Facebook ایجاد تیم برای مطالعه تعصب نژادی پس از قبلا محدود کردن چنین تلاش

جدید “حقوق صاحبان سهام و ورود تیم” در Instagram را بررسی خواهد کرد که چگونه ایالات متحده و دیگر اقلیت های کاربران در ایالات متحده تحت تاثیر قرار توسط شرکت الگوریتم در میان ناآرامی های کارکنان بیش از چگونه Facebook معاملات با مسائل نