برای سیاه و سفید حرفه ای, ناآرامی میسازد لخت یک عمل تعادل در کار

حتی به عنوان معترضان را پر کرده اند و خیابان ها و پارک ها و صفحه نمایش تلویزیون در میان خشم پس از مرگ جورج فلوید, Brigette Lumpkins نگه داشته است با قرار دادن بر روی آرایش در صبح و خندان از طریق جلسات مجازی با مشتریان. “من هنوز هم نیاز به شماره گیری و انجام به عنوان اگر چیزی اشتباه است,” او می گوید.

“این است که من روز و شود مثل این است که من کار دیگر” می گوید: خانم Lumpkins های مستقر در میامی-مدیر توسعه کسب و کار در حرفه ای-شرکت خدمات EisnerAmper. 46-سال-بوده است با ماندن در شب به تماشای اخبار. “این سنگین بلند است.”

ملت ها حساب بیش از آن اختلافات نژادی است که تکان دهنده و دردناک احساسات و بالا بردن سوال سخت برای بسیاری از سیاه و سفید حرفه ای. بسیاری از سرمایه گذاری سال ها در ساختمان استخدام در دنیای شرکت های بزرگ گاهی اوقات در شرکت تلاش خود را برای تنوع بخشیدن حقوقی واجد شرایط. آنها دیده می شود برخی از جیب پیشرفت—مانند افزایش سیاه و سفید نمایندگی در شرکت تخته—و بسیاری از محدودیت ها—در حال حاضر فقط چهار سیاه و سفید مدیران اجرائی در فورچون 500 و تنها 8 درصد از افراد شاغل در حرفه ای نقش های سیاه و سفید هستند.

Brigette Lumpkins یک مدیر توسعه کسب و کار در EisnerAmper می گوید: “من هنوز هم نیاز به شماره گیری و انجام به عنوان اگر چیزی اشتباه است.’

عکس: Brigette Lumpkins

هفته گذشته برخی از بزرگترین شرکت های, از Intel Corp. و یوتیوب به General Motors Co. و جی پی مورگان چیس & Co., اعلام حمایت گسترده از بیشتر نژادی سهام و خواست کارکنان خود را به گفت و گو باز و به اشتراک گذاری پیام های همبستگی با همکاران.

در عین حال بسیاری از سیاه متخصصان می گویند ناآرامی ها در سراسر کشور تأکید تنش در تربیع هویت شخصی خود را با زندگی حرفه ای خود را. در یک موقعیت احساسی لحظه ای پیچیده و حساب بدانند چقدر برای به اشتراک گذاشتن در محل کار می تواند حتی یک سوال ساده—”حال شما چطور است؟”—دشوار است برای پاسخ به.

دامون Munchus یک مدیر اجرایی در جی پی مورگان چیس می گوید: او به دنبال اقامت حرفه ای در یک لحظه دشوار است. در طول یک جمعه جلسه با حدود 10 نفر دیگر که یکی از همکاران پرسید که چگونه او انجام شده بود آقای Munchus می گوید او صادقانه پاسخ—تصدیق کرد که او احساس صدمه دیده و عصبانی—اما نه در طول و نقل بر روی کسب و کار در دست.

“تا آنجا که من می خواهم به شما بچه ها برای دیدن من به عنوان یک به طور کامل متوجه انسان من همچنین می خواهم شما را به دیدن من به عنوان یک بازیگر است که می تواند کارها را انجام,” او می گوید. “ما باید برای مبارزه با این دوگانگی است.”

