برای زنان افغان جوجیتسو است که بیش از فقط یک ورزش

افغانستان

یک سال و نیم پیش Liqa Esazada برای اولین بار پا به هنرهای رزمی باشگاه برای زنان در کابل چیزی از نادر در این هنوز هم عمیقا محافظه کار مسلمان جامعه است.

در آن زمان او فقط همراه خواهر بزرگترش بود اما بلافاصله شیفته. او در حال حاضر یکی از دو دوجین از زنان افغان که پیدا کردن الهام بخش و توانمند سازی در جوجیتسو ژاپنی یک فرم هنرهای رزمی که قدمت آن قرن است.

آنها عاشق ورزش و جرات به رویای بزرگ امید روزی برای رقابت در سطح بین المللی است.

در جنگ زده افغانستان که در آن تبعیض جنسیتی عمیق فرهنگی و تاریخی ریشه و که در آن بسیاری از زنان از خشونت خانگی رنج میبرند جوجیتسو به نظر می رسد ورزش ایده آل برای زنان است. آن را می آموزد که دفاع از خود در برابر قوی تر و سنگین تر از حریف با استفاده از خاص نگه می دارد و اصول اهرم.

خانم Esazada گفت که او می خواهد برای نشان دادن یک جنبه مثبت بیشتر از افغانستان و “تبدیل شدن به معروف و برنده جهانی جوجیتسو قهرمانی مدال.”

سید جواد Hussiani یک جوجیتسو مربی در نرم افزار Nero باشگاه که در آن خانم Esazada قطار گفت: این فرم هنرهای رزمی با ریشه در فئودال ژاپن ابتدا به افغانستان در سال 2005 است اما پس از تبدیل شدن به محبوب در میان دختران و پسران به طور یکسان.

زنان در آقای Hussiani گروه پیدا کردن قدرت در روحیه تیم خود. آنها بهم تابیدن و بافتن مو هر یک از دیگر قبل از جلسه آموزش مشاجره در برابر یک دیگر به نوبت در حتی میله های زندان. در زمستان آنها عمل خود را در کشتی نگه می دارد پوشیده از برف hilltops بالا کابل.

امروز حدود دو سوم جمعیت افغانستان است که 25 یا جوان و خانم Esazada گفت که او هیچ حافظه از رژیم طالبان که به میزبانی القاعده اسامه بن لادن و حکومت افغانستان قبل از سال 2001 ایالات متحده تهاجم.

اما از آنجا که ایالات متحده و طالبان در اوایل سال جاری یک قرارداد امضا شده در پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ – یک توافق است که همچنین پیش بینی مذاکرات صلح بین طالبان و دولت کابل – زنان در افغانستان تبدیل شده اند به طور فزاینده ای نگران از دست دادن برخی از حقوق و آزادی های آنها را به دست آورد بیش از دو دهه گذشته.

در زمان طالبان زنان اجازه نداشتند به مدرسه بروند و کار خارج از خانه و یا ترک خانه بدون همراهی یک مرد. و اگر آنها هنوز هم با چالش های زیادی روبرو زنان افغان به طور فزاینده ای پله به قدرت خود در این جامعه مردسالار پیدا کردن یک صدا حتی در ورزش.

خانم Esazada گفت: او نه ترس از طالبان و اگر آنها دوباره او را به سادگی “من ادامه آموزش برای رسیدن به رویاهای من است.”

او به نظر می رسد به زنان افغان ورزشکاران را ساخته اند که خود را در صحنه جهانی است. ورزشکاران زن از افغانستان موفق به کسب بیش از 100 مدال در منطقه و مسابقات بین المللی است.

Tahmina کوهستانی افغانستان اولین زن المپیک ورزشکار به رقابت پرداختند و در 100 متر اجرا در 2012 لندن بازی های المپیک است. در سال 2010 در افغانستان زن تیم فوتبال پاکستان را شکست داد 4-0 در جنوب آسیا مسابقات قهرمانی فوتبال. در سال 2011 در افغانستان با زن قدرت وزنه برداران موفق به کسب سه طلا و دو مدال برنز در تابه-بازی های آسیایی در قزاقستان برگزار شد.

خانم Esazada را همکار جوجیتسو در نرم افزار Nero, باشگاه رعنا Rasuli گفت: او نگرانی در مورد آینده او اگر طالبان موفق به پس گرفتن تمام افغانستان.

در حال حاضر خانم Rasuli گفت او شاد ترین زمانی است که او می تواند بیرون آمدن از خانه و ورزش با دیگر زنان جوان در باشگاه.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de