پرواز گلوله ها پرواز را دوباره

27 مه سال 2020 مشخص شده یک روز تاریخی برای شکوه نیروی هوایی هند (IAF) اسکادران غرق در تاریخ و شکوه نبرد برای تبدیل شدن به عملیاتی یک بار دیگر با یک دولت از هنر, هواپیما است که با افتخار ، اشاره است به 18 اسکادران از جنگنده ها همچنین به عنوان شناخته شده ‘پرواز گلوله” که کردم operationalised در این روز با بومی نور هواپیماهای جنگی (LCA) Tejas Mk 1.

یک تکه از تاریخ

18 اسکادران نیروی هوایی اسرائیل است مشهور مبارزه با اسکادران است که بسیاری از اولین ها به اعتبار آن است. اجرا پایین خط حافظه…

 1. مطرح شده در 15 آوریل سال 1965 این اسکادران برای اولین بار به زمین و عمل از سرینگر که آن را به دست آورده کنیه ‘مدافعان دره کشمیر’. این اسکادران به شعار ‘Teevra aur Nirbhay” به معنی سریع و بی باک.
 2. اسکادران این افتخار را داده اند به نیروی هوایی اسرائیل خود را برای اولین بار و تنها Param ویر چاکرا است. افسر پرواز Nirmal Jit سینگ Sekhon به دست آورده و این کشور بالاترین نظامی دکوراسیون در حالی که خدمت در 18 اسکادران.

این افسر پرواز نیاز به معرفی ندارد. در طول جنگ هند و پاکستان از سال 1971 مشهور و هوا جنگجو مستقر شد در سرینگر پایگاه هوایی. تعدادشان کمتر 1:6 Sekhon نشان داد جرات-دو بهم زنی را مورد حمله و گل بازدید مستقیم در دو sabres قبل از رفتن به پایین غرق محض اعداد. چنین مهارت و شجاعت شجاع هوا جنگجو که او به دست آورده ستایش حتی از دشمن. بال فرمانده سلیم بیگ میرزا از پاکستان, نیروی هوایی, خلبان که به ضرب گلوله او را نوشت و این درباره ما هوا جنگجو نقل قول. ‘او ستوده تلاش در واقع او به عنوان نگهداری این زمینه به تنهایی به پایان’ را تمام کردن.

تغییر رنگ از 18

این سومین نوع هواپیما که اسکادران شده است operationalised با. بر بالا بردن اسکادران مجهز شد با ساخته شده Folland پشه هواپیماهای جنگنده. این اولین نسل هواپیماهای دیدم عمل در سال 1965 و 1971 جنگ داونینگ در مجموع نه سابر F 86 هواپیما (7+2) علاوه بر آسیب رساندن به چندین نفر دیگر در نتیجه درآمد نام ‘سابر-قاتل’. پشه تولید شد تحت مجوز در اعداد بزرگ با Hindustan Aeronautics با مسئولیت محدود (HAL). آن را مجهز به هشت اسکادران از جنگنده ها در یک نقطه در زمان.

در سال 1975 اسکادران ریختن آن Gnats بر د-القایی از خدمات و مجهز به هال Ajeet یک نسخه به روز رسانی از پشه با بهبود نجوم سیستم های هیدرولیک و مرطوب ‘جناح’ ( بال ساختار استفاده می شود به عنوان یک مخزن سوخت) افزایش یافته است که محدوده آن علاوه بر آزادی underwing سخت امتیاز برای حمل مهمات و حمل بار.

Ajeet پروژه از هال تا به حال یک حادثه سفر. آن دو معایب عمده, یک, تک موتور و دو تا کنون افزایش هزینه های پروژه با توجه به سایر نیازهای عملیاتی خواستار IAF در واقع نهفته در این برنامه به شدت آن را سست انتخاب کاربر. حتی پیشنهاد مربی نسخه ای از این هواپیما پیدا نشده نفع به عنوان پشه در حال حاضر توسعه داده شده است به آموزش هواپیما.

جنگنده های نیروی بازنشسته Ajeets از خدمات در سال 1991.

