برای کارشناسان طالبان فضل گزارش فقط معنی ندارد

در چند سال گذشته آن را به عنوان روشن شد که آمریکا در نظر دارد به خارج از افغانستان و روسیه در تلاش است تا اطمینان حاصل شود که بیشتر در حد متوسط ملی جناح از طالبان غلبه بر گروه های اسلامگرای رادیکال جناح.

اما این اتهام که روسیه GRU اطلاعات نظامی واحد پرداخت شده است طالبان وابسته به شبه نظامیان $100,000 “نعمت” برای کشتن سربازان آمریکایی است blindsided رسمی مسکو. و حتی کرملین منتقدان شکایت دارند که اطلاعاتی ایالات متحده در مورد روسیه تبدیل شده است به طور کامل جدا از واقعیت است.

فضل داستان باعث می شود “هیچ حس در همه” از نظر روسیه با نگرانی می گوید: آندره Kortunov مدیر روسیه در امور بین المللی شورای. شتاب آمریکا را به عقب نشینی از این منطقه را افزایش می دهد شانس احیای ادوار گذشته زمانی که روسیه و اتحاد جماهیر شوروی شد و فرو رفته در افغانستان درگیری و قاچاق مواد مخدر است.

“بزرگترین کابوس است که افغانستان تبدیل به یک” دولت شکست خورده ” دوباره با پیامدهای خطرناک در سراسر منطقه می گوید:” ولادیمیر Sotnikov موسسه مطالعات شرقی در مسکو. “ما هیچ علاقه ای به تشدید وضعیت و یا شتاب ایالات متحده خروج. افغانستان در حال رفتن به مشکل ما مدت ها پس از ایالات متحده را ترک کرده است.”

مسکو

از آغاز رهبری آمریکا حمله به افغانستان تقریبا 19 سال پیش کارشناسان روسیه شد تکان دادن سر خود را و هشدار داد که آن را نمی خواهد به نوبه خود خوب است.

اما کرملین به گرمی استقبال کرده است. آن ارائه اطلاعات و پشتیبانی لجستیکی و بارها و بارها خواست ناتو و “پایان کار” از شکست طالبان. مسکو نگرانی اصلی و سپس و در حال حاضر بود که پیروزی افراطی اسلامگرا در افغانستان را ترویج بی ثباتی و شورش در معرض خطر شوروی سابق کشورهای آسیای مرکزی به عنوان آن را به حال قبل از مداخله آمریکا در سال 2001.

در چند سال گذشته به عنوان آن مشخص شد که ایالات متحده در نظر دارد به خارج شدن از افغانستان, روسی, توجه معطوف شده به تلاش برای اطمینان حاصل شود که بیشتر در حد متوسط ملی جناح از طالبان غلبه بر گروه های اسلامگرای رادیکال جناح و شورشیان مرتبط با القاعده و گروه دولت اسلامی. مسکو به طور غیر مستقیم به طالبان در تلاش برای ارنج زدن روند صلح در حد متوسط جهت. و کارشناسان معتقدند که هوش نیز ممکن است جعلی بیش محرمانه لینک با رهبران طالبان.

اما این اتهام که روسیه GRU اطلاعات نظامی واحد پرداخت شده است طالبان وابسته به شبه نظامیان $100,000 “نعمت” برای کشتن سربازان آمریکایی است blindsided رسمی مسکو. و حتی کرملین منتقدان متخصص در جامعه در حال حاضر شکایت دارند که اطلاعاتی ایالات متحده در مورد روسیه تبدیل شده است به طور کامل جدا از واقعیت است. آنها می گویند آن را در خدمت تنها به سوخت چه آنها را به عنوان یک سیاسی جنگ داخلی بین رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مخالفان خود در واشنگتن است.

“این است که در روسیه علاقه به دیدن سریع آمریکا عقب نشینی می گوید:” آندره Kortunov مدیر روسیه در امور بین المللی شورای اسلامی که وابسته به وزارت خارجه “از آنجا که افزایش تهدید افراط گرایان به قدرت رسیدن در کابل.”

الکساندر Sekretarev/AP/فایل

روسیه به تجربه دست اول با خطرات ناشی از افغانستان با تشکر از اتحاد جماهیر شوروی طولانی سنگ زنی جنگ وجود دارد در سال 1980 در برابر مجاهدین در آنها سربازان شوروی نشان داده شده است در حال شلیک در مارس 1988. باعث می شود که روس ها با احتیاط در مورد ایالات متحده ترک این منطقه بیش از حد به سرعت.

“چیزی که معکوس”

روسیه درگیر شده است در افغانستان پس از تزارها jostled برای نفوذ – گاهی اوقات با خشونت – با امپراتوری بریتانیا در میان نهی هندوکش در قرن 19 رقابت شده است که در memorialized به عنوان “بازی بزرگ است.”

