مبارزه با COVID-19 در شهرستانها

چگونه شهر دولت می تواند قدرت برای مقابله با بحران مانند COVID-19 همه گیر

با افزایش مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی و امکان مکرر COVID-19-مانند بیماری های همه گیر در جمعیت شهرستانها هستند بیشتر در معرض خطر بلایای طبیعی و گسترش سریع بیماری های مسری. اسپانیایی آنفولانزای همه گیر که وارد هند از طریق بنادر بمبئی (همچنین به عنوان شناخته شده ‘بمبئی تب’), bubonic آفت در بمبئی (1896) و سورات (1994) و سیل در بمبئی (2005) و چنای (2015) چند نمونه از آنها هستند که به وضوح به ما یادآوری می کنند چگونه در شهرستانها هستند و به راحتی در معرض ابتلا به بیماری شیوع بیماری و بلایای طبیعی است.

یک بخشی از راه حل در این نهفته است در اتخاذ پایدار شهری برنامه ریزی و طراحی اقدامات است که در حال فعال و فعال کردن شهرستانها ما انعطاف پذیر شود. بخش دیگر شامل ایجاد اقدامات اداری برای شهرستان دولت که اجازه خواهد داد که آنها را برای رسیدگی به هر گونه شرایط اضطراری به سرعت و به طور موثر. اهمیت توانمند سازی دولت های محلی دیده می شود در مورد سورت و بمبئی در طاعون که در آن غیر متمرکز اداری اقدام به آنها اجازه داد برای پاسخ به سرعت و شامل شیوع.

این می تواند بیشتر پشتیبانی از طریق نمونه های در حال ظهور از پاسخ به زمان COVID-19 بحران در شهرستانها. این شامل شهرداری شرکت بیشتر بمبئی (MCGM) تست صفحه اصلی ساکنان علائم و گسترش آگاهی در اقدامات پیشگیرانه; شهرستان دولت در چنای و بنگلور, اسپری ضد عفونی کننده با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و کاتک Municipal Corporation (CMC) در حال توسعه یک خانه سیستم تحویل برای شهرستان. ترین شهرستان دولتها در کشور در حال حاضر تماس با ردیابی غربالگریو راه اندازی قرنطینه امکانات.

شهری فقیر (از جمله کسانی که زندگی در محله های فقیرنشین) و غیر رسمی نیروی کار (از جمله کارگران مهاجر) تحمل فشار از جمله بحران در شهر است. در چنین مواقعی مرکزی و دولت با کمک رسانی و ارائه مراقبت به شهری فقیر برای کمک به آنها در مقابله. با این حال اگر دولت برای انتقال عملکرد شهری کاهش فقر به شهرستانها آن را اجازه می دهد آنها را به عمل فعالانه و به سرعت موجب غلبه بر برخی از کلید اجرای چالش های استقرار خدمات امدادی برای فقرا است.

رهبری سیاسی

هماهنگی بین دولت و شهرستان دولت بسیار مهم است برای موثر غیر متمرکز مدیریت بحران در سطح محلی به سطح. قوی سیاسی و اجرایی رهبری لازم است برای فعال شهرستان دولت برای پاسخ به سرعت. این فقط می تواند تضمین که قدرت نهفته است با کمیسر شهردار و نمایندگان شهرستان را به تصمیم گیری برای مدیریت موثر بحران در شهرستان است. به نوبه خود این بیشتر خواهد شد اجازه می دهد برای برنامه ریزی بهتر و سریع عمل در مربوطه منطقهای بخش و محلی در سطح منطقه.

این شهرستان در سطح رهبری سیاسی است که معمولا دیده نمی شود در کشور ما است. دولت نیاز به حمایت و توانمند سازی شهردار به مسئولیت رسیدگی به شرایط اضطراری در سطح شهر. هماهنگ اقدامات اجرایی و قانونی بال تحت رهبری سیاسی یک شهردار توانمند می تواند دستیابی بهتر مدیریت غیر متمرکز و سریع حل و فصل بحران.

کنترل بر بهداشت عمومی توابع

این دوازدهمین برنامه از 74 قانون اساسی متمم قانون مشخص می کند تابع بهداشت عمومی منتقل می شود و تحت کنترل دولت شهر. اما 2020 شهری حکومت اصلاحات مطالعه انجام شده توسط Prajaکه در آن ما در بر داشت که اکثر شهرستان دولت از 21 کشور که مورد بررسی قرار گرفتند لازم نیست کل کنترل عملکرد. کلید زیرساخت های بهداشت و درمان مانند بیمارستان و درمانگاه و مراکز بهداشتی و درمانی اولیه همچنان تحت کنترل دولت. همچنین اکثریت سلامت ادارات در شهرستانها کمبود منابع انسانی از جمله پزشکی افسران و کارکنان ماهر.

