Facebook به تغییر به طور دائم به سمت بیشتر کار از راه دور پس از Coronavirus

Facebook انتظار دارد تا آنجا که نیمی از آن بیش از 45,000 کارکنان به کار از خانه در 10 سال. شرکت Melo پارک کالیفرنیا دفتر مرکزی آن در اکتبر 2019.

عکس: جاش peter bradley/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

مارک زوکربرگ برنامه ای برای تغییر Facebook , Inc. نسبت قابل ملاحظه ای نیروی کار از راه دور در دهه آینده به طور دائم اینصورت فن آوری های غول پیکر در عملیات در اطراف پراکنده ساختار است که این بیماری همه گیر کوروناویروس مجبور بر آن است.

این طرح که Facebook اجرایی مشخص شده به کارکنان در روز پنج شنبه یکی از بالاترین مشخصات نمونه هایی از رهبران کسب و کار ارتکاب به گسترش شیوه های شرکت های خود را به سرعت در آغوش برای تنظیم به بحران است. در مورد مسائل از محل کار به استراتژی مدیران بازاندیشی چه کار می کند و تغییر البته گاهی اوقات طولانی مدت است.

از راه دور-کار تغییرات جدید استخدام خواهد کرد که رول را در ابتدا در ایالات متحده و درخواست فقط به مهندسین ارشد برای اولین بار در. با تیم های فردی رهبران تصویب استخدام جدید ارائه خواهد شد انتخاب برای کار از خانه و در حال حاضر کارمند در سراسر جهان با بررسی عملکرد قادر خواهید بود به درخواست برای انجام این کار. در زمان سیاست تمدید خواهد شد به کارکنان خارج Facebook را مهندسی.

مدیر عامل شرکت مارک زوکربرگ گفت: یکی از پتانسیل صعودی به تغییر سیاست خواهد بود در را قادر می سازد بیشتر جمعیت شناختی و ایدئولوژیک تنوع در Facebook نیروی کار.

عکس: ینس مایر/آسوشیتد پرس

به اشتراک گذاری افکار خود را

آیا شما قادر به کار از راه دور در طول همه گیر? اگر با توجه به این گزینه می تواند به شما تصور انجام این کار به طور نامحدود? چرا که نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

در عرض 10 سال آقای زوکربرگ انتظار دارد تا آنجا که نیمی از Facebook کارمندان—که در حال حاضر تعداد بیش از 45,000 به کار از خانه او در مصاحبه قبل از اعلام.

آقای زوکربرگ گفت: Facebook در حال حرکت است و به تدریج به دلیل تغییر نیاز به تکنیک های جدید و ابزار برای جبران از دست دادن فرد در تعاملات دفتر—یک چالش برای او که گفت: این شرکت نیز قرار داده شده تمرکز خود را بر استفاده از تکنولوژی برای اتصال مردم است.

“این است که در مورد چگونه ما را به انجام کار بهتر و جذب مردم ما نیاز به انجام بهترین کار ما می توانیم” آقای زوکربرگ گفت. Facebook توانایی به نگه داشتن کار در میان ناگهانی محدودیت در آورده با این بیماری همه گیر به او اعتماد به نفس در کنترل از راه دور مدل مشغول به کار است.

آقای زوکربرگ طرح مجموعه Facebook در یک دوره بلند مدت تغییر در زمانی که شرکت ها در صنایع در حال تجدید نظر در نحوه عملکرد آنها در میان همه گیر ناشی از راه دور-کار مورد نیاز است.

برنامه ای برای بازگشت به کار به طور گسترده ای متفاوت—حتی در دره سیلیکون. جک دورسی مدیر عامل Facebook را بسیار کوچکتر رقیب توییتر Inc., به تازگی گفته کارکنان آنها می توانید از خانه کار می کنند به طور نامحدود. سان فرانسیسکو-بر اساس cryptocurrency ارز Coinbase Inc. روز چهارشنبه گفت: از آن نیز باقی خواهد ماند “دور اول” پس از coronavirus محدودیت ها برداشته و شرکت تجارت الکترونیکی Shopify , Inc. روز پنجشنبه گفت که بسیاری از کارکنان خود را از کار از راه دور در آینده است.

