پنج سیاست و برنامهای اشاره گر به شهری مدیریت پسماند به سطح بعدی

جلوتر حرکت در مسیر دستیابی به شهر پاک و موثر تعامل با شهروندان و چند لایه ظرفیت سازی نیاز به یک فشار از طریق برنامه و یا سیاست ، غیر متمرکز پردازش زباله و ساخت و ساز سرمایه انسانی مورد نیاز برای enunciated با قدرت بیشتر. Incentivizing ULBs برای کاهش زباله و محوری در زمان محدود زیستی-بازسازی میراث زباله هستند عناصر دیگر نیاز به ویژه در این برنامه علاوه بر این در دراز مدت اقدامات در دایره اقتصاد دارای کلید زباله رایگان شهرهای آینده است.

تحت SBM (شهری), مدیریت پسماند در شهرستانها و شهرهای کوچک باید شاهد یک تحول سريع. پیشرفت های قابل توجهی در جمع آوری و پردازش زباله در حال محسوس است. به عنوان در هر SBM (شهری) داشبورد تا ژانویه 2019 بیش از 75,000 (89% از کل بخش ها) در سراسر کشور رو تحت پوشش از طریق 100% درب به درب مجموعه است. زباله رایگان شهرستانها رتبه بندی وب سایت است که نشان می دهد که 56 شهرستانها اعطا شده است رتبه بندی ستاره از زباله رایگان و شهرستانها با سه شهرستانها گرفتن امتیاز 5 ستاره. با این وجود مشاهدات در سه شهرستانها هند (اجمیر جانسی و مظفرپور) نشان می دهد که به شهری مدیریت مواد زائد جامد به سطح بعدی قابل توجهی تغییر و تحول مورد نظر در سیاست و عناصر برنامه.

یک فشار بر تبعیض نژادی -در -منبع طریق موثر شهروند نامزدی:

با توجه به نقش تفکیک –در – منبع پایدار زباله سیستم مدیریت وجود دارد بسیار زیاد است نیاز به آموزش و ایجاد انگیزه و بسیج شهروندان در سراسر تفکیک زباله. مسئولیت نسبت به زباله باید متوجه باشند توسط هر شهروند است. بسیج در تفکیک و پردازش از خود زباله است که نیاز به خطاب طریق چند لایه رویکرد است که ممکن است شامل آموزش زباله جمع داخلی کارگران و دانشجویان و جوانان در میان دیگران. کمیسیون مستقل انتخابات استراتژی ممکن است جفت و جور میشد در دستورالعمل برجسته multi-tier آموزش و پرورش رویکرد با استفاده از تظاهرات و دیگر روشهای مشارکتی.

مکانیزم برای نظارت بر تبعیض نژادی – در -منبع و طرح های دیگر باید جایی در برنامه/ ماموریت طراحی شده است. نظارت بر عملکرد به طور موثر می تواند تحویل از طریق سازمان یافته و آگاه گروه از شهروندان است. ذی نفعان سیستم عامل مانند شهروند فروم در خطوط آنهایی که ایجاد شده در سه شهرستانها تحت اتحادیه اروپا پشتیبانی ECRC برنامه دارای پتانسیل لازم برای تغییر راه شهروندان نگاه زباله و مقابله با آن است. به همین ترتیب گروه های داوطلب مانند حل و فصل بهبود کمیته (SIC) می تواند نقش مهمی در بسیج جوانان و زنان برای ترویج پیوند – در – منبع در سکونتگاه های غیررسمی از شهرستانها.

دو – پردازش زباله از طریق غیر متمرکز جامعه محور سیستم:

SBM داده ژانویه 2019 نشان می دهد کل پردازش زباله در تابه هند در سطح نزدیک به 51 درصد نشان می دهد یک راه طولانی برای رفتن. اتخاذ غیر متمرکز پردازش زباله های آلی است که راه رو به جلو برای پر کردن شکاف در به شیوه ای پایدار. مقیاس غیر متمرکز سیستم باید به گونه ای باشد که می توان آنها را متعلق به جوامع (RWA های غیر رسمی حل و فصل ساکنان بازار انجمن ها و موسسات آموزشی و غیره.). روشن ارشاد در انواع و prioritisation رویکرد در مدل باید تحت برنامه. چند تکرار مدل در غیر متمرکز کمپوست (با گزینه های مدولار) داشتن هزینه, درآمد, زمین و منابع انسانی مورد نیاز نیاز به ارائه به ULBs برای سفارشی سازی آسان است.

سه – ساختمان سرمایه انسانی موثر برای مدیریت زباله: مهم ترین عناصر زباله مدیریت سیستم منابع انسانی است. اختصاصی زیر رسالت یا ماموریت عنصر با بودجه ارائه است که نیاز به مسلکی بهداشت کادر و ایجاد ظرفیت هر چند مهارت آموزش بهداشت کارگران در یک زمان محدود به شیوه ای. این نمایندگان در شهرستانها و شهرهای دارای پتانسیل عظیمی از پل زدن شکاف بین خدمات تحویل مدیران و مردم است. نقش انتخاب نمایندگان شهرداری نیاز به هیزم در نهادی و کمیسیون مستقل انتخابات بخش هایی از برنامه طراحی. ظرفیت مشاوران باید ساخته شود از طریق به خصوص طراحی شده جهت گیری برنامه ها در سراسر شهرستانها.

چهار – Incentivise ULBs برای کاهش زباله و زیستی-بازسازی قدیمی سایت روگرفت: تأمل در این اصل اساسی 3R نیاز به بیشتر پرتاب در کاهش زباله توسط ULBs حیاتی است که باید رو به جلو قرار داده piercingly به عنوان یک برنامه اعتماد منطقه است. انگیزه ساز و از طریق برنامه بودجه ابزارهای مفید خواهد بود در تشویق ULBs در کاهش ضایعات رسیدن به سایت های دفن زباله. جدول زمانی باید ثابت برای ULBs هر اندازه خود را در کلاس به طوری که bio-بازسازی و یا علمی بسته شدن تعداد قابل توجهی (مثلا 50 درصد در پنج سال آینده) از سایت روگرفت می توان در ماموریت بعدی دوره است. امبیکپور یکی از شهرستانها که نشان داده راه برای زیستی – بازسازی میراث زباله.

پنج همگرایی مورد نیاز برای پیاده سازی EPR و ترویج دایره اقتصاد: این طرح جمع آوری زباله های پلاستیکی و بازیافت توسط Dabur اخیرا در اخبار. در حال حاضر آن زمان برای اطمینان از اجرای گسترده تولید کننده مسئولیت (EPR). این برنامه باید ارائه برای شهرستان دولت نقش مهمی در نظارت بر پیاده سازی EPR مشروط در پلاستیک زباله مدیریت قوانین 2018 تکمیل تلاش های دولت در کنترل آلودگی تخته. چنین نظارت ممکن تعبیه شده به شهرستان خاص SWM خداحافظ قوانین. همچنین یک مکانیزم برای تسهیل ULBs تعامل با تولید کنندگان موثر در برنامه ریزی سیستم های جمع آوری مورد نیاز است ساخته شود به عناصر برنامه. در نهایت یک طرح بزرگتر در دایره اقتصاد ممکن است از طریق نهادینه MoC&I یا دولت در بخش صنعت مقررات این ممکن است از طریق ULBs در آینده است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im