برای زندگی سیاه و سفید به ماده, همه به نظر می رسد باید ماده

تا حالا ما به خوبی آگاه هستیم که نژادپرستی نهادی نه تنها بر یک فرد بلکه بر بافت کل جامعه تأثیر می گذارد؛ ایده ٔ سفیدپوستان که به جنبه های جزئی و عمده ای از زندگی بافته می شوند از جمله دسترسی به شغل، آموزش، سیاست، مراقبت های بهداشتی، شیوه زندگی، و سرگرمی. همچنین این راز نیست که در فرهنگ رسانه های جمعی ترجیح یوروسنتریسم و استانداردهای یوروسنتریک زیبایی در سطح جهانی هم تراوش کرده است. از هالیوود تا بالیوود، به عنوان ستارگان با نفوذی مانند پریانکا چوپرا، بلیک سرزنده، جانهوی کاپور، پریتی زینتا، شهید کاپور، و هاله بری به دنبال جراحی های زیبایی برای قالب ریزی ویژگی های صورت خود را به نظر می رسد بیشتر Eurocentric، آنها در حال تجدید نظر در هویت فرهنگی، پاک کردن ریشه های اجدادی، و به طور مستقیم کمک به پلت فرم نهادی نژادپرستی. علاوه بر این، تایید کرم های سفید کننده پوست و نورپردازی پوست، یک عمل کاملا رایج در صنعت بالیوود، تضعیف نمایندگی های فیزیکی و معتبر از قومیت و دوباره اهمیت به دنبال “سفید” است.

اگر زیبایی در واقع متنوع و ذهنی و بی اهمیت است، جالب نیست که کسانی که تحت درمان زیبایی به دنبال همان استانداردهای یکنواخت همگن فیزیکی – پوست روشن، کوچک بینی باریک، چشم اندربزرگ، و قاب نازک است. زنان شرق آسیا جراحی پلک دو برابر برای این مفهوم سفید از زیبایی را به صورت همزمان دریافت می کنند. در زیبایی ایده آل آسیا: به دنبال قفقازی، منتشر شده توسط سی ان ان بهداشت، دکتر آنتونی یون می نویسد “به آن را بی پرده می نویسد: جراحی پلاستیک صورت در آسیا در مورد ساخت یک فرد به عنوان قفقازی که ممکن است.”

در جراحی زیبایی نادر است که بینی وسیع تر یا چشم های کوچکتر درخواست می شود زمانی که یکی را انتخاب برای تغییر ویژگی های صورت خود را. ویژگی های اوروسنتریک تقلید کمک به نفرت درونی خود است که اقوام برای به نظر می رسد ذاتی طبیعی خود را. همچنین این نتیجه مستقیم از نژادپرستی است که از یک سن جوان و قابل تاثیر توسط جامعه به افراد اهن داده می شود. در این روش، جراحی زیبایی برای ساخت ویژگی های Eurocentric یک چرخه بی پایان و یک نمونه فیزیکی از نژادپرستی نهادینه شده است که جریان اصلی را مطلع و تبدیل به استاندارد زیبایی در سطح جهان است. این باور نژادپرستانه و عمیقامشکل ساز را تأیید می کند که “سفید زیباست.” رسانه های معاصر در این است. مجلات و آگهی های تلویزیونی و فیلم ها به طور مداوم زنان سفید پوست را به عنوان ایده آل زیبایی به نمایش می گذاشتند. برای اضافه کردن به این، تاثیرگذارها و مدل های نقش از جمله بازیگران بالیوود و هالیوود به ندرت به طور مستقیم در مورد تصمیم گیری های جراحی زیبایی خود را مورد سوال قرار. در واقع، آن را به عنوان خود “انتخاب” برای تغییر ویژگی های فیزیکی خود را به آنها راحت تر در پوست خود را (توجه داشته باشید اکسی مورون در اینجا). که خوب خواهد بود، اگر ویژگی های فیزیکی که پس از آن به دنبال بودند به عنوان متنوع و ناهمتا به عنوان زیبایی است. با این حال ، تغییر ویژگی های فیزیکی به تناسب همان ایده آل های کاهش غربی زیبایی است به همان اندازه انتخاب آن را به عنوان قربانی مورد آزار قرار گرفته است برای ادامه زندگی با آزار او است. بلکه به جای فرد، جامعه این انتخاب را می کند. پذیرش جراحی زیبایی به سمت ویژگی های Eurocentric، نژادپرستی را عادی می کند و یکی از بزرگترین اشکال پاک سازی فرهنگی است که ما در حال حاضر به عنوان یک جامعه در حال انجام است.