دیگر تکنولوژی رهبران کمتر خوش بینانه در مورد کارکنان ماندن در خانه. Elon Musk در مواجهه با چالش های غیر معمول در دره سیلیکون به دلیل شرکت او اجرا می شود کارخانه خود را برپا عمومی نبرد با مقامات محلی این ماه به بازگشایی تسلا Inc.’s ساخت کارخانه در نزدیکی سان فرانسیسکو بنابراین برقی-شرکت ماشین می تواند شروع به تان شدیدا از وسایل نقلیه دوباره.

Evan Spiegel مدیر عامل شرکت پیام ضربه محکم و ناگهانی , Inc., شوخی است با تیم خود را که او می خواهد به کار از خانه را برای همیشه به خاطر او احساس می کند پربارتر و برآورده قادر به صرف زمان زیادی را با خانواده و با توجه به یک فرد آشنا با تفکر خود را. اما او همچنین گفت که او فکر می کند ایده دانش از کارگران مشغول به کار از خانه به طور نامحدود است dystopian و ابراز نگرانی کرد که برخی آن را پیدا کرده اند پر از بدبختی است.

ضربه محکم و ناگهانی مدیران ملاقات برای شروع آماده سازی خود و بازگشت به کار برنامه هنگام خاموش شدن آغاز شده در مارس فرد گفت. آنها در حال تلاش برای راه اندازی یک سیستم است که اجازه می دهد کارکنان که می خواهید به عقب بر گردیم به دفتر برای انجام این کار به عنوان به زودی به عنوان آن را امن و قانونی در حالی که ارائه گزینه های انعطاف پذیر برای افرادی که از کودک-مراقبت از چالش ها و یا کسانی که نگران بازگشت به دلایل بهداشتی این فرد گفت.

کار از راه دور است که در برخی از راه های آسان تر برای شرکت های فن آوری با خود را تا حد زیادی سفید-یقه تکنولوژی زرنگ و دانا حقوقی واجد شرایط. اما آن را نیز با چالش هایی مانند پیدا کردن راه هایی برای تکرار صراحت و سرندیپیتی در شخص فعل و انفعالات است که اغلب دیده می شود به عنوان کلیدی برای نوآوری است.

فورد به طور موقت متوقف می شود خطوط مونتاژ در کلید کارخانه; جمهور تهمت و تهدید میشیگان و نوادا با بودجه یخ برای گسترش رای گیری توسط ایمیل; یو اس اس تئودور روزولت بازگشت به دریا. وال استریت ژورنال است Jason بلینی است که آخرین عنوان جهانی coronavirus موارد آمار پنج میلیون نفر است. عکس: اسکات اولسون/گتی ایماژ

آقای زوکربرگ بوده است در میان تهاجمی تر رهبران کسب و کار در اتخاذ تغییرات در طول همه گیر و گفت: بیش از یک ماه پیش که Facebook را لغو تمام تجمعات با 50 یا بیشتر مردم از طریق ژوئن 2021. او همچنین گفت: کارکنان خواهد بازگشت به Facebook دفاتر به تدریج تنها یک بار مقامات بهداشتی اجازه می دهد آن است که کارگران که می خواهید به اجازه خواهد داشت برای کار از راه دور از طریق حداقل تا پایان سال.

در حالی که تفکر خود را بیشتر در مورد کار از راه دور predates گیر آقای زوکربرگ گفت: او با تشویق چگونه کارکنان را به کار گرفته اخیر وضعیت. “در شرایط روز به روز بهره وری, من فکر می کنم که رفتن بهتر از ما انتظار می رود,” او گفت:. داخلی Facebook نظرسنجی ها نشان می دهد با داشتن این گزینه از کار از خانه محبوب است با کارکنان, او گفت:.

از جمله مزایای استفاده از پراکنده نیروی کار آقای زوکربرگ است که آن را قادر خواهد ساخت بیشتر جمعیت شناختی و ایدئولوژیک تنوع اگر استخدام لازم نیست به کار در فن آوری پایگاه های مانند منطقه خلیج سان فرانسیسکو.

