Facebook refused to remove anti-Muslim posts to not upset Modi govt: Report

فیس بوک از رعایت سیاست نفرت-گفتارخود خودداری کرد و به نوشته های ضد مسلمانان در سکوی خود اجازه داد تا از خراب کردن رابطه شرکت رسانه های اجتماعی با دولت هند جلوگیری کند.

گزارشی که در وال استریت ژورنال منتشر شده است ادعا می کند که برترین مدیر سیاست گذاری عمومی فیس بوک در هند، آنخی داس، از اعمال قوانین سخنرانی ضد نفرت شرکت به سیاستمداران BJP و دیگر «افراد و گروه های ملی گرای هندو» خودداری کرد.

در گزارش آمده است: «برترین مدیر اجرایی سیاست گذاری عمومی شرکت در کشور، آنخى داس، مخالف اعمال قواعد تنفر آمیز گفتاربه [T Raja] Singh و حداقل سه نفر دیگر از افراد و گروه های ملی گرای هندو بود که به خاطر ترویج یا شرکت در خشونت، در داخل پرچم گذاری کرده اند.”

Das، گزارش گفت، به کارکنان گفت که “مجازات اعضای حزب حاکم هند به چشم انداز کسب و کار این شرکت با این کشور آسیب می کند”.

همچنین خوانده شده : Rahul گاندی خواستار JPC کاوشگر در فیس بوک ‘تعصب’

سینگ، در نوشته های فیس بوک خود، درخواست کرده بود که پناهندگان روهیگیا در هند تیر خورده شود؛ که مسلمانان هند را خائن می نامند و تهدید به تخریب مساجد می کردند. سینگ یک BJP MLA در مجمع قانونگذاری Telangana است. سینگ چندین مورد علیه او دارد که بیشتر مربوط به نظرات جنجالی او در مورد اسلام و مسلمانان است.

همچنین خوانده شده: BJP تماس راهول گاندی ‘بازنده’, او را به یاد CA

در این گزارش همچنین از ANANT Kumar Hegde نماینده BJP که از فیس بوک استفاده می کرد تا ادعا کند که مسلمانان در هند در حال گسترش ویروس تاج و عروق در این کشور به عنوان بخشی از توطئه ای به نام “جهاد تاج” اشاره شده است.

در این گزارش به کاپیل میشرا ی BJP نیز اشاره شده است. یک روز قبل از اینکه شورش های محلی در دهلی آغاز شود، میشرا دیده شد که با صدور یک “هشدار” به پلیس دهلی از آنها می خواست معترضان ضد CAA را از شهر پاکسازی کنند.

برای خواندن داستان کامل، اینجا را کلیک کنید

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im