Facebook, تحت, مدیر عامل شرکت, مارک زوکربرگ معتقد است که آن را سزاوار بازپرداخت مالیات.

عکس: جورج فری/مهر نیوز

Facebook , Inc. و خدمات درآمد داخلی مربع خاموش در آمریکا مالیات دادگاه است که می تواند هزینه های اجتماعی-رسانه های غول پیکر بیش از 9 میلیارد دلار و شکل دولت توانایی سرکوب شرکت تلاش برای تغییر سود به کم مالیاتی کشور.

محاکمه میله میله برای شروع در هفته پیش رو کلاه نه سال اختلاف بیش از چگونه Facebook ساختار آن عملیات بین المللی. IRS استدلال می کند که بیشتر از سود این شرکت شده است باید مشمول مالیات در نرخ های بالاتر در آمریکا و نه در این شرکت ایرلندی تابعه. Facebook معتقد است که آن را سزاوار بازپرداخت را انجام دهید.

Facebook عمل مسیریابی در خارج از کشور به سود کم مالیاتی کشورهای مشترک میان آمریکا و شرکت های چند ملیتی که با آن مواجه شده اند انتقاد در آمریکا و اروپا برای پرداخت به اندازه کافی در مالیات است. این مورد می تواند مجموعه ای از قوانین از جاده ها برای دیگران با مشابه اختلافات در خط لوله.

“هر دو طرف باید برجسته استدلال و که باعث می شود آن را هیجان انگیز در مورد گفت:” ویلیام Byrnes یک استاد حقوق در تگزاس A&M دانشگاه که انتظار دادگاه به اعمال مالیات اضافی در Facebook, اما کمتر از IRS می خواهد. “چه اتفاق می افتد با Facebook مجموعه تن برای چه اتفاق می افتد” به دیگران است.

این مورد ناشی از معاملات داخلی Facebook انجام شده در دوره قبل از آن رفت و عمومی آن را به عنوان راه اندازی آن عملیات جهانی. در نتیجه به احتمال زیاد لولا در ارزیابی مالکیت فکری استفاده شده توسط Facebook را در خارج از کشور شرکت های تابعه که در پرداخت حق امتیاز به شرکت مادر.

Facebook تا به حال انگیزه برای تنظیم یک مقدار کم برای کسانی که دارایی مانند پایگاه کاربر و شرکت فن آوری است. با انجام این کار, Facebook می تواند به کاهش جریان حق امتیاز پرداخت می شود به آمریکا پدر و مادر است که می تواند مشمول مالیات در نرخ 35% است که اعمال قبل از سال 2017 قانون مالیات.

در عوض به دلیل ساختار مربوط به یک جزایر کیمن نگه داشتن شرکت سود خواهد چهره بسیار پایین تر مالیات است. Facebook آیا در نهایت مدیون تا به 15.5 درصد در سود آن را به دلیل یک بار مالیات تحمیل شده تحت 2017 قانون مالیات. آن است که فاصله بین آن و نرخ 35% است که در معرض خطر در این مورد.

“کاهش مالیات یک کلید برای حفظ سود داده Facebook رویکردی نسبت قابل توجهی pretax درآمد در سال 2010 و فراتر از آن” گفت: مه 2009 ارائه به Facebook هیئت مدیره که نقل شده است در دادگاه ثبت کرد. “تغییر بین المللی به سود ایرلند—این خواهد بود که بزرگترین منبع دراز مدت مزایای مالیاتی است.”

هنگامی که آن را در زمینه خود را, اظهارنامه مالیاتی, Facebook, قرار دادن یک 7 میلیارد دلار ارزش دارایی نامشهود در سوال. اما به تازگی استدلال کرد که متعاقب آن تخمین می زند که ارزش هستند و حتی پایین تر پس از آن به عنوان بازپرداخت را انجام دهید.

Facebook معتقد است که این مقدار باید کم در بخشی به دلیل شرکت در مسیر نامشخص است که معاملات انجام شده در سال 2010 و به دلیل ایرلندی تابعه انجام کار زیادی برای گسترش آن به غیر از ایالات متحده کسب و کار.

دولت به نقل از افسر ارشد عامل شریل سندبرگ عنوان کرد و گفت که Facebook تا به حال به تماس ایرلند بین المللی آن ستاد برای مقاصد مالیاتی است.’

عکس: دومینیک Lipinski/زوما پرس

“Facebook ایرلند و Facebook دیگر خارجی وابسته نیست—Facebook آمریکا را در معرض خطر و در نهایت موفقیت تلاش های بین المللی برای فروش Facebook تبلیغات” شرکت نوشت و در آن پیش از محاکمه یادداشت. “Facebook ایرلند است که به عنوان سود حاصل از کسب و کار خارجی آن ساخته شده است.”