“من فکر می کنم فقط بیشتر دیدگاه مفید خواهد بود,” او گفت:, و اضافه کرد که چنین تنوع کمک خواهد کرد این شرکت جلوگیری از ساخت “اشتباهات اساسی” توسط misjudging “چگونه درصد زیادی از جهان خواهد شد واکنش نشان می دهند و یا در مورد چیزی فکر می کنم.”

هنوز هم با توجه Facebook مقیاس آن را به اقدام در یک اندازه گیری, مد, او گفت:. “ممکن است آن را نزدیک به 10 سال از پنج” قبل از نیمی از Facebook کارکنان در حال کار از راه دور, آقای زوکربرگ گفت.

این طرح در ابتدا خواهد بود تا حد زیادی محدود به ایالات متحده به دلیل انتقال خواهد بود به اندازه کافی پیچیده و بدون مقاطعه در طیف وسیعی از مناطق اولیه و زبان او گفت:. و از آن مهم خواهد بود برای انواع خاصی از کارکنان در دفتر کار می کنند مانند کسانی که در استخدام تازه از مدرسه. “ما اعتقاد داریم که grads جدید که به ما بپیوندید باید در برای برخی از زمان,” او گفت:. “شاید آن را یک سال است. شاید آن دو سال است.”

آقای زوکربرگ گفت: Facebook نیز نیاز به کار به تکرار آنچه که او به نام “برخی از نرمتر جنبه” از محل کار فرهنگ است. “اجتماعی پیوند ساختمان, فرهنگ, خلاقیت, whiteboarding و طوفان مغزی—که نوع بیشتر ad hoc,” او گفت:. “فن آوری ابزار ما امروز آنها را به عنوان توسعه یافته—ویدئو کنفرانس است که نسبتا معاملاتي.”

هفته گذشته این شرکت پرده برداری جدید تاخت و تاز گروه, ویدئو کنفرانس, نام, رسول, اتاق است که آن را به امید تکرار خواهد شد بیشتر گاه به گاه تعامل اجتماعی است. آقای زوکربرگ اعلام کرد تلاش ها برای شروع به ارائه ویژگی های آن در روز پنج شنبه با اقتباسی از آن تصویری محصولات برای Facebook محل کار دفتر شرکت ابزار همکاری. محل کار پرداخت می شود کاربران افزایش یافته است از 3 میلیون به 5 میلیون نفر در طول این بیماری همه گیر ،

پرسید: اگر به اعتقاد او مهم دیگر شرکت های بزرگ بازیکنان در نهایت تغییر به دور از دفاتر آقای زوکربرگ گفت که او مطمئن بود و اضافه کرد که Facebook را دلایلی برای شروع در حال حاضر خاص برای کسب و کار خود و کارکنان پایگاه.

مطلع

دریافت coronavirus جلسه شش روز هفته و هفته سلامت در خبرنامه پس از بحران abates: ثبت نام اینجا را.

“بسیاری از آنچه که ما در ساخت است و اساسا در مورد ارتباطات و ارائه یک احساس اتصال,” او گفت:. “با داشتن بیشتر از ما کار کارمندان از راه دور ما را به خوردن غذای سگ خود ما در این محصولات و به احتمال زیاد قادر به پیشبرد امور خارجه که تکنولوژی سریع تر است.”

Facebook نخواهد بود کاهش حضور خود را در آن منلو پارک کالیفرنیا. مرکزی و شهرهای اطراف که در آن شرکت اشغال و یا در حال توسعه دفاتر قادر به مسکن بیش از 50 ، 000 کارکنان, او گفت:.

“من فکر می کنم ما نیاز به فضای” آقای زوکربرگ گفت: هر دو به دلیل انتقال تدریجی خواهد بود و به دلیل Facebook برنامه های برای بازگشت به دفاتر عبارتند از: اجتماعی-دورى از اقدامات که با هدف کاهش کارکنان تراکم به یک چهارم از آنچه در آن بود قبل از بحران. زمانی که این شرکت در ابتدا بازگشایی امکانات آن او گفت که او انتظار دارد که بسیاری از کارکنان مایل به بازگشت از این شرکت می تواند جای.

نوشتن به جف هورویتز در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>