فیس بوک تنها با دو ماه باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گوید گام های بیشتری برای تشویق رای گیری، به حداقل رساندن اطلاعات غلط و کاهش احتمال «ناآرامی های مدنی» پس از انتخابات برمی دارد.

اين شرکت روز پنجشنبه گفت آگهی های سياسی جديد را در هفته پيش از انتخابات محدود خواهد کرد و هایی را که اطلاعات غلط در مورد COVID-19 و رای گيری را منتقل می کند، حذف خواهد کرد. همچنین لینک هایی را به نتایج رسمی به های نامزدها و کمپین هایی که پیروزی های زودرس را اعلام می کنند، ضمیمه خواهد کرد.

وی می گوید: «این انتخابات طبق معمول کسب و کار نخواهد بود. همه ما مسئولیت حفاظت از دموکراسی خود را داریم.» مارک زوکربرگ مدیر عامل فیس بوک روز پنجشنبه در پستی گفت. “این بدان معناست که کمک به مردم برای ثبت نام و رای دادن، پاک کردن سردرگمی در مورد چگونگی کار این انتخابات، و برداشتن گام هایی برای کاهش شانس خشونت و ناآرامی.”

فیس بوک و دیگر شرکت های رسانه های اجتماعی در حال بررسی در مورد چگونگی رسیدگی به اطلاعات غلط، با توجه به مسائل با رئیس جمهور دونالد ترامپ و دیگر نامزدها ارسال اطلاعات نادرست و تلاش های مداوم روسیه برای دخالت در سیاست ایالات متحده است.

فیس بوک مدت هاست که به دلیل عدم بررسی واقعی تبلیغات سیاسی یا محدود کردن چگونگی هدف قرار گرفتن آنها در گروه های کوچکی از مردم مورد انتقاد قرار گرفته است.

با تقسیم ملت، و نتایج انتخابات به طور بالقوه روزها یا هفته ها طول می کشد تا نهایی شود، می تواند «افزایش خطر ناآرامی های مدنی در سراسر کشور» وجود داشته باشد.

آقای ترامپ در ماه ژوئیه حاضر نشد علناً متعهد به پذیرش نتایج انتخابات آینده شود، چرا که در نظرسنجی هایی که نشان می داد او از رقیب دموکرات جو بایدن عقب مانده است، تمسخر کرد. آقای ترامپ همچنین ادعاهای دروغین کرده است که افزایش استفاده از رای گیری پستی به دلیل همه گیر کروناویروس اجازه تقلب رای دهندگان را می دهد. که نگرانی خود را از تمایل آقای ترامپ و هوادارانش برای پایبند بودن به نتایج انتخابات به وجود آورد.

بر اساس اقدامات جديد، فيس بوک می گويد سياستمداران و مبارزات انتخاباتی را از اجرای آگهی های انتخاباتی جديد در هفته پيش از انتخابات منع خواهد کرد. با این حال، آنها هنوز هم می توانند تبلیغات موجود را اجرا کنند و نحوه هدف قرار گرفتن آنها را تغییر دهند.

هایی که اطلاعات غلط آشکاری در مورد سیاست های رای گیری و همه گیر کروناویروس دارند نیز حذف خواهند شد. کاربران تنها می توانند مقالات را به حداکثر پنج نفر دیگر در مسنجر، برنامه پیام رسانی فیس بوک، ارسال کنند. این شرکت همچنین با رویترز برای ارائه نتایج رسمی انتخابات و در دسترس قرار دادن اطلاعات هم بر روی پلت فرم خود و هم با اعلان های فشار کار خواهد کرد.

پس از گرفتار شدن خارج از گارد از تلاش های روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، فیس بوک، گوگل، توییتر و دیگر شرکت ها پادمان هایی را برای جلوگیری از وقوع دوباره آن در جای خود قرار دادند. که شامل پایین بردن ها، گروه ها و حساب هایی است که به «رفتار غیرمجاز هماهنگ» و تقویت رویه های تأیید تبلیغات سیاسی می پیوندند. سال گذشته توییتر تبلیغات سیاسی را به کلی ممنوع کرد.

آقای زوکربرگ گفت فيس بوک بيش از ۱۰۰ شبکه را در سراسر جهان حذف کرده است که در طول چند سال گذشته دست به چنين مداخله ای می شوند.

وی گفت: درست همین هفته شبکه ای از 13 حساب و دو صفحه را که سعی می کردند آمریکایی ها را گمراه کنند و تقسیم را تقویت کنند، پایین آوردیم.

اما کارشناسان و کارمندان خود فیس بوک می گویند این اقدامات برای متوقف کردن گسترش اطلاعات غلط – از جمله از سیاستمداران و در قالب ویدئوهای ویرایش شده- کافی نیست.

فیس بوک پیش از این انتقادهایی را به خاطر سیاست تبلیغات خود جلب کرده بود که آزادی بیان را دلیل اجازه دادن به سیاستمدارانی مانند آقای ترامپ برای اطلاعات نادرست در مورد رای گیری ذکر کرده بود.

سامانتا زاگر سخنگوی کمپین ترامپ از ممنوعیت تبلیغات سیاسی جدید انتقاد کرد و گفت مانع از دفاع آقای ترامپ بر روی سکو در هفت روز آخر مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خواهد شد.

این داستان توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش شده است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im