پنجاه سال از درگیری حقوقی باید تعمیق شکاف بیش از Roe v. Wade

قاضی جان رابرتز نا امید مخالفان سقط جنین 29 ژوئن هنگامی که او به عضویت دیوان عالی ایالات متحده چهار لیبرال اعضا در رد لوئیزیانا قانون نیاز به پزشکان که کار در کلینیک سقط جنین به اعتراف امتیازات در بیمارستان.

درست است که دادگاه را رد کرده بود تقریبا یکسان تگزاس محدودیت در 2016. اما سقط جنین دشمنان فکر ورود نیل Gorsuch و برت Kavanaugh منصوب شده توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در سال های پس دریافته اند که نتیجه ای متفاوت.

زمان خواهد شد بگویید که آیا عدالت رابرتز را به طور مشابه خنثی آینده تلاش در تغییر Roe v. Wade, و یا اگر او فقط نمی خواهم این ایده از قضات تلنگر-flopping در اعتراف به امتیازات سوال به زودی پس از آنها تصمیم گرفته بودم در آن برای اولین بار است.

لوئیزیانا تصمیم خیلی دیر به آن را به دانشگاه ایالتی فلوریدا استاد و حقوقی مورخ مریم زیگلر آخرین کتاب “سقط جنین و قانون در امریکا: Roe v. Wade تا به امروز” یک blow-by-blow کرونیکل از بی پایان درگیری حقوقی که در تعریف پست-Roe عصر.

زیگلر ارائه متنوع تاریخ دهه اول پس از دادگاه عالی 1973 تصمیم در اوایل کتاب “پس از Roe: The Lost سابقه سقط بحث است.”

در “سقط جنین و قانون در امریکا” زیگلر گسترش خود لنز جزئیات چگونه به 50 سال از جنگ در دادگاه بیش از سقط جنین تکامل یافته از تمرکز بر حقوق اساسی به در نظر گرفتن هزینه ها و فواید آن برای زنان در خانواده و جامعه به عنوان یک کل. هر کس در حال رفتن به می خواهید به خواندن یک داستان که زیگلر خودش را به عنوان توصیف کامل از “نا امید کننده قطبش شخصی نفرت و کارآمدی سیاسی.”

خوانندگان ممکن است حدس می زنم که در آن زیگلر همدردی دروغ در بحث اما او سزاوار اعتبار برای ماندن تا حد زیادی خونسرد و یا حداقل به عنوان بی طرف آن را به عنوان ممکن است به تفرقه یک موضوع.

کتاب evinces یک سوء نیت احترام به سقط جنین دشمنان’ اقدامات استراتژیک و خلاقیت بی حد و حصر. مورد در نقطه: زمانی که خود را در پیشانی حمله – از طریق اصلاح قانون اساسی – متوقف سقط جنین دشمنان معطوف به incrementalism. آنها تحت فشار قرار دادند به نیاز به رضایت آگاهانه محدود بعد از مدت سقط جنین به بیمارستان محدود بودجه عمومی و اطمینان از دخالت همسران و والدین از نوجوانان است.

پس از آن دولت مقررات است که سقط جنین را به طرفداران می گویند طراحی شده بودند به قرار داده درمانگاه در خارج از کسب و کار در دسترس نباشد. در سال 2016 دیوان عالی کشور رد تگزاس مورد نیاز است که قرار درمانگاه سقط جنین به همان دستورالعمل های دقیق حاکم بر سرپايي مراکز جراحی و نیاز به ارائه دهندگان به اعتراف امتیازات در یک بیمارستان محلی است. بیشتر به تازگی شده است وجود دارد چند حالته تلاش برای ممنوعیت سقط جنین بعد از یک پزشک می تواند تشخیص ضربان قلب جنين.

این COVID-19 همه گیر آورده بدون توقف به جنگ حقوقی. و پس از آن باید به عنوان جای شگفتی نیست که این موضوع ساخته شده ظاهر در وسط coronavirus بحران است. حداقل هشت جنوبی و غرب میانه متحده به دنبال محدود کردن سقط جنین به عنوان بخشی از گسترده تر ممنوعیت “غیر ضروری” و انتخابی روش های پزشکی. سقط جنین طرفداران حقوق به سرعت به دادگاه رفت با چالش است.

زیگلر ارائه می دهد یک cleareyed مشاهده از گروه های مورد علاقه دو طرف بحث جزئیات مکرر برادرکشی دعوا بر سر قانونی استراتژی است. تاسیس سقط جنین دشمنان که مورد علاقه دادخواهی و لابی مخالف درمانگاه راه بندان راه اندازی شده توسط فعال Randall تری.

سقط جنین و حقوق گروه در زیگلر حساب آمدن در سراسر به عنوان پا به حالت صاف و بیش از حد نگران چگونه خود را عمومی پیام خواهد خود را تحت تاثیر قرار اعانه. “تا زمانی که بحث متمرکز بر امکان اصلاح قانون اساسی و سپس trevor trust و والدین انتظار می تواند کمک به نگه داشتن به آینده را در” زیگلر می نویسد: از اوایل 1980s. “محدودیت دسترسی در مقابل دریافت نمی شود هر کسی هیجان زده است.”

دیوان عالی کشور خالی می تواند به همین ترتیب انرژی پایه. سناتور. تد کندی ماساچوست با استفاده از این را به نفع خود در سال 1987 زمانی که او هشدار داده بود که آینده dystopian که در آن زنان خواهد بود مجبور به عقب-کوچه سقط جنین باید رابرت بورک تایید شود. چنین نابود کمک به متقاعد کردن سناتورها برای رد Bork هموار کردن راه برای آنتونی کندی نهایی تایید.

اما چرخ تبدیل می شود. سریع به جلو به سال 2018 زمانی که عدالت کندی بازنشستگی تجدید همان ترس در مورد Roe سرنوشت. عدالت Kavanaugh جانشین او را ارائه دادگاه محافظه کار بلوک جامد و پنجم رای بالا بردن چشم انداز است که شاید بحث برانگیز ترین تصمیم دیوان عالی کشور در قرن 20 به طور بالقوه می تواند لغو شود.

Roe v. Wade آینده نامشخص باقی مانده است و حتی پس از دادگاه عالی تحویل یک پیروزی برای سقط جنین طرفداران حقوق در لوئیزیانا مورد.

زیگلر مسلم است که هیچ یک از طرفین خواهد بود به طور کامل راضی اگر کوچک است که تا کنون لغو چرا که نه می توانید مطلق قانون اساسی حفاظت از آنها می خواهید. نبرد قانونی خواهد فقط شیفت به ایالات متحده.

“هر پیروزی مهم نیست که چگونه گسترده خواهد شد به سادگی باعث دور جدیدی از مبارزه با” Zielger می نویسد. متاسفانه چشم انداز درگیری بیشتر است که احتمالا تنها به یقین زمانی که می آید به آینده از سقط جنین.

ست استرن است که دادگاه عالی سردبیر در بلومبرگ قانون و همکاری نویسنده “عدالت برنان: لیبرال قهرمان است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de