ماهیگیری برای راه حل: محلی تایلندی, شرکت بازیافت, پیر, شبکه

رایونگ و آیوتایا تایلند

تایلندی ماهیگیر آنان Jaitang استفاده می شود به شمع پاره, نایلون, تورهای ماهیگیری در ساحل پس از hauls از wriggling خرچنگ پاره آنها را فراتر از تعمیر اما بسیاری از شبکه های زخم در دریا تهدید به پروازش لاک پشت ها و چوک های مرجانی است. در حال حاضر آقای Jaitang و دیگران را جایگزین است که نه تنها سودآور و سازگار با محیط زیست دوستانه اما کمک خواهد کرد که تایلند مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس.

یک جامعه جدید مبتنی بر پروژه پرداخت در مقیاس کوچک ماهیگیران 10 بات (32 سنت) در هر کیلوگرم از دور انداخته شبکه و یا در مورد هر یک یا دو برای بازیافت آنها به موارد از فشار چوب به صورت سپر و ضد عفونی بطری های.

“اگر هیچ یک از خرید من تورهای ماهیگیری آنها فقط شمع تا مانند یک کوه می گوید:” آقای Jaiting که می رود از طریق حدود 36 شبکه هر سه ماهه ماهیگیری در سواحل شرق استان رایونگ.

او در میان بیش از 100 artisanal ماهیگیران از چهار روستاهای ساحلی در تایلند شرق و جنوب به پیوست پروژه های اجرا شده توسط عدالت زیست محیطی پایه و اساس (EJF).

با 50000 کوچک کشتی های ماهیگیری و 10000 کشتی های تجاری تایلند یکی از بزرگترین ماهیگیری و صنایع و نیز یکی از آن بالا دریایی پلاستیک آلوده.

صدها نفر در معرض خطر حیوانات دریایی شستن در تایلند سواحل هر سال است. حدود 74 درصد از لاک پشت های دریایی و 89 درصد از dugongs ها رشته در سواحل بین 2015 و 2017 زخمی شده است تورهای چپ و یا از دست رفته در اقیانوس, رسمی, تایلندی آمار و ارقام نشان می دهد.

در مورد 705,480 تن از تورهای ماهیگیری در اقیانوس جهانی هر سال تبدیل شدن به “شبح دنده” سازمان ملل متحد می گوید.

خالص سود

علاوه بر مقابله با تایلند خیره مشکل آلودگی این پروژه ارائه می دهد نادر همه-داخلی راه حل به یک چالش جهانی.

تایلندی, شرکت طراحی Qualy خرید بسیاری از تورهای ماهیگیری جمع آوری شده توسط EJF.

خود را بازیافت و تولید عملیات مستقر در تایلند بر خلاف پروژه های مشابه در کشورهای دیگر است که کشتی تورهای خارج از کشور برای بازیافت.

کارگران در Qualy را کارخانه بازیافت در مرکز شهر آیوتایا شستشو شبکه قبل از تغذیه آنها را به یک پاره پاره کننده که بازده آبی, نایلون, گرانول مخلوط با رنگ و ذوب پایین در محصول قالب.

در طول همه گیر Qualy است خرد از 1500 پوند از شبکه را به صورت سپر الکل بطری اسپری و فشار چوب برای دکمه های آسانسور و ماشین آلات دستگاه های خودپرداز برای جلوگیری از تماس.

“ما به فروش می رسد بیش از 100,000 فشار چوب در حال حاضر در طول بیماری همه گیر کوروناویروس” گفت: مدیر بازاریابی Thosaphol Suppametheekulwat.

او کاهش یافته است به جزئیات مالی اما تایید خالص عملیات بازیافت سودآور شد و با فروش در اروپا, ژاپن, سنگاپور, کره جنوبی, تایوان و هنگ کنگ است.

“خرید شبکه پشتیبانی فیشر’ معیشت و ما می توانیم محصولات جدید از آنها” آقای Suppametheekulwat گفت. “آن را حتی بهتر است که آن را نیز کمک می کند تا صرفه جویی در محیط زیست ما است.”

کمک به دست

دولت تایلند به استقبال از ابتکار.

“هر گونه تلاش برای حذف این شبکه از اکوسیستم خوش است” گفت: Ukkrit Satapoomin مدیر تایلند از دریایی و ساحلی حفاظت منابع.

EJF گفت: این پروژه در حال جمع آوری بیش از 1.3 تن با استفاده از شبکه پس از یک مرحله آزمایشی دو ماه پیش و در نظر دارد برای گسترش آن به تمام ساحلی استان تا پایان سال.

“این واقعا مهم و فوری است که ما در مقابله با این مشکل گفت:” مبارز Ingpat Pakchairatchakul.

“جوامع محلی بسیار سازگار با محیط زیست آگاه در حال حاضر, اما آنها فقط نیاز به کمک دست ها از بخش های دیگر.”

برای آقای Jaitang ماهیگیر پروژه نه تنها به ارمغان آورد درآمد اضافی اما قرار دادن یک لبخند در چهره اش در این فکر است که خود را در سطل زباله منجر به یک ارزش شود.

“من دیده ام این محصولات و من افتخار من, مواد,” او گفت: پس از دیدن یک فشار چوب ساخته شده از بازیافت شده شبکه.

“حداقل این کمک می کند تا جامعه و موجب صرفه جویی در محیط زیست است.”

این داستان شد به گزارش رویترز،.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im