آمریکا و چین روابط یک روز حساب

تنش در واشنگتن در رابطه با پکن شده اند متلاطم برای برخی از زمان, اما در حال حاضر به نظر می رسد آنها به آینده به سر. اگر چه از یک استراحت کامل در روابط بعید است که از آن خواهد صدمه دیده است هر دو طرف بیش از حد شدت و اساسی ارزیابی مجدد به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است.

مقامات ایالات متحده شکایت دارند که چین استفاده کرده است سوال برانگیز به معنی اعم از غیر قانونی کمک های دولتی برای کسب و کار خود را به جاسوسی صنعتی – برای تبدیل شدن به دومین اقتصاد بزرگ در جهان است. و رئیس جمهور چین تحمیل کرده است دقیقترین رژیم از حزب کمونیست حکومت پس از مائو تسه تونگ ،

این COVID-19 همه گیر گذاشته است bare چگونه وابسته به بسیاری از شرکت های ایالات متحده در زنجیره تامین در چین نشات گرفته و تجدید نظر در جریان است در کنگره در مورد چگونگی این وابستگی ممکن است افزایش یابد.

اما این یک راه طولانی از آنجا به جنگ سرد جدید برخی پیش بینی می کنند. چین به مراتب محکم تر گره خورده است به اقتصاد جهانی از اتحاد جماهیر شوروی تا کنون بود. واشنگتن و مسکو مورد استفاده قرار گیرد به شریک زندگی تنها در کنترل تسلیحات. امروز طیف وسیعی از چالش های مهم مانند تغییر آب و هوا تقاضای همکاری بین ایالات متحده و چین است.

نه طرف می توانیم به جدا به طور کامل. اما نیروهای کشیدن آنها را از هم جدا در حال رشد قوی تر است.

لندن

بین المللی هیچ رابطه مسائل بیشتر است. و در میان تمام سیاسی لرزش ناشی از COVID-19 pandemic, روابط بین ایالات متحده و چین در حال وارد ترین آنها مملو دوره در دهه.

آن را نمی ممکن است ثابت کند پایان یک دوره – قطعی توقف روند تعامل با آغاز دولت نیکسون دراماتیک باز به پکن در سال 1972 است. کامل شکستن معنی عمده اقتصادی و هزینه های مالی برای هر دو طرف. که به خصوص خطر جدی در آینده در بالای آسیب بزرگ در حال حاضر انجام می شود خاموش شدن ناگهانی با هدف ناشی COVID را گسترش.

اما حداقل اساسی ارزیابی مجدد به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است. و یک سری از تحولات اخیر – چنین به عنوان راه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته شده است انتقاد از چین محور از انتخاب مجدد کمپین و پکن حرکت به اعمال تدابیر جدید امنیتی قانون در هنگ کنگ نشان می دهد ما در بحرانی نقطه محوری است.

تنش ایجاد شده بود طولانی قبل از COVID ذهن شما.

در ایالات متحده در کنار آنها ریشه در سرخوردگی بیش از یک رشد عدم تعادل در ارتباط است. جایی که چین یک بار شده بود تا حد زیادی یک منبع برای کاهش هزینه کالاهای مصرفی آن رشد کرده بود به مدرن و به طور فزاینده ای با تکنولوژی بالا اقتصاد: جهانی دوم بزرگترین. پکن شد و با استفاده از کمک های دولت نرخ ارز تنظیم قوی بازو محدودیت در شرکت های خارجی و جاسوسی صنعتی به سرقت مارس در رقبای مقامات ایالات متحده متهم شده است.

وجود دارد دیگر تنش های بیش از حد ریشه در تغییرات سیاسی. در ایالات متحده این مجسم شد توسط رئیس جمهور تهمت خود را در “امریکا” اولین پلت فرم; در چین با تغییر از یک جمعی بیشتر بر اساس قوانین و سیستم باز در اوایل 2000s به حکومت جمهوری خلق چین. پس از به قدرت رسیدن در سال 2012 او تثبیت اقتدار خود را به انجام دور با دوره ریاست جمهوری محدودیت ها و نهاد فراگیر ترین رژیم از حزب کمونیست پس از کنترل حکومت مائو تسه تونگ. او همچنین نقل مکان کرد و به گسترش نفوذ چین و قدرت های خارج از کشور.

اما گاهی اوقات در روابط بین المللی یک رویداد یا بحران بیش از تشدید تنش موجود. مانند یک یخ-قاب آن به طور چشمگیری برجسته مسائل هسته ای پشت سر آنها و منجر به تغییر جهت. یک مثال: در سال 2014 سرنگونی طرفدار دولت مسکو در اوکراین شد و به دنبال آن روسیه را به مداخله نظامی آن الحاق کریمه به روسیه و سیستماتیک سفت کردن تحریم های غرب.

