برای این سالمندان خانه نشین, اشعار, پیشنهاد غذا برای روح

کارملا پری نقل مکان کرد و به او چهارم-طبقه پیاده روی در Gramercy Park زمانی که او بود 24. او در اینجا زندگی می کردند به تنهایی پس از درگذشت شوهرش در سال 1987. در 94, او نبوده است قادر به ترک استودیو کوچک برای مدتی.

به همین دلیل است که آهنگسازی و دریافت اشعار به ارمغان می آورد خانم پری بی اندازه لذت. چند ماه پیش او دریافت یک شعر “شانس” توسط Langston Hughes, چاپ شده بر روی کارت بود که خورد به یکی از Citymeals بر روی چهار چرخ تحویل. گاهی اوقات یک خرده می افتد / از جداول شادی / گاهی اوقات استخوان پرت است. / برخی افراد / عشق داده شده است / برای دیگران / فقط بهشت است.

این شعر بخشی از شعر در چرخ یک همکاری مداوم بین Poetry Society of America و Citymeals بر روی چهار چرخ است که ارائه اشعار همراه با 2 میلیون وعده های غذایی برای 18,000 نفره نیویورک هر سال است. اشعار ارائه یک مرهم به انزوای اجتماعی است که بسیاری از این شهر را خانه نشین سالمندان تجربه.

به عنوان بث شاپیرو, مدیر اجرایی Citymeals بر روی چهار چرخ در نیویورک می گوید: “برای ما, آن را فقط به یک فرمت از آنچه ما اعتقاد داریم که ما در حال تغذیه هر دو بدن و روح است.”

نیویورک

کارملا پری زندگی می کردند در چهارم-طبقه پیاده روی در Gramercy Park برای بیش از 70 سال است.

در 94, او نبوده است قادر به ترک این استودیو کوچک در سمت شرق منهتن برای مدتی. خواهر او Tessie و Yolanda همچنین در 90s زنده فقط چند بلوک دور اما مانند دهها هزار نفر از نیروهای جدید آنها فقط قادر به دریافت کنه.

اما خانم پری کمی غلغلک امروز به عنوان او می گوید برخی از مهمانان چگونه او را دوست دارد به نوشتن چند limericks برای خواهر او در حال حاضر و پس از آن. او را لغزش آنها را به یک کارت تولد – که او می فرستد از طریق ایمیل – و یا حتی فقط تلاوت آنها را از طریق تلفن از خواهران انجام بحث در هر روز است.

“‘یک خواهر است که کسی که شما رشد می کنند اما هرگز بزرگ تر شدن’ – من همیشه دوست داشتم که یک” او می گوید: با خندیدن. او را نگه می دارد بسیاری از دست نوشته های ریف در یک جعبه فلزی.

“شما می دانید اگر شما می دانید کلمات مانند شاعران واقعی آیا شما واقعا می تواند در رفتن – و بهتر است” او می گوید: هنوز هم بشاش. “اما من فقط نمی دانم که بسیاری از کلمات!”

اما کلمات به معنای زیادی به او می گوید و چند ماه پیش او دریافت یک شعر “شانس” توسط Langston Hughes, چاپ شده بر روی کارت بود که خورد به یکی از Citymeals بر روی چهار چرخ تحویل. گاهی اوقات یک خرده می افتد / از جداول شادی / گاهی اوقات استخوان پرت است. / برخی افراد / عشق داده شده است / برای دیگران / فقط بهشت است.

شعر که خانم پری نوشته شده در یخچال و فریزر ماه گذشته بخشی از اشعار در چرخ یک همکاری مداوم بین Poetry Society of America و Citymeals بر روی چهار چرخ است که ارائه اشعار همراه با سینی غذا به نیویورک. شعر کارت شامل کار از شاعران مانند والت ویتمن, سارا تیزدیل و امپراتور Koko ارائه یک مرهم به انزوای اجتماعی است که بسیاری از این شهر را خانه نشین سالمندان تجربه.

“به این دلیل که در آن طنین انداز با مردم است, اول از همه, آن را یک ایده بسیار ساده اما یکی که بسیار قدرتمند می گوید:” مت Brogan, مدیر اجرایی Poetry Society of America در نیویورک است. “من فکر می کنم مردم تشخیص دهند که افراد مسن و یا در غیر این صورت خانه نشین مردم نه تنها چهره مسائل در اطراف مواد غذایی ناامنی و انزوای اجتماعی بلکه یک نوع فرهنگی و فکری و عاطفی انزوا.”

ان هرمس/کارکنان

کارملا پری نمایش یک شعر از خود در کنار یک شعر ارسال شده توسط Citymeals بر روی چهار چرخ در آپارتمان او در Gramercy Park on Jan. 22, 2020, در نیویورک است.

Citymeals مکمل های این شهر خدمات تحویل غذا ارائه بیش از 2 میلیون وعده غذا در یک سال به 18000 نیویورک به سالمندان 200 نفر از آنها بیش از 100 سال است. برنامه ارائه وعده های غذایی در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات زمانی که شهر فراهم نیست و وعده های غذایی. برخی از 57 درصد از وعده غذایی خود دریافت کنندگان به تنهایی زندگی می کنند و 40 درصد به ندرت و یا هرگز خانه را ترک ساخت شعر کارت یک منبع مهم اتصال و لذت است.