اما بمبئی یک استثنا است. این MCGM دارای کنترل کامل بر بهداشت عمومی تابع و دانشکده های پزشکی شهری و بیمارستان و درمانگاه ها مراکز بهداشتی و درمانی اولیه و سطح زمین توسعه خدمات مانند واکسیناسیون و بهداشت را در اختیار دارد. وزارت بهداشت اتحاد پیوست بخش های دیگر از MCGM به عمل بلافاصله و صفحه نمایش مردم در فضاهای عمومی شهرداری آماده بیمارستان به درمان بیماران علامت مهار مناطق و نقشه مناطق در معرض خطر. این MCGM قادر بوده است تا فعالانه و موثر شامل گسترش و مقابله با تهدید ناشی از COVID-19 دلیل آن است که استقلال و منابع را به تصمیم گیری مناسب و به آنها عمل کند.

دسترسی به منابع مالی

منابع مالی پارامونت برای اجرای تصمیمات گرفته شده در پی حوادث و بیماری شیوع است. این را می توان به وضوح دیده می شود در مورد دهلی نوکه در آن دولت ساخته شده است که استفاده موثر از منابع مالی آنها می توانند دسترسی—مانند دولت GST—را در تغییرات گسترده به آموزش و پرورش و بهداشت و درمان امکانات. این نوع عمل ممکن بود چرا که بر خلاف شهرستان دولت دولت دولت در این کشور را دسترسی آسان تر به منابع مالی است.

Praja را حکمرانی خوب شهری مطالعه نشان داد که هیچ یک از 21 شهر مورد مطالعه قرار گرفته اند قدرت را در منابع جدید درآمد و تنها دو نفر از 21 شهرستانها باید قدرت را به تجدید نظر موجود نرخ مالیات بدون توجه به دولت را تصویب. شهرستان دولت نیاز به دسترسی به منابع مالی نه تنها به ارائه خدمات بلکه به لحاظ مالی مجهز برای مقابله با مقیاس بزرگ مسائل. آنها نیاز به مجاز قادر به آوردن در چنین منابع درآمد بدون وابستگی به دولت است که اغلب مورد. این را قادر می سازد شهرستان دولت برای ایجاد درآمد خود درآمد و پیاده سازی اقدامات به صورت محلی.

ساختمان این ظرفیت در میان ذینفعان

ذینفعان مختلف مانند انتخاب نمایندگان مقامات اداری از بدنه دولت به بخش خصوصی, دانشگاه, رسانه, سازمان های جامعه مدنی (سازمان های جامعه مدنی) و داوطلبان شهروند نیاز به هماهنگی و همکاری با یکدیگر برای ایجاد ظرفیت خود را برای رسیدگی به بحران مانند سیل و زلزله و بیماری شیوع است. این ممکن است شامل حمایت از وظایف اداری از قبیل تهیه برنامه عمل در پیشبرد برای آمادگی بهتر در زمین ارائه پاسخ اضطراری آموزش و بهبود هماهنگی با کلید ادارات مانند فاجعه ملی واکنش نیروی پلیس و دیگران. ماشین آلات و کارمندان نیاز به دانستن چگونه عمل می کنند به طوری که خدمات اساسی نیست مختل به عنوان بحران است برخورد شود.

ظرفیت سازمان های جامعه مدنی و داوطلبان باید ساخته شده به طوری که آنها ممکن است قادر به به طور موثر کمک به دولت شهر و حمایت از تلاش های خود را برای اجرای عمل محلی است. هدف ظرفیت سازی جلسات آموزشی کمک خواهد کرد ذینفعان توسعه دانش و ایده ها و اقدامات عملی مورد نیاز برای مقابله با بحران های رخ داده در این شهر با هم. ما همچنین نیاز به یک دانش مشترک های پلت فرم به طوری که هر کس درگیر در برخورد با این بحران می تواند دسترسی به بهترین شیوه و در تلاش است که موفق شده اند در سراسر شهرستانها.

توانمند سازی شهرستان دولت برای پاسخ به بحران در سطح محلی به سطح نه تنها به افزایش اثربخشی پاسخ ما به این زمان همه گیر اما همچنین اطمینان حاصل شود که شهرهای ما در حال آماده شده برای آینده است.

این مقاله در اصل منتشر شده در هند توسعه را نقد کنید.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>