غذا و تغذیه در زمان COVID-19

در COVID-19 همه گیر آن باور نکردنی است به یاد داشته باشید تلاش قرار داده و در یکی و همه برای دیدار با الزامات ضروری. غذا یک ضرورت اساسی موفق به ایجاد حداکثر وحشت به عنوان مستند اعلام شد. افراد شروع به عجله به فروشگاه های مواد غذایی, فوق العاده بازار و دیگر اماکن به افراط در وحشت خرید که تا حدودی منجر به کمبود معمولا مصرف مواد غذایی. در سمت روشن این رمان Coronavirus همه گیر نیز به ما آموخت که چگونه برای زنده ماندن با محدود کالاها و یا آماده سازی یک وعده غذایی مناسب و معقول از هر آنچه که ما باید در آشپزخانه ما. آن را نیز طعنه امیز چگونه این رمان ویروس آورده کل کشور در همان مقیاس با طبقه مرفه تلاش برای تهیه مواد عجیب و غریب و فقیر تلاش برای به دست آوردن یک وعده غذا در روز.

این بیماری همه گیر ساخته شده تاثیر بسیار زیادی بر روی مواد غذایی در دسترس و در دسترس است. هر دو دولت مرکزی و دولت اعلام کرده اند و به اجرا در تعدادی از اقدامات مستقیم, نقدی, نقل و انتقالات از طریق دولت های موجود طرح های اضافی دانه سهم به ثبت نام ذینفع برای سه ماه آینده; پیشبرد حقوق بازنشستگی پرداخت (تا سه ماه) برای افراد مسن, زنان بیوه و معلول در میان دیگران برای اطمینان از دسترسی به مواد غذایی است. بیشتر کمک های ساخته شده تحت نخست وزیر شهروند کمک و امداد در شرایط اضطراری صندوق (PM مراقبت صندوق) نیز آغاز شده برای رسیدن به سود شروع با کسانی که با صفر تعادل در حساب های خود را. با این همه کمک ریختن هنوز هم بخش قابل توجهی از شهروندان به ویژه کسانی که درگیر در بخش غیررسمی مانند کارگران ساختمانی و مواد غذایی و فروشندگان کالسکه pullers روبرو هستند حداکثر سختی برای دسترسی به مواد غذایی است. این کارگران اغلب سقوط تحت رده از “کارگران مهاجر” که به طور رسمی ثبت نام برای دریافت پشتیبانی از طریق طرح های موجود و به “انجام” خود را دارند.

در حالی که سازمان های داوطلبانه/فردی داوطلبان و یا حمایت های دیگر سازمان در حال تلاش برای رسیدن به چنین افرادی که با مواد غذایی و سایر کالاهای اساسی اما این مقدار از مواد غذایی ارائه شده است که گاهی اوقات به اندازه کافی برای حفظ همراه با بی نظمی در توزیع با توجه به محدود جنبش یک قانون است که باید رعایت و برای جلوگیری از گسترش عفونت است. بیشتر در مورد ثبت نام ذینفع صرفا توزیع غلات به ویژه گندم خواهد بود کمی استفاده از محلی آرد میلر مغازه های عامل به دلیل مستند. به طور مشابه, غذا تقاضا شامل بیش از برنج و گندم و شامل انواع مواد غذایی ضروری محصولات مانند روغن های خوراکی, سبزیجات و غیره. جایی که بازار نیاز به ارائه.

در علاوه بر این به ساخت مواد غذایی در دسترس بودن یک چالش این بحران ممکن است تشدید سوء تغذیه مشکل به خصوص سوء تغذیه شایع در میان گروه های آسیب پذیر یعنی کودکان و زنان در سن باروری ، دولت هند در حال اجرا است یکی از بزرگترین شبکه های ایمنی طرح یعنی یکپارچه کودک خدمات توسعه (icd ها) به ارائه تغذيه تکميلی به این گروه آسیب پذیر. تحت این خانه را جیره (THR) ارائه شده است برای کودکان بین 6months به زیر 3 ماه و زنان باردار و مادران شیرده و غذا پخته شده (HCM) داده شده است برای کودکان بین 3 تا 6 سال در AWCs.

ذینفع ثبت نام تحت icd ها طرح برخوردار شوند برای این خدمات است. با زمان مستند و نگهداری پیشگیرانه اندازه گیری که نیاز به تصویب HCM جزء برای متوقف شده است در حال حاضر. با این حال خط مقدم کارگران در حال رفتن مایل اضافی در این زمان بحران به خانه تحویل THR به ذینفع در واقع در Mulugu منطقه Telangana آنها ارائه فاسد شدنی و در عین حال مواد غذایی مغذی کالا مانند تخم مرغ به مادران شیرده. اما این نیمی از تغذیه خدمات است که ما ارائه به این سود در “عادی” بار و با توجه به محدودیت تحویل سرویس نامنظم و مشاهده در انتخاب مناطق/متحده است. به طور مشابه با بسته شدن مدارس یک وعده غذایی که به کودکان ارائه شد تحصیل در دولت و دولت کمک مدارس تحت اواسط روز غذا (MDM) طرح شده است همچنین مانع است. در نتیجه این بحران به پایان رسید تا محروم کردن کودکان از یک وعده غذایی است که از طریق ارائه حمایت دولت و افزایش بار یک وعده غذایی اضافی در خانواده های آنها که خود را در حال تلاش برای دیدار با مواد غذایی خود را مورد نیاز است.