برايت تامسون یک Facebook, سخنگوی, گفت: این شرکت به نظر می رسد به جلو به ارائه آن در دادگاه.

“این آزمایشی است که در مورد معاملات قرار گرفت که در سال 2010 زمانی که Facebook تا به حال هیچ mobile درآمد حاصل از تبلیغات بین المللی خود را کسب و کار نوپای خود تبلیغات دیجیتال محصولات بودند اثبات نشده” او در بیانیه ای گفت. “کسب و کار ما تا به حال بازدید و نتواند اما ما ایستاده پشت اقدامات صورت گرفته بیش از یک دهه پیش در یک زمان از خطر و عدم قطعیت برای شرکت می باشد.”

IRS کاهش یافته است به نظر. اخبار پارسیان, مالک وال استریت ژورنال یک توافق تجاری برای عرضه اخبار از طریق Facebook.

IRS می گوید اجزای Facebook یکپارچه کسب و کار جهانی—پایگاه کاربر تکنولوژی و بازاریابی دارایی—نباید ارزش به طور جداگانه و به جای آن باید در نظر گرفته شود به عنوان یک بسته به طور بالقوه با ارزش بیشتر از مجموع اجزاء آن است.

دولت به تمسخر Facebook ادعا می کند که آن ایرلندی تابعه انجام کار قابل توجهی برای گسترش کسب و کار. در براده IRS به نقل از اظهارات مقامات شرکت گفت: Facebook در حال حاضر قوی مسیر در سال 2010 و نشان می دهد که معاملات تا حد زیادی مالیات بر انگیزه.

در آن pretrial یادداشت دولت به نقل از افسر ارشد عامل شریل سندبرگ عنوان کرد و گفت که Facebook تا به حال به تماس ایرلند بین المللی آن ستاد برای “مقاصد مالیاتی است.”

هنگامی که آن را برای اولین بار حسابرسی Facebook را مالیاتی IRS محاسبه 14 میلیارد دلار ارزش دارایی ها حدود دو برابر آنچه Facebook تعیین می شود. اما در اواخر سال گذشته IRS گفت: این مبلغ می تواند به عنوان بالا به عنوان $21 میلیارد دلار است.

که ترجمه به 9 میلیارد دلار مالیات به علاوه علاقه و مجازات در مورد برابر Facebook جهانی هزینه های مالیاتی برای سال 2018 و 2019 در ترکیب با توجه به اوراق بهادار براده. که تا از 5 میلیارد دلار قبل از IRS آن تجدید نظر تعداد.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه قوانین باید ایالات متحده به ایجاد حکومت که در آن شرکت ها باید مالیات ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

IRS تهی, پس از کاهش بودجه تلاش کرده است در موارد مشابه در مقابل شرکت های بزرگ دست به Xilinx Inc. و آمازون.com , Inc. اما در سال گذشته آن را شکست داد Altera Corp. که تا به حال تبدیل شدن به یک شرکت تابعه از Intel Corp. آژانس در حال حاضر متکی به روز رسانی قوانین و مقررات که ممکن است فاقد مشکلات قضات موجود در نسخه های قبل.

دادگاه “به نظر می رسد بسیار دلسوز به مالیات دهندگان حتی در جایی که آن را روشن است که وجود دارد در کل خیلی خلاق مسائل” گفت: Daniel Shaviro یک قانون مالیات استاد دانشگاه نیویورک است.

این اختلاف باعث شده است طی سه مرحله فدرال پرونده های حقوقی همراه با پس از آن مالیات دادگاه است که می تواند هزینه Facebook یکی دیگر از $680 میلیون به علاوه علاقه و مجازات است. Facebook شکایت کرده در مورد IRS گسترده درخواست برای اسناد و کارمند و رسوبات و تغییر اخیر در تخمین می زند.

دو طرف تلاش کرده اند به توافق بر پایه حقایق و IRS تهدید به تماس خانم سندبرگ و مدیر اجرایی مارک زوکربرگ به عنوان شاهد در صورتی که شرکت و دولت نمی تواند به نظر می آیند در حقایق برای ضبط.

محاکمه قبل از قضاوت کری Pugh شروع می شود در سان فرانسیسکو و برنامه ریزی شده است که در ادامه در واشنگتن بعد از این سال. طرف ذکر شده ده ها تن از شاهدان بالقوه. احکام مالیاتی اغلب ماه پس از محاکمه و آنها ممکن است در پایان یک مورد.

“آن را برای مطمئن برای نهمین مدار” دادگاه تجدید نظر ، Byrnes گفت. “پول بیش از حد است.”

نوشتن به ریچارد روبین در richard.rubin@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de