ایالات متحده-چین رابطه COVID-19 ایفا کرده است نقش مشابه. در یک حس که ممکن است اجتناب ناپذیر: ویروس شروع آن در شهر ووهان که در آن مقامات در ابتدا سعی در پنهان کردن آن.

اما سیاسی و اقتصادی تکان که این بیماری همه گیر در اروپا و آمریکا نیز به شدت تأکید نصب نگرانی در مورد روابط غرب با چین است.

در جبهه سیاسی هنگامی که رئیس جمهور یازدهم را دولت رو COVID-19 تحت کنترل او در برابر خواستار تحقیقات مستقل به ریشه های خود را در حالی که همچنین reframing عمومی روایت در مقابل چین “موفقیت” با شکست دموکراسی های غربی برای جلوگیری از همه گیر به طور موثر.

از لحاظ اقتصادی اولیه چینی shutdown تاکید وابستگی بسیاری از ایالات متحده و دیگر غربی کسب و کار در زنجیره تامین با شروع در چین است. که وابستگی تبدیل شد و حتی بیشتر کاملا مشهود است زمانی که کشورها و شرکت ها تا به حال به تلاش برای هواکش و تجهیزات حفاظت فردی برای مقابله با COVID-19. تا کنون اکثر این موارد در حال حاضر ساخته شده در چین.

وجود دارد در حال حاضر نشانه هایی از ارزیابی مجدد. یک ائتلاف دو حزبی در کنگره ایالات متحده است که به دنبال راه هایی برای نرم کردن این وابستگی – و همچنین در حال حاضر راه هایی برای واکنش نشان می دهند اگر رئیس جمهور یازدهم شرح زیر از طریق حرکت خود را برای پایان دادن به هنگ کنگ استقلال در مورد مسائل مانند آزادی بیان یک قوه قضائیه مستقل و حاکمیت قانون. اروپا هم این است که به دنبال راه هایی برای تقویت ظرفیت خود را برای تولید مهم استراتژیک کالا و همچنین برای ممانعت از تلاش احتمالی توسط شرکت های چینی برای خرید کسب و کار غربی تضعیف در طول بیماری همه گیر.

بلندمدت سوال این است که آیا ما در حال رهبری برای چیزی شبیه به جنگ سرد با اتحاد جماهیر شوروی.

در یکی از حس های موازی گمراه کننده است. چین بسیار پیشرفته تر از لحاظ اقتصادی و بیشتر پیچیده در ارتباط با اقتصاد بین المللی از روسیه شوروی تا کنون بود.

هنوز هم وجود دارد گیری یک جنگ سرد به سبک رقابت ، چین بنا کردن حضور نظامی خود در دریای چین جنوبی و از طریق خود کمربند و جاده سازی ابتکار ساخته شده است که خود به خود احساس لحاظ اقتصادی و دیپلماتیک در سراسر آسیای مرکزی و جنوبی و آفریقا و اروپا. رئیس جمهور یازدهم را تحکیم قدرت نیز کشیده شده یک جنگ سرد به سبک ایدئولوژیک خط تقسیم بین خود به طور فزاینده رژیم توتالیتر و دولت های دموکراتیک در غرب است.

در عین حال جهان تغییر کرده است پس از جنگ سرد در راه است که می تواند تعیین کند که چگونه هر جدید چین ارتباط می یابد. در آن زمان علاوه بر کنترل تسلیحات وجود دارد عمده مسائل بین المللی نیاز به آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی همکاری. به منظور برخورد موثر با فردا بالای چالش – تغییر آب و هوا در ایالات متحده و چین باید با هم کار کنند. و جهان اقتصاد به عنوان یک کل خواهد رنج می برند به شدت از صرفا خصمانه بين آن دو قدرت بزرگ.

وجود دارد نیز یکی دیگر از تغییر. در طول جنگ سرد آمریکا با اتکا نه تنها در قدرت خود را. آن می تواند در قوی نظامی و سیاسی و اقتصادی اوراق قرضه با دیگر دموکراسی و بین المللی وزن خود را دموکراتیک ،

در حال حاضر, حداقل, واشنگتن, به نظر می رسد بسیار کمتر علاقه مند به این “قدرت نرم” و روابط با متحدان خود شده اند و چیز ساییده شده بد. چین از سوی دیگر نشان می دهد که هر نشانه ای از یک ادامه داد: عزم و اراده برای گسترش جهانی آن تاثیر بگذارد.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>