مربوط تصویری

راهپیمایی پس از کشتن جورج فلوید ادامه داد: در شهرستانها در سراسر ایالات متحده و باقی مانده عمدتا صلح آمیز, اگر چه برخی از تظاهرات زد گذشته حکومت. در مینه سوتا رژیم صهیونیستی است. تیم Walz اعلام کرد حقوق مدنی رسیدگی به مینیاپولیس اداره پلیس و مادر جرج فلوید 6-year-old daughter داد عاطفی کنفرانس مطبوعاتی. عکس: اسکات Heins/گتی ایماژ

حتی حسن نیت تلاش در گفت و گو مانند تلاش تشویق کارکنان به گفتگو در مورد این تظاهرات می تواند مملو. در حسابداری و مشاوره غول PricewaterhouseCoopers مثلا آمریکا و رئیس تیم رایان در یک ویدیو خواسته کارکنان برای بررسی در با همکاران و ابراز همبستگی. او گفت که او تا به شده است تا اواخر بازگشت صدها ایمیل از کارکنان در درجه اول از شرکت, سیاه, حرفه ای, چه کسی به او گفته بود: “نا امید می ترسم عصبانی و نمی دانید چه باید بکنید و آنها احساس تنهایی است.” یکی از شرکت همکاران 26 ساله Botham ژان کشته شد توسط یک خاموش وظیفه پلیس در سال 2018 در حالی که تماشای فوتبال در دالاس آپارتمان; افسر گفت که او اشتباه آقای ژان آپارتمان برای خود او.

زمانی که دوستان و همکاران رسیده اند برای به اشتراک گذاشتن نگرانی های خود را, تینا Eskridge مدیر ارشد بازاریابی در Microsoft Corp. می گوید او در پاسخ گفت که او قدردانی همدلی اما آنچه که مورد نیاز است عمل است. “هر زمان که این حوادث اتفاق می افتد, مردم اغلب به نوبه خود به جامعه” خانم Eskridge می گوید: “و این که سنگین چون ما می دانیم که چه خبر است در حال حاضر و با این کار ما به آموزش همه است.”

یکی از سیاه همکار او می گوید:, نوشته شده در خارج از دفتر پیام گفت که او خواهد بود آهسته پاسخ به ایمیل ها به دلیل آن را به حال شده است یک هفته و کارگردانی همکاران به منابع در مورد نحوه کمک در مورد این مسئله. “ما خسته هستید, همه, خسته,” او می گوید. “ما لازم نیست که هر چیزی در سمت چپ می گویند,” او می گوید.

تینا Eskridge یک مدیر ارشد بازاریابی در مایکروسافت می گوید: “هر زمان که این حوادث اتفاق می افتد, مردم اغلب به نوبه خود به جامعه سیاه و غم انگیز است.’

عکس: نیک F. نلسون/Brandprenuer

خانم Eskridge, 47, می گوید او خوشحال بود برای دیدن مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا صحبت می کنند و در اخیر تاون هال گفتن کارکنان او انتظار ندارد آنها را قادر به تنظیم این مسائل گذشته هنگام ورود به محل کار.

“من فکر می کنم همه ما می دانیم که ما باید برای قرار دادن ماسک بر روی” خانم Eskridge می گوید: با توجه به چالش ماندن حرفه ای در محل کار با توجه به حوادث اخیر. “مگر کسی اذعان, آن, ما, نمی, همیشه احساس راحتی گفت هر چیزی است.”

دیگران می گویند که آنها احساس می کنند مجبور به صحبت کردن اما انجام این کار می تواند احساس مخاطره آمیز است. Gary همیلتون یک Rossyln Va.-بر اساس معاون ارشد در مهندسی و زیرساخت های شرکت WSP ایالات متحده آمریکا می گوید او تردید روز یکشنبه قبل از ارسال در LinkedIn در مورد نیاز به ایستادن با معترضان. او در نهایت اما نه قبل از ویرایش خود را به زبان اصلی برای حذف ارجاعات به “سفید امتیاز است.”

به اشتراک گذاری افکار خود را

چگونه می توانم شما صحبت در مورد مسائل مربوط به نژاد یا خشونت پلیس با همکاران? پیوستن به مکالمه زیر.