18 اسکادران نقل مکان کرد. پس از ریختن آن Ajeets در مارس 1989 اسکادران کردم مجهز به میگ 27 میلی لیتر متغیر هندسه هواپیما به زمین حمله کردم که القاء در خدمات در 1984-85. هر چند عالی هواپیما به زمین حمله با دقت ناوبری و اعتصاب قابلیت میگ 27 بود آشفته اجرا در خدمات خود را به زندگی است. در جنگ کارگیل یکی میگ 27 از دست داده بود به دلیل خرابی موتور. در داخل قاب زمان کوتاه دو سال IAF دچار 12 عنوان بسیاری از تصادفات مربوط به میگ 27. بسیاری از تصادفات مربوط به خرابی موتور/موتور آتش ، برخی از کارشناسان معتقدند آن رخ داده است با توجه به بهینه اواسط عمر تعمیرات اساسی این هواپیما توسط HAL در سال 2006. کل ناوگان برخی از 150 هواپیما مبتنی بود در سال 2010. آخرین اسکادران Mig 27 جای دیگری منتقل شد و در دسامبر 2019. 18 اسکادران حال میگ 27 تا 2016. این اسکادران در حال حاضر پرواز هند سه رنگ در هیئت مدیره Tejas Mk 1.

چگونه Tejas آمده است و آنچه در پیش روست در آینده قابل پیش بینی اقدام است.

این Tejas داستان

Tejas (به معنی درخشندگی) در واقع منشا آن در یاد میگ 21. این است که در واقع غیر قابل باور است که این پلت فرم است که وارد نیروی هوایی اسرائیل در اکتبر سال 1963 است که هنوز هم در اطراف albiet در آن نسخه به روز رسانی از گاومیش کوهان دار امریکایی. کل کشور شاهد بود که در حال حاضر معروف هوا جنگجو Wg Cdr Abhinandan خلبانی خود را Mig 21 ازطریق اف 16 در 27Feb 2019.

آن احساس که تعداد زیادی از میگ 21 در جنگنده ها نیاز به جایگزینی در اطراف اواخر دهه هشتاد/اواسط دهه نود است. همچنین در اطراف این زمان فکر فرایند دستیابی به نوعی از اعتماد به نفس در بخش هوافضا بود انجام دور. یکی از پیشرفت های عمده ای از این زمان بود که تصمیم دولت در سال 1984 برای ایجاد حمل و نقل هوایی آژانس توسعه (ADA) و آماده سازی آن برای طراحی و توسعه نور هواپیماهای جنگی (LCA). در سال 2003 LCA نامگذاری شد Tejas.

توسعه سفر Tejas پوشا بیش از سه دهه است که مشخص شده با فروتن موفقیت و شکست. برخی از نقاط از CAG گزارش Tejas ارائه شده به مجلس در سال 2015 ارائه شده است:-

 1. LCA بود که القاء در سال 1994 اما آن دچار تاخیر بیش از سه دهه قبل از اولین نسخه از Tejas داده شد اولیه عملیاتی ترخیص کالا از گمرک ( IOC).
 2. کمیته بین المللی المپیک در ابتدا زمانی در دسامبر 2013 بود با 53 امتیاز /دائمی چشم پوشی.
 3. حفاظت از خود امواج بود که به نصب در Tejas Mk 1 می تواند متوجه نمی شود. آن است که در حال حاضر برنامه ریزی برای Tejas Mk II نسخه.
 4. وجود تاخیر از جنگنده های نیروی جانبی در شناسایی سلاح بسته به LCA معاصر و تاخیر های مختلف کار مراکز تحت ادا و هال که اضافه شده به کلی تاخیر.
 5. همانطور که در مقابل ادعا کرد که 70 درصد بومی محتوای بیش از نیمی توسعه یافته اند با وارد قطعات الکترونیکی.
 6. چالش های عمده ای مواجه شده اند در توسعه بومی موتور (Kaveri) چند حالت رادار حفاظت از خود امواج و بیشتر.
 7. Mk 1 نسخه از این هواپیما سقوط کوتاه در بسیاری از شمارش مانند کاربر نیاز یک مربی هواپیما ناکافی جنگ الکترونیک قابلیت عملکرد زیر optimalities مربوط به عملکرد رادار هشدار دهنده و گیرنده موشک رویکرد سیستم هشدار دهنده وزن, مشخصات, محافظت کافی برای خلبان از طرف مقابل تحت طراحی موتور و….
 8. آن را رندانه با هال و ادا که بسیاری از بالا کاستی خطاب خواهد شد در نسخه به روز رسانی از Tejas به نام Mk 1A ( نسخه موقت) و پس از آن پیشرفته Tejas Mk 2 که توسعه یافته خواهد بود به عنوان یک متوسط وزن هواپیماهای جنگنده.
 9. به منظور نگه داشتن این برنامه خواهید IAF ( از مجموع آن تقاضا 324 هواپیما) توافق کردند به پذیرش بیش از 40 هواپیما به عنوان Mk 1. تعادل 83 (خارج از نظم اولیه از 123) بودند به Mk 1A در حالی که بقیه بود به Mk 2.

