فدرال اکسپرس سود آمده اند تحت فشار در سال های اخیر است. جعبه انتظار مرتب سازی در یک پیاده رو در شهر نیویورک است.

عکس: اسپنسر پلات/گتی ایماژ

فدرال اکسپرس Corp. شروع توزیع کردن برخی از آن ابراز بسته به آن زمین بخش برای آخرین مایل تحویل آوردن دو عملیات هم نزدیک به عنوان شرکت مبارزات با افزایش تجارت الکترونیکی حمل و نقل.

این شرکت گفت که آن را به تغییر مسیر کندتر مسکونی اکسپرس بسته مانند دو روز تحویل به زمین تقسیم هنگامی که آنها در نزدیکی مقصد خود را. آن شروع خواهد شد با بسته هایی که سرچشمه در Greensboro, N. C., و گسترش به بازارهای دیگر در ماه آوریل با توجه به داخلی یادداشت نوشته شده توسط وال استریت ژورنال.

حق بیان کسب و کار و هزینه کمتری در زمین کسب و کار در طول تاریخ شده است عمل به عنوان جداگانه شبکه یک استراتژی است که موسس و مدیر اجرایی Fred Smith دفاع می کرد تا اطمینان حاصل شود که مهم شب بسته می رسند به عنوان وعده داده شده. اما هزینه شده است مورد سوال توسط تحلیلگران به عنوان FedEx سود آمده اند تحت فشار در سال های اخیر است.

فدرال اکسپرس انداز تغییر به عنوان یک راه برای رسیدگی به این ناکارآمدی است که بوجود می آیند که بیان و زمین کامیون به نظر می رسد در همان محله آوردن بسته به خانه. اکسپرس دست آف را به زمین رانندگان بیشتر بسته در مسیر بسیار مهم است که برای کاهش هزینه ها.

“ما در حال تکثیر تلاش و رقیق کردن ما تحویل تراکم از جمله تعدادی از بسته های تحویل داده شده در هر توقف” فدرال اکسپرس رئیس جمهور و رئیس اجرایی راج Subramaniam نوشت: در این یادداشت.

فدرال اکسپرس سهام بسته به 4.7 درصد در $155.66 در روز جمعه.

فدرال اکسپرس ساختار متفاوت است که از رقیب اصلی خود United Parcel Service Inc. که در عمل یکپارچه وانت و تحویل شبکه که در آن یک راننده ارائه خواهد شد که آیا بسته های حمل و نقل توسط جت یا مسافت های طولانی کامیون.

تغییر در فدرال اکسپرس می آید آن را به عنوان ramping تا هفت روز-یک-هفته زمین تحویل و در حال تلاش برای پر کردن آن تحویل کامیون پس از قطع روابط با آمازون.com , Inc. در سال گذشته. آمازون شده است ساختمان خود را به محلی تحویل شبکه و منتقل شده بیشتر بسته به یو پی اس.

برای پر کردن آن زمین کامیون فدرال اکسپرس است که در تلاش برای جذب بیشتر کسب و کار تجارت الکترونیکی از دیگر خرده فروشان مانند Walmart , Inc. و هدف شرکت فدرال اکسپرس است که همچنین نگه داشتن میلیون ها نفر از e-commerce بسته در آن زمین شبکه به جای انحراف آنها را به عنوان آن را قبلا به ایالات متحده خدمات پستی برای آخرین مایل تحویل.

خدمات پستی در گزارش سه ماهه خود را روز شنبه گفت: فدرال اکسپرس و دیگران شده اند قیمت گذاری نرخ های خود را به شدت به “پر کردن شبکه های خود و رشد بسته تراکم.”

در یادداشت خود آقای Subramaniam گفت آخرین تغییر خواهد آزادی بیان شبکه به تمرکز بر روی کسب و کار اصلی آن تحویل پربازده بسته به کسب و کار و مصرف کنندگان با زمان های خاص. “به عنوان بازار شیفت بنابراین بیش از حد باید, فدرال اکسپرس,” او نوشت.

در حالی که فدرال اکسپرس کارکنان در رسیدگی به تمام اکسپرس تحویل زمین شبکه متکی به پیمانکاران مستقل به کار تحویل محلی مسیرهای. زمین شبکه ارائه می شود بیشتر e-commerce, سفارشات, است که به طور کلی عملکرد کمتر درآمد خود را به دلیل وزن سبک تر و کوتاه تر حمل و نقل در مسافت های. زمین رانندگان نیز تمایل به پرداخت کمتر از آنها بیان شد.

انتقال بین بیان و زمین در شبکه های ساخت یافته به عنوان یک قرارداد بین دو بخش و نه رسمی و تلاش برای یکپارچه سازی. این شرکت گفت: این قرارداد رخ می دهد اغلب بین عملیات خود را از جمله در آخرین فصل تعطیلات زمانی که فدرال اکسپرس حمل و نقل بخش کمک به حرکت زمین بسته است.

“ما همچنان به کار به طور مستقل در حالی که اعمال نفوذ ما جدا واحدهای کسب و کار برای ایجاد یک خدمات کارآمد” آقای Subramaniam گفت.

در مصاحبه آقای Subramaniam گفت: این شرکت دارای یک تیم این است که به دنبال بهینه سازی هزینه ها در سراسر بخش های مختلف سازمان است. “ما همچنان به دنبال فرصت برای دریافت کارآمد تر,” او گفت:.

شرکت میراث اکسپرس شبکه که در عمل در سطح جهان است که به مراتب بزرگتر از آن زمین شبکه است که محدود به شمال امریکا است. اکسپرس درآمد $بود 37.3 میلیارد دلار در سال مالی منتهی به آخر مارس 31 در مقایسه با زمین $20.5 میلیارد دلار است.

نوشتن به پل Ziobro در Paul.Ziobro@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو