برای زنان شاغل، رکود اقتصادی مانند هیچ دیگر

بنابراین بسیاری از زنان در طول دوره ی همه گیر شدن به رهبری این بهار شغل خود را از دست داده اند که آن را به دست آورده است عنوان: “او- cession.” در رکودهای گذشته، مردان از ضرر های شغلی به درد می خورد. در دو دو دو دو دهم و هفتاد، حرکت بلندمدت زنان به بازار کار آنقدر قوی بود که یک انقباض اقتصادی به سختی در شماره های شغلی خود ثبت می کرد. اما این رکود همه گیر الگوهای گذشته را بر سر خود تبدیل کرده است. آن ضربه سخت بسیاری از بخش که در آن کارگران زن غالب، به طوری که از دست دادن شغل خود را از دست دادن شغل بیشتر برای مردان.

برای کارآفرینان زن، این یک داستان مشابه است. آنها، بیش از ده ها سال، دستاوردهای ساخته شده و در حال حاضر بیش از نیمی از انحصارات تنها در ایالات متحده، بر اساس یک بررسی اخیر است. اما بسیاری از کسب و کار خود را در بخش متمرکز, مانند خرده فروشی و اوقات فراغت و مهمان نوازی, که از قفل تحمیل شده توسط coronavirus رنج می برد.

در یک رکود معمولی، فاصله حقوق زنان و مردان کمی تنگ می شود زیرا مردان بیشتری به بیکاری پرتاب می شود و زنان ی که همسر بی کار دارد، کار بیشتری را به خود می گیره. اما یک مطالعه جدید اداره ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) نشان می دهد که رکود اقتصادی به رهبری همه گیر درست برعکس انجام می دهد: گسترش شکاف پرداخت چون این بار زنان بیشتری از کار پرت می شود و نمی توانند کار جدیدی را به عهده بگیرند، زیرا آنها وظایف مراقبت از کودکان را با مدارس بسته شده توسط قفل افزایش داده اند.

اگر پوشش نقره ای وجود دارد، آن است که در دراز مدت پاندمی ممکن است شکاف پرداخت به عنوان کار از خانه محدود می شود بیشتر مورد قبول و پدران، گرفتن طعم مراقبت از کودکان در طول lockdowns، انجام وظایف بیشتر از خانه را قبول، با توجه به نویسندگان مطالعه NBER تایتان آلون، Matthias Doepke، جین اولماستد-رومسی، و Michèle Tertiltwrite. او در طول رکود همه گیر به انعطاف پذیری کار خود می انجامد، به احتمال زیاد ماندگار است، و به طور نامتناسب ی زنانی که مسئولیت های عمده ای برای مراقبت از کودکان داشته اند، بهره می بُرد.

منبع: نمودار 1: آمار اداره کار ایالات متحده؛ نمودار 2: بررسی UENI از 39,000 کسب و کار ایالات متحده; نمودار 3: “این بار متفاوت است: نقش اشتغال زنان در رکود همه گیر،” دفتر ملی تحقیقات اقتصادی، اوت 2020

|

یعقوب تورکوته و لوران بلسی/کارکنان

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im