در حالی که چندین زیر-optimalities نقل قول شده در بالا هستند غیر قابل انکار در شمارش و غیر قابل قبول تاخیر, به یاد ماندنی در افزایش هزینه های پروژه کمبود در توانایی های عملیاتی این هواپیما و بیشتر یک واقعیت است که نمی توان انکار کرد این است که این کشور امروز مناسب قابلیت بومی نور هواپیماهای جنگی است که در حالی که ممکن است بهترین در کلاس خود در جهان هنوز توانمند امضا و برخی از ویژگی های ارزشمند.

برخی از ویژگی های مثبت از Tejas برشمرده شده:-

 1. این هواپیما دارای سه محور (رول و مسیر خود منحرف شدن) fly-by-wire قابلیت که آن را بهتر فیلیپ در مبارزه با سگ.
 2. دم آن کمتر ترکیب دلتا بال آن را فراهم می کند با افزایش زاویه حمله قابلیت را قادر می سازد که خلبان یک شانس برای قرار دادن آهنگ و آمار هواپیماهای دشمن. این ترکیب با کمتر بال بارگذاری اجازه می دهد تا این هواپیما بهتر فیلیپ بهتر چابکی و فوری به نوبه خود قابلیت.
 3. خود را در هیئت مدیره اکسیژن تولید سیستم (OBOGS) مکان آن favourably در برابر مبارزان حمل مخازن اکسیژن است که در گذشته تنها چند ساعت است.
 4. این هواپیما مناسب است به خوبی در طیف بصری (WVR) مبارزه در کتک کاری در گوشهای بموقع مسلح با WVR air-to-air missiles.
 5. پیشرفته و خلبان خودکار سیستم دارای یک ویژگی به صورت خودکار کشیدن تا این هواپیما باید از آن عبور خطر ارتفاع خط.
 6. Tejas اقدامات تا favourably به JF 17 یک مقایسه چند نقش هواپیماهای جنگی نیروی هوایی پاکستان در بسیاری از ویژگی های مانند فیلیپ حداکثر وزن برخاست قابلیت بالاتر و زاویه حمله قابلیت و سبک بال بارگذاری کوتاه تر کردن فاصله و غیره.
 7. آن را می دهد و طول می کشد که در مقایسه با هواپیماهای دیگر مانند F 16, J 10 ، این پوشش داده نمی شوند.

البته بزرگترین مشکل در مورد Tejas باقی می ماند ‘زمان تاخیر و نیاز مبرم به پاسخگویی به کمبود در عملیاتی قابلیت های خواسته شده توسط کاربر.

وجود یک نظم ایستاده 324 هواپیما. از این از تحویل اولین دسته از 40 Mk 1 هواپیما هنوز تکمیل نشده.

اول 16 کمیته بین المللی المپیک با استاندارد تحویل داده شد در اوایل سال 2019 بعدی 16 با کامل عملیاتی ترخیص کالا از گمرک (FOC) استاندارد آغاز شده و در اواخر سال 2019 و منجر به operationalisation پرواز گلوله.

به عنوان در هر زمان کنونی خطوط توسط HAL بعدی 83 خواهد بود که نسخه به روز رسانی (Tejas Mk 1A. زمان این تحویل بیش از (2025-26) Mk 2 نسخه به احتمال زیاد آماده شده است.

این مهم است برای هال آمد خوب در تحویل به موقع و کمبود قابلیت های عملیاتی. تنها وقتی اتفاق می افتد که بسیاری از اسکادران از جنگنده ها قادر خواهد بود به خیره با درخشندگی Tejas لمس آسمان با شکوه.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>