اخیرا ً تلاش های کمی برای دور زدن این استانداردهای زیبایی، با مدل های به علاوه اندازه، سیاه و سفید کمپین های زیبا، و چند بازیگر هندی که علیه تائید کرم های انصاف صحبت می کنند، انجام شده است. با این حال ، یک مدل به علاوه اندازه در میان هزار آنهایی که ریل نازک ، و یا یک مدل تیره پوست در میان کثاطورا از مدل های نور پوست نمی کند بیانیه ای را. اگر هنر در واقع به تقلید از زندگی آن طور که باید، مدل بلند، نازک، سبک با بینی باریک کوچک خواهد بود استثنا در یک صفحه براق از مردان و زنان به علاوه اندازه با پوست تیره، بینی پهن، و لب بزرگ است. در بالیوود بازیگران بیشتری شبیه رادیکا آپته یا نوازودن سدیکوی یازکا کاترینا کیاف وجود خواهد داشت.

به وجود امدن رسانه های اجتماعی، نژادپرستی سیستمیک را افزایش داده است. اگر نژادپرستی به سادگی به عنوان دیدن افراد سطحی بر اساس رنگ پوست شان تعریف شده است، چرا سیاه پوست به زیبایی دیده نمی شود؟ دوران رسانه های اجتماعی به دوران سطحی شدن تبدیل شده است، جایی که عکس ها بر کلمات ترجیح داده می شوند، و هر “نفوذگر” غیر سفید با منحنی، بینی صاف و پوست تیره، فتوشاپ خود را به کمتر قومی به نظر می رسد؛ که مبین نفرت از خود نسلی برای فیزیکی بودن خود فرد است. زمانی که ترول های آنلاین احساسات عمومی را به سوی خود می کاود، یک فیلتر وزنی بیش از احساسات دارد، و یک عکس براق، آکادمی و عقل را به وضوح زمان نگاه کردن به فراتر از سطح نیست. اما حتی اگر سطحی بودن را به عنوان کمترین مخرج مشترک بگیرم، چرا ویژگی های غیر یورومانند بینی پهن، چشمهای کوچک، موهای فرسوده، پوست تیره، و یک چهره انحنادار به عنوان جذاب به نظر نمی رسه؟ زیرا نژادپرستی نهادی در بهترین حالت خود جاسازی و فراگیر است. در بدترین حالت خطرناک و جنایتکار است.

امروز بیش از هر زمان دیگر این کار را باید کرد که ما علیه نژادپرستی سیستمیک اعتراض کنیم. با توجه به شرایط فعلی ژئوپولتیکی و همه گیر بودن در حال انجام، وقتی هر نفسی که می کشیم، تشکر از شما برای جهان است که اجازه دادید ما زندگی کنیم، بیایید برای زندگی سیاه انها بجنگیم تا اهمیت داشته باشد. براي اينکه سياه پوست ها اهميت دارن برای اینکه زندگی ما اهمیت داشته باشد، چهره ها، نگاه های مان، میراث ما، صداها، هویت ما باید اهمیت داشته باشد. برای کسی که بدون دیگران نمی تواند رشد کند. ممکن است نژادپرستی نهادینه شده باشد که به قتل های وحشتناک جورج فلوید، برونا تیلور، اهمود آربری، ترایون مارتین، در میان دیگران کمک می کند، اما هر فردی که تصمیم گرفته است خود را به جا این قالب نژادپرستانه تغییر دهد، هر بازیگر معروفی که تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته است، هر تاثیرگذار رسانه های اجتماعی که فتوشاپ ها عکس های خود را به نظر می رسد سفید تر، هر تلویزیون و مجله و فیلم که حامی این آرمان های نژادپرستانه زیبایی است، می کند. و هر مصرف کننده ای که همدست باشد این آرمان های کاهنده را پذیرفته است، به این قتل ها دست به انتشار و مشارکت می زد. در این شاید همه ما باید پاسخگو باشد.

“روستا او را دختر تیره می داند، اما برای من او گل شب است، من چشمان زیبای او را دیده ام. او تاریک است به عنوان پیام دوش در تابستان, تاریک به عنوان سایه گل جنگل, او تیره است به عنوان عشق ناشناخته در شب پر از وهم است.” آهنگ Krishnakoli در نژادپرستی درونی شده توسط Rabindranath Tagore در سال 1900s، بسیار جلوتر از زمان خود را به یاد بود. با توجه به آرمان های جهانی جهانی زیبایی نهادینه شده، من تعجب می کنم اگر تاجور ما را در نظر می گرفت که به جلو پیشرفت کنیم یا عقب نشینی کنیم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im