موفق تاندون آشیل

تاندون آشیل امتداد از ماهیچه های ساق پا را به پاشنه. این پارگی معمولا در 40-60 ساله نر رزمندگان آخر هفته اغلب با صدای یک موسیقی پاپ یا کرک. بسیاری از زمان, فولاد تعمیر به خوبی کار می کند. گاهی اوقات هر چند—اغلب—از آن می رود به چپ چپ. در اینجا است که چرا.

تاندون است که یک باند گسترده از الیاف کلاژن, احاطه شده توسط یک غلاف نازک. غلاف اجازه تاندون به سرش و کشش هموار. در زندگی عادی ما را 2-3 میلیون مرحله در هر سال و به منظور فشار ما پا از زمین کسانی که تاندون ها باید آهنگسازی به عنوان عضلات قرارداد. این تکراری دوچرخه سواری مجوز نه فقط راه رفتن, اما در حال اجرا و پریدن به عنوان به خوبی با نیروهای که می تواند بیش از پنج برابر فرد وزن بدن است.

برای برخی از دلیل مردان (و آن است که تقریبا همیشه مرد با چند زن پاره پرتاب در هر سال برای تنوع) گزارش می دهند که زمانی که آنها به صورت یک توپ تنیس یا فرود از یک شات بسکتبال آنها شنیده آنچه آنها فکر واقعی شات: سرشار از تاندون الیاف. سقوط به زمین با درد آنها تقریبا همیشه می دانم که به وضوح و یا به طور مستقیم چه اتفاقی افتاده است.

هنگام ارائه به بانک سپه تشخیص است که به راحتی ساخته شده توسط palpating شکاف در تاندون ها. MRI کمک می کند تا تعیین کند آیا تاندون خود بیمار و یا اگر آن را فقط بدشانسی پارگی میانسال آخر هفته جنگجو. چند چیز می تواند به افزایش احتمال پارگی از جمله استفاده از fluoroquinolone آنتی بیوتیک (Cipro شایع ترین) های اخیر مزمن التهاب تاندون (بدتر ساخته شده توسط بیمار توصیه تزریق کورتیزون ضربه به تاندون) و یا مزمن با دوز بالا استروئیدها آنابولیک.

جراح که ترجیح می دهد برای باز کردن این تاندون ها و تعمیر آنها را با بخیه طول می کشد در یک میزبان از خطرات جدید است. ابتدا پوست و غلاف و پوشش تاندون باید حکاکی شده. اغلب غلاف بیش از حد نازک است برای تعمیر. این لخته خون که به طور طبیعی شکل در اطراف پاره می رسد از بافت جدا شده در عمل جراحی باز. این به این معنی است که تمام فاکتورهای رشد طبیعی و بنیادی مشتق و تعمیر سلول که مهاجرت کرده اند به پاره به پایان می رسد برای شروع یک تعمیر—از دست داده است. تعمیر پوست بسته و برنامه نوتوانی همه کمک به تعیین اینکه چگونه به خوبی تاندون را التیام بخشد. متاسفانه با عمل جراحی باز وجود دارد که افزایش خطر ابتلا به عفونت پوست و درمان مشکلات است. این گاهی اوقات ترک بیمار با عصبانی اسکار و ضعف تاندون. هر حرکتی نشان داده شده است که برای تشویق به تشکیل بافت اسکار به جای طبیعی کلاژن تاندون شفا. به همین دلیل یک برنامه نوتوانی باید آغاز یک روز با اوایل بسیج تعمیر بافت. کست رها شده اند به دلیل ناتوانی از حرکت شفا تاندون هنگامی که آن را محدود.

برای به حداقل رساندن این خطرات یک راه پوست روش تعمیر توسط توسعه داده شد Griffen و کارشناسی ارشد در سال 1977 و اصلاح شده توسط ما و دیگران در طول زمان است. بدون نیاز به باز کردن پوست پليمرهای قابل جذب بخیه را می توان از طریق سوراخ کوچک بافته و جلو و عقب کشیدن تاندون به پایان می رسد با هم بدون از دست دادن طبیعی لخته خون یا افت غلاف. نتایج مشابه به عنوان یک باز موفق تعمیر اما بدون خطرات اضافی. هر دو روش می تواند سازش حسی عصبی است که اجرا می شود در سمت راست بر روی تاندون در شایعترین محل پارگی. اما این معمولا حل خود را در آن—به ویژه هنگامی که پليمرهای قابل جذب بخیه استفاده شده است.

شکست از راه تعمیرات هستند بسیار نادر است مگر اینکه یک آسیب جدید (مانند سقوط از پله ها پایین) رخ می دهد در طول post-op دوره است. دلیل این است که تاندون آشیل خواهد شد و در واقع به خودی خود التیام اگر چپ unrepaired; های اضافی بخیه تنها بهینه سازی و بهبود محیط. بدون مداخله تاندون بهبود می یابد با بافت اسکار پل زدن شکاف بین دو تاندون به پایان می رسد. این نتایج در یک شفا اما طول تاندون که از دست می دهد برخی از قدرت خود را و فشار کردن قدرت است. از راه پوست بخیه را از تاندون به پایان می رسد با هم اجازه شفا در طول نرمال. تقریبا همه ورزشکاران تعمیر را انتخاب کنید.

عوارض شکست خورده تعمیرات اغلب به علت ضعف اسکار, عفونت مجدد و یا پارگی. محور شکست معمولا نیاز به عمل جراحی باز با یک اهدا کننده پیوند برای بازسازی آسیب دیده یا از دست رفته بافت. آن است که به وضوح به مراتب بهتر به انجام تعمیر و حق اولین بار و بهینه سازی بیماران در برنامه نوتوانی با هدف بازگشت به ورزش مشخصه و سریع تر و قوی تر از آنها قبل از “شات شنیده دور دادگاه است.”

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>