اخیرا اتحاد جماهیر شوروی کاملا به معنای واقعی کلمه شکست را از هم جدا پس از پرهزینه و بیهوده تلاش های نظامی به اهلی افغانستان در 1980s. در آن نه سال مداخله اتحاد جماهیر شوروی از دست 15,000 سربازان در جنگ علیه مجاهدین پیشگامان امروز طالبان که تا به حال دریافت 20 میلیارد دلار در ایالات متحده کمک. که فاجعه تجربه چپ روسی افکار عمومی عمیقا مخالف به هر آینده دخالت در کشور است.

“بر خلاف ایالات متحده, ما باید به زندگی در این محله و ما عمیقا نگران چه می آید بعدی در افغانستان می گوید:” آقای Kortunov. به همین دلیل او می گوید: فضل داستان باعث می شود “هیچ حس در همه” از نظر روسیه نگرانی – شتاب ایالات متحده عقب نشینی از این منطقه را افزایش می دهد شانس بازگشت به بد روز در افغانستان است.

“البته شما می توانید هرگز دست کم گرفتن هوش مخفی روسیه خدمات و برخی از چیزهایی که آنها انجام می دهند. اما بدجور سخت به آنها را ببینید در آینده با چیزی که معکوس,” او می گوید.

الکساندر Golts مستقل امنیت کارشناس و منتقد کرملین که در حال حاضر در دانشگاه اوپسالا در سوئد است و حتی بیشتر داغدار.

“برای بسیاری از زندگی من من فرض کرده اند که اگر چیزی به نظر می رسد در رسانه های ایالات متحده آن است که قطعا به شدت گزارش داستان و احتمالا درست است. به تازگی من شک و تردید” آقای Golts می گوید. “من درک می کنم که در ایالات متحده چشم, روسیه بد است يافت. اما من می دانم که افرادی که کار در روسیه اطلاعات نظامی هستند بازیگران منطقی. من موفق به پیدا کردن هر گونه معقول و منطقی انگیزه روسیه احتمالا می تواند برای کشتن سربازان آمریکایی – و در چنین قیمت بالایی من ممکن است اضافه کردن طلبانه?”

“مشکل ما”

کرملین دارای برچسب داستان “خبر جعلی” و رئیس جمهور ولادیمیر پوتین نماینده ویژه در افغانستان با ضمیر کابلوف اخراج این هفته با یک اتهام بی اساس خود را.

“کسانی که فوق العاده اطلاعاتی ایالات متحده افسران متهم ما از چیزهای مختلف درگیر در قاچاق مواد مخدر است. هواپیما خود را از قندهار از بگرام [در نزدیکی فرودگاه کابل] در حال پرواز در هر کجا که می خواهید برای به آلمان به رومانی – بدون هیچ گونه بازرسی,” او گفت:. “هر شهروند کابل را به شما بگویم که. هر کس آماده است تا به بحث در مورد آن.”

انفجار خشخاش و تولید و صادرات هروئین ناتو پس از اشغال افغانستان همچنان نقطه درد برای روسیه است.

“مواد مخدر از افغانستان به یک مشکل بزرگ برای روسیه می گوید:” آقای Kortunov. “آنها را کشته اند و بیشتر روس ها از جنگ شوروی در افغانستان تا کنون بود.”

برخی از رسانه های غربی پیشنهاد کرده اند که اطلاعاتی روسیه ممکن است شکار نیروهای آمریکایی به عنوان payback برای سازمان سیا برای حمایت از مجاهدین افغان که شکست اتحاد جماهیر شوروی در سال 1980.

اما “تجربه اتحاد جماهیر شوروی در افغانستان است که بیش از 30 سال می گوید:” Fyodor Lukyanov ویرایشگر روسیه در امور جهانی یک مسکو سیاست خارجی مجله. “هیچ کس در ارتباط با این است که در قدرت امروز و روسیه نیست و حتی همان کشور است. مسکو حمایت آمریکا زمانی که آنها رفت و به افغانستان و از آنها شده است وجود دارد برای تقریبا 20 سال است. چرا بر روی زمین خواهد هر کسی که به دنبال انتقام در حال حاضر؟”

ولادیمیر Sotnikov یک کارشناس موسسه مطالعات شرقی از آکادمی علوم روسیه در مسکو می گوید که روسیه مشاوره با دیگر کشورهای منطقه از جمله چین, ازبکستان, تاجیکستان, پاکستان و هند به سعی کنید برای پیدا کردن راه هایی برای مدیریت آنچه که در حال حاضر دیده می شود به عنوان امری اجتناب ناپذیر آمریکا برداشت.

“بزرگترین کابوس است که افغانستان تبدیل به یک” دولت شکست خورده “دوباره با پیامدهای خطرناک در سراسر منطقه” او می گوید. “ما هیچ علاقه ای به تشدید وضعیت و یا شتاب ایالات متحده خروج. افغانستان در حال رفتن به مشکل ما مدت ها پس از ایالات متحده را ترک کرده است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de