“من می ترسید واکنش می گوید:” آقای همیلتون, 45, که نگران او خواهد آمد در سراسر به عنوان بیش از حد عصبانی به تماس با ما حرفه ای. اما آقای فلوید مرگ تا به حال او را ricocheting بین اشک و خشم او می گوید و به عنوان یک مدیر اجرایی او احساس مسئولیت به صحبت کردن.

علمی Alicia Nicki واشنگتن می گوید: حوادث اخیر را به ارمغان آورد خاطرات از هدف در نظر به عنوان یک کودک و به عنوان یک حرفه ای از جمله گفته بودن به عنوان یک 12 ساله توسط معلم او که او “به سیاه پوستان بد هرزه” و دریافت مضر نظرات دانش آموزش در سطح دانشگاهی است که او را به نام “بی ادب” و یا “بی احترامی” شرایط استفاده, او می گوید نمی تواند به سفید همکاران مرد.

“ما باید اساسا عمل مثل ما باشه و ما مطلقا نیست می گوید:” خانم واشنگتن که در حال پیوستن به دانشگاه دوک در علوم کامپیوتر دانشکده در ماه آینده. “زندگی ما است و نه به صورت عادی.”

Gary همیلتون یک معاون ارشد رئیس جمهور در WSP ایالات متحده آمریکا می گوید او تردید قبل از ارسال در LinkedIn در مورد نیاز به ایستادن با معترضان.

عکس: Gary همیلتون

Dwayne ماسه 37 لس آنجلس مبتنی بر نرم افزار مهندس با بازی ضد شورش می گوید: مردم به نظر می رسید بیشتر تمایل به بحث در مورد مسائل نژادی در سال های اخیر به خصوص پس از 2014 تظاهرات که فوران در فرگوسن Mo. پس از کشنده تیراندازی پلیس مایکل براون. او می گوید که او احساس راحت تر نشان تر از خود را در محل کار در سال گذشته اضافه کرد که او احساس نیاز به صحبت می کنند به عنوان یک مرد سیاه و سفید در تکنولوژی. به تازگی پس از صحبت با مدیر خود در مورد خستگی او احساس او در زمان برخی از زمان برای پردازش آنچه که اتفاق می افتد شده است.

“من آرزو می کنم من می خواهم صحبت شده تا قبل از آن” او می گوید. “این آسیب زمانی که شما نمی رسیدن و یا اجازه دهید مردم.”

برای برخی دیگر اخیر اخبار حوادث—از جمله تصویری از مسیحی کوپر دانشگاه هاروارد تحصیل پارک مرکزی فرشته پرنده که خواسته یک زن به دسته سه تایی سگ خود را تنها به او 911 تماس بگیرید برای گفتن یک آفریقایی-آمریکایی بود و تهدید او—تقویت احساسات است که دستاوردهای فردی و حرفه ای قد بدون حفاظت از نژادپرستی و خشونت پلیس.

آقای Munchus صدای شروع می شود به تبصره زمانی که او می گوید او خود را برای ترس دوقلو 13 ساله پسر. “ما تمام شده است از طریق این گه بسیاری از بار ما همه عصبانی و خسته می کند.” روز دوشنبه هنگامی که او رسیده به چند سیاه همکاران درخواست برای یک جلسه برای بررسی, در, دعوت سرعت snowballed با حدود 30 نفر دیگر شماره گیری در. “من آن را مورد نیاز. من نیاز به دیدن مردم,” او می گوید.

اما آقای Munchus می گوید او قدردانی است که کارفرمایان متعدد باید پرسید که چگونه او در حال انجام است و امیدوار است که شرکت ها ادامه خواهد داد به صحبت رک و پوست کنده در مورد این موضوع. “من آسیب پذیر بودن با شما گفتن شما چقدر به آن لطمه می زند,” او می گوید. “شما رو به آسیب پذیر با من.”

نوشتن به Te-Ping Chen در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>