت حزب کمونیست قانون است.

دانشجویان متعجب و متحیر شدند. بخاطر آن بود که چیزی در مورد این موضوع مهم است ؟ بیوانفورماتیک علم جمع آوری و تجزیه و تحلیل مجموعه داده های زیستی. “من مطمئن هستم که دقیقا چه عبارات باعث آن گفت:” آقای چو که بازگو حادثه. “من حدس می زنم ما لمس کردن در برخی از حساس موضوع است.”

عامل رسانه های اجتماعی از جمله Facebook, یوتیوب و توییتر مسدود شده در چین در حالی که وطنی آنهایی که مانند Weibo و WeChat به شدت تحت نظارت و پاک برای محتوای نامناسب توسط دولت فضای مجازی دولت و پلیس.

در حال حاضر ورود ناگهانی عمومی آموزش و پرورش بر روی سیستم عامل است که به طور کلی دامنه مشهور livestreamers انداخته است کنترل به استارک امداد. کلاس های درس در حال مقابله با همه جا و اغلب خودسرانه ماهیت حزب کمونیست را سانسور آنلاین.

زیست شناسی دوره های مسدود شده اند را برای “محتوای مستهجن.” سیاست و تاریخ کلاس ها در میان آسیب پذیرترین; افراد مانند انقلاب فرهنگی و جهش بزرگ رو به جلو به طور منظم سانسور در کلاس و بحث آنلاین.

زندگی روزمره در جهان در پرجمعیت ترین کشور دستخوش یک دگرگونی بنیادی در شش هفته گذشته. یک بار شلوغ خیابان ها خالی, رستوران های فست فود را تنها takeout خدمات و فعالیت های گروه جایگزین شده است با کنترل از راه دور همه چیز را – از راه دور کار از راه دور کلاس تناسب اندام از راه دور تحصیل.

“کلاس ها را متوقف کرده اند اما یادگیری خواهد شد” وزارت آموزش و پرورش گفت: در یک ماه فوریه متوجه. آن تاسیس شده 24,000 رایگان دوره های آنلاین در 22 وب, سیستم عامل, پوشش هر دو مقطع کارشناسی و فنی و حرفه ای رشته.

در عین حال بسیاری از برنامه های درس شده اند مانع این کشور را سخت آنلاین تنظیم کننده.

لوئیس وانگ وسط مدرسه معلم تاریخ در شمال شرقی چین گفت: حجم کار ballooned است و به دلیل دشوار روند تصویب برای کلاس های آنلاین.

در حالی که معلمان باید برخی از راه گریز برای تسهیل خود به خود بحث در یک محیط کلاس درس و کلاس آنلاین می تواند ثبت شود با پتانسیل برای کلیپ های گرفته شده از متن و پخش آنلاین.

“هر کلمه ای که سخن در یک ویدیو ضبط باید از قبل تایید شده” آقای وانگ گفت.

برای او که به معنی نوشتن کلمه به کلمه تمام سخنرانی – حدود 5000 شخصیت های چینی – برای نقد و بررسی توسط مدیران مدرسه.

حتی به ظاهر غیر اظهارات بحث برانگیز می تواند اجرا گرفتار از بازرسان.

آقای وانگ گفت: یکی از همکارانش یک سیاست, معلم, در تلاش بود برای آپلود یک سند برای دانش آموزان خود را با “سوسیالیسم با ویژگی های چینی” در عنوان آن است. عبارت بود پشتیبانی توسط رهبر سابق دنگ شیائوپنگ و هنوز هم استفاده می شود اغلب توسط دولت امروز.

به دلایل غیر قابل توضیح ابر پلت فرم مسدود سند است. آن می تواند آپلود شود تنها پس از آشکارا سیاسی عبارت حذف شد.

معلمان با استفاده از راه حل به دامن انواع دیجیتال موانع. در پیام برنامه WeChat اسناد و مدارک می توان رد کرد برای انتقال به یک چت گروهی اگر یک فایل نتواند یک “بازرسی ایمنی.”

همان اسناد و مدارک اما اغلب می تواند به اشتراک گذاشته شده در پیام های مستقیم به طوری که برخی از معلمان متوسل به ارسال فایل به والدین و دانش آموزان یک توسط یک.

“معلمان خود را آنلاین کلاس های مسدود شده که دلیل آن را بیش از حد پوچ” وانگ Yuechi شناخته شده چینی کمدین خود نوشت تایید حساب کاربری Weibo یک برنامه شبیه به توییتر.

“این طبیعی نیست – آن را به دلیل وجود دارد هیچ آزادی بیان” او نوشت. “فقط می خواهم چگونه آن را طبیعی نیست که این پست هم حذف خواهد شد. من امیدوارم که هر کس می تواند از این آگاه است. عدم وجود آزادی بیان ما را تحت تاثیر قرار آموزش و پرورش ما زندگی می کند. این در حال حاضر اتفاق افتاده است. آن را بسیار خنده دار در حال حاضر است؟”

به عنوان آقای وانگ پیش بینی شده خود را در پست های دیگر می تواند در Weibo.

نه هر کلاس آنلاین بدبختی شامل سانسور. گاهی اوقات مشکلات فنی مقصر هستند.

چنگ Yufan دانشجویی در ولایت جیانگسو سهوا شد میزبان یک سخنرانی در اولین روز از کلاس های آنلاین در ماه گذشته.

وقتی کلاس شروع به او استاد فلسفه بود و هیچ جا یافت می شود خانم چنگ گفت. استاد وارد شد بر روی پلت فرم های مختلف; در همین حال یکی دیگر تعیین شده بود خانم چنگ به عنوان مدیر گروه.

خود استاد شانس بهتر در دومین پلت فرم. اتصال به اینترنت و مسائل منجر به خانم چنگ و همکلاسی های خود را تنظیم به دو ساعت از سکوت.

پس از آن استاد بی خبر نوشت: در کلاس خود گروه چت “بعدا می بینمت!”

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس. AP دریافت پشتیبانی برای بهداشت و علوم از پوشش Howard Hughes Medical Institute وزارت علوم و آموزش و پرورش. AP تنها مسئول همه مطالب.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de