فیس بوک، توییتر را پایین ترامپ ویدئو

رئیس جمهور ترامپ در جلسه خبری نیروی کار کوروناویروس در ۲۲ ژوئیه صحبت می کرد.

عکس: به نام های smialowski/Agence France-Presse/Getty Images

Facebook Inc. FB -0.28% و Twitter Inc. TWTR 1.21٪ در روز چهارشنبه حذف ویدیو توسط رئیس جمهور ترامپ که در آن او گفت کودکان “تقریبا از این بیماری مصون هستند، ” ادعا می کنند که شرکت ها گفت قوانین خود را در برابر اطلاعات غلط مضر در مورد Covid-19 را ناخوشایند.

کلیپ ویدئویی—بخشی از مصاحبه ای که در شبکه فاکس نیوز پخش شد— پیش از آن که از بین برده شود، تقریباً ۴۵۰۰۰۰ بازدید در فیس بوک را جذب کرد، به گفتهٔ CrowdTangle، یک شرکت تحلیلی متعلق به فیس بوک. همچنین هزاران نظر را جلب کرد و نزدیک به ۲۰۰۰ بار دوباره به اشتراک گذاشته شد.

یک سخنگوی فیس بوک گفت این اقدام برای اولین بار مشخص شد که فیس بوک نوشته های آقای ترامپ را به خاطر نقض قوانین اطلاعات غلط کوروناویروس خود حذف کرد. این ویدئو شامل ادعاهای نادرست ی است که گروهی از مردم از COVID-19 مصون هستند که نقض سیاست های ما در اطراف اطلاعات غلط COVID مضر است.”

همچنین همین ویدئو توسط حساب کمپین ترامپ در توییتر به اشتراک گذاشته شد و سپس توسط آقای ترامپ دوباره به اشتراک گذاشته شد. چهارشنبه عصر، توییتر گفت که این ویدیو را به خاطر نقض قوانین خود را در برابر اطلاعات غلط کوروناویروس حذف و که حساب کاربری @TeamTrump باید به حذف این ارسال قبل از آن می تواند دوباره tweet.

رئیس جمهور این واقعیت را بیان می کرد که کودکان کمتر مستعد ابتلا به ویروس کوروناویروس هستند. “یک روز دیگر، نمایش دیگری از سوگیری های پر زرق و بار سیلیکون ولی علیه این رئیس جمهور، جایی که قوانین فقط در یک جهت اجرا می شود. شرکت های رسانه های اجتماعی، از حقیقت بازان نیستن.”

در حالی که عوارض و مرگ ناشی از Covid-19 در میان جوانان نسبتا نادر است، کودکان از ویروس مصون نمی باشند. دانش آموزان مسن تر، تا حد زیادی نوجوانان، اعتقاد بر این است که در معرض خطر بیشتری نسبت به کودکان کوچکتر است.

فیس بوک تعداد انگشت شماری از نوشته های دیگر آقای ترامپ را حذف کرده است، اما این شرکت تا حد زیادی به عنوان بخشی از سیاست های تعیین شده توسط مارک زوکربرگ رئیس اجرایی برای دخالت نکردن در سخنرانی سیاسی، رویکردی دست به دست در پیام های رئیس جمهور گرفته است. او به طور جداگانه منتقد دست زدن دولت آمریکا به همه گیر ها بوده است.

در ماه ژوئن، فیس بوک نوشته ها و تبلیغات را از کمپین ترامپ حذف کرد که یک مثلث قرمز وارونه را نشان می داد که یک بار نازی ها برای تگ رقیبان سیاسی استفاده می کردند.

آن نوشته ها قوانین فیس بوک را در برابر نفرت نقض کرد، شرکت در آن زمان گفت. کمپین ترامپ با گفتن این که این علامت توسط آنتیفا، جنبش فعال ی که به طور سست سازمان یافته ای است و کوتاه شده است برای “ضدفاشیست” به کار گرفته شد، پاسخ داد، اما برخی کارشناسان می گویند مثلث قرمز وارونه به طور گسترده ای توسط جنبش به تصویب نرسید.

در آن زمان، فیس بوک و توییتر ویدئوی ترامپ دیگری را حذف کردند که نشان می داد کودک نوپا سیاه از کودک نوپا سفید پوست فرار می کند و تیتر جعلی سی ان ان بیان می کند «کودک نوپا وحشت زده از بچه نژادپرستانه اجرا می شود.» ویدئو پس از آن به دروغ ادعا کرد که سی ان ان این داستان را ساخت. در واقع، شبکه خبری این ویدئو را به عنوان یک داستان دلشکسته از دوستی ارائه کرد.

هر دو شرکت پس از دریافت شکایت حق تکثیر از یکی از والدین کودکان، این پیام را حذف کرده اند.

نوشتن به ديپتا ترامن در [email protected]

حق © 2020 داو جونز و شرکت، شرکت ©تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im