پس از کمک به راه اندازی نیویورک اشعار بر روی چهار چرخ در پاییز سال 2018 آقای Brogan می گوید: شعر جامعه با همکاری سایر وعده های غذایی بر روی چهار چرخ در لوس آنجلس در ماه اکتبر گذشته که رسیدن به 2,200 نفر در هر ماه و برنامه ای برای راه اندازی یکی دیگر از مشارکت در سان فرانسیسکو بعد از این زمستان که رسیدن به 3,500 مشتریان حداقل چهار بار در سال است.

تغذیه جسم و روح

به عنوان یک حق برای بسیاری از نیویورکی عشق از شعر را طنین خاص. از سال 1992 شعر و جامعه امریکا شده است با قرار دادن اشعار در مترو شهر نیویورک اتومبیل با آن شعر در حرکت سری ایده که بعدا به 30 دیگر شهرهای ایالات متحده از جمله آتلانتا و شیکاگو و سالت لیک سیتی.

به عنوان او در مورد خود limericks و اشعار او را دوست دارد خانم پری گیر بیاد نیویورک او می دانست که به عنوان یک دختر کوچک. او و خواهر او متولد شد در Mott خیابان در سمت شرق پایین بخشی از یک موج از نسل اول آمریکایی متولد شده به مهاجران ایتالیایی از سیسیل و Calabria.

او به وضوح به یاد یک دور بعد از ظهر در سال 1935 زمانی که او فقط 10 سالشه و نزدیک به یک ستاره تبدیل شد. پس از شنیدن او آواز خواندن, خود, خانواده, آپارتمان, یک مرد از یک واریته تئاتر در 14th Street خواسته پدر و مادر خود را اگر او می تواند انجام دهد.

“به طوری که آنها در زمان من و من سنگ “Senza مادر E Nnammurata,” خانم پری می گوید: به یاد غمگین, ایتالیایی, کلاسیک. “در آن زمان خوب!,” او می خندد. “من ایستاده اند. پدر من آمد در حال اجرا پایین راهرو با گل!”

او نقل مکان به آپارتمان او در Gramercy Park زمانی که او بود 24 بعد از او ازدواج همسرش Frank که سوار یک tugboat در هادسون. او در اینجا زندگی می کردند تنها پس از مرگ او در سال 1987.

امروز خانم پری دریافت یکی دیگر از شعر با تحویل غذا “Una Gran فامیلیا” در مکزیک شاعر آمریکایی فرانسیسکو X. Alarcón در اسپانیایی با ترجمه فارسی: یک بند / صفحه / شاید / ما / در این کتاب / بدون پایان / در آخر / همه از ما / خانواده دارد.

“این فوق العاده است! آیا من می توانم نگه داشتن آن؟” خانم پری می گوید.

اشعار بر روی چهار چرخ ایده سرچشمه با شاعر آمریکایی Kimiko هان استاد در کوئینز کالج در نیویورک و رئیس جمهور سابق از Poetry Society of America. او آمد در سراسر یک گروه از کودکان مدرسه ابتدایی بودند که به ساخت کارت به جای وعده های غذایی بر روی چهار چرخ جعبه.

“و من فکر کردم عجب, خوبی, ما می تواند انجام دهد که به راحتی با یک واقعا خوب شعر کوتاه نوعی شبیه به شعر در حرکت ایده” خانم هان می گوید.

“شعر خوبی متوقف می شود و در عین حال ما در حال نقل مکان کرد و با آن” او می گوید. “برای من شخصا احساس می کنم که اشعار ارائه این لحظه مکث – شما فقط از نوع ضربه مکث که من فکر می کنم به طور فزاینده مهم است. اما من فکر می کنم آن را نیز یک اتصال به افراد دیگر و همچنین به خودمان است.”

که دقیقا به همین دلیل اشعار بر روی چهار چرخ ایده مناسب تا کاملا با سازمان ماموریت می گوید بث شاپیرو, مدیر اجرایی Citymeals بر روی چهار چرخ.

“برای ما, آن را فقط به یک فرمت از آنچه ما اعتقاد داریم که ما در حال تغذیه هر دو بدن و روح” خانم شاپیرو می گوید. “من بسیار نقل مکان کرد زمانی که من در تحویل غذا و دیدار با مردم که به اعتقاد من ساخته شده این شهر برای ما. این وظیفه ما است که به نگه داشتن آنها را در خانه های خود و محله های که در آن آنها می خواهند.”

“شما می دانید که آنها باید احترام خانواده و دوستان اغلب حتی فرزندان خود را پس از یک وعده غذایی که به درب حیاتی است” او ادامه می دهد. “اما پس از این دیدار. پس از دیدن یک شعر است که ما فرستاده شده در یخچال و یا ضبط به یک دیوار آن را فقط تایید ارزش است که نه تنها مواد غذایی ما به ارمغان بیاورد اما مراقبت که ما را به عنوان به خوبی این تاسیسات برای بسیاری از.”

خانم پری لبخند مهمانان که آمده اند به بحث در مورد این اشعار و ارائه می دهد یکی دیگر از آیات – که او مرتب سازی بر اساس نوشت برای خودش می گوید.

“‘شما نمی توانید یک محبت بیش از حد به زودی دلیل این که شما هیچ وقت نمی دانید زمانی که آن را خیلی دیر است,'” او می گوید: به نقل از خودش. “آره, من می آیند تا با چیزهایی مانند آن. آنها فقط به من می آیند. علاقه داشتن به چیزی.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im