به عنوان آن به درستی گفت: “در میان هر بحران نهفته است فرصت بزرگ”. این زمان شروع به فکر می کنم از راه هایی برای توسعه سیستم غذایی ما در راه است که ما ایجاد نمی کند و وابستگی به هر گونه طرح برای بقا ضرورت مانند مواد غذایی و نه هر خانوار خود به اندازه کافی برای دیدار با مواد غذایی خود را و نیازهای تغذیه بر اساس محلی در دسترس است. با انجام این کار ما قادر خواهد بود برای کمک به هدف بزرگتر از حصول اطمینان از مواد غذایی و تغذیه و امنیت و سرعت بخشیدن به پیشرفت ما نسبت به دستیابی به اهداف توسعه پایدار. مواد غذایی سالم محیط زیست ممکن است ایجاد هماهنگی تجارت, مواد غذایی, سیستم و سیاست های کشاورزی با حفاظت و ارتقاء بهداشت عمومی; تشویق مصرف کنندگان تقاضا برای غذاهای سالم و وعده های غذایی و ترویج تغذیه سالم در سراسر زندگی ،

هنگامی که ما صحبت در مورد غذا و تغذیه و امنیت به عنوان یک ملت ما شده اند قادر به تبدیل شدن به مواد غذایی امن با ما مازاد تولید مواد غذایی است که همچنین اجازه می دهد ما را به ارائه اضافی دانه در طول این زمان بحران اما ما دور از تبدیل شدن به مواد مغذی امن. ما در رژیم غذایی مصرف در خانوارهای شهری و روستایی منطقه ناکافی است در شرایط توصیه می شود مصرف گروه های غذایی پیشنهاد شده توسط شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR). به عبارت دیگر رژیم غذایی ما هستند به خوبی متعادل است. بیشتر در اکثریت خالص ایمنی طرح تمرکز بیشتر بر ارائه حبوبات بر اساس رژیم غذایی و یا غلات سبوس دار در نتیجه فاقد تنوع در رژیم غذایی با حداقل استفاده از گروه های غذایی مانند millets پالس سبزیجات و لبنیات. این بیماری همه گیر ما فراهم می کند با فرصت دیگری به تأمل در آنچه ما در واقع تغذیه شهروندان ما و چرا ما همیشه تاکید بر تامین گندم و برنج برای حل غذایی و تغذیه مشکلات مربوط به. این دانه ها ممکن است پاسخگویی به نیاز کالری اما آنها قادر به دیدار با ما نیازهای تغذیه ای. تغذیه خوب بسیار مهم است برای سلامت به خصوص در زمان حاضر مانند این که سیستم ایمنی بدن ممکن است نیاز به مبارزه با عقب.

در پی جاری و بی سابقه COVID-19 pandemic, سازمان بهداشت جهانی (WHO) به تازگی تأکید بر اهمیت رژیم غذایی مناسب و اقدامات شیوه زندگی از جمله تغذیه مناسب برای حفاظت از سیستم ایمنی بدن است. یک سیستم ایمنی سالم نقش حیاتی در دفاع از بدن ما در برابر بیماری های مبارزه با عفونت. عناصر کم مصرف, معمولا شناخته شده به عنوان ویتامین ها و مواد معدنی اگر چه مورد نیاز در مقادیر کوچک و ضروری برای سلامت مطلوب و خوب بودن. ریز مغذی به ویژه ویتامین های A, C, E, D, B2 (ریبوفلاوین), B6 (پیریدوکسین) B12 (کوبالامین) و B9 (اسید فولیک) و مواد معدنی مانند آهن و سلنیوم و روی و منیزیم و مس نقش مهمی در حصول اطمینان از سیستم ایمنی بدن می تواند عملکرد درست. این البته نه یک جایگزین برای زمان های عمومی مشاوره سلامت اجتماعی فاصله کاهش و جلوگیری از این بیماری همه گیر از طریق ما فردی و جمعی اقدامات است. ما می تواند اطمینان حاصل شود مطلوب مصرف از ویتامین ها و مواد معدنی ذکر شده در بالا از طریق مصرف متعادل و متنوع غذایی.

یکی می یاد از Udhagamandalam (اوتی), Tamil Nadu که در آن گیاهی کیسه ای که در حال متفکرانه بسته بندی شده با سبزی و شش به هفت ضروری سبزیجات مانند هویج و سیب زمینی و پیاز و گوجه فرنگی تخمین زده شده است که به گذشته حدود 5 روز برای یک خانواده متوسط چهار فروش در یک قیمت ثابت در آستان ساکنان در مهار مناطق. این یک ابتکار باغبانی وزارت و وزارت کشاورزی-بازاریابی تحت رهبری منطقه جمع آوری. سبزیجات در حال تهیه از کشاورزان’ بازار در Nilgiris و این کیسه ها را می توان به روستاهای دور افتاده با کمی دسترسی به شهرهای بزرگ. اگر ما تجزیه و تحلیل این کیسه از تغذیه دیدگاه آن است که بسته بندی شده با ویتامین های ضروری و مواد معدنی است.

رژیم غذایی نه تنها بستگی به فرد انتخاب های غذایی, اما همچنین در دسترس بودن و قیمت غذاهای سالم و عوامل اجتماعی-فرهنگی و ترویج غذای سالم در محیط نیاز به دخالت سراسر بخش های متعدد و ذینفعان از جمله دولت و بخش خصوصی است. بیشتر خانواده تنوع غذایی را بهبود می بخشد و هنگامی که در ترکیب با کارگردانی تغذیه عمل مانند رفتار اجتماعی تغییر ارتباطات (SBCC). در دراز مدت دولت ممکن است تمرکز بر روی ایجاد اکوسیستم به طوری که خود کفا تغذیه محور میکرو-شرکت/راه اندازی می تواند شکوفا شود. این ممکن است نقش مهمی در اجتماعی تفویض سیستم نسبت به تقویت هر دو غذا و تغذیه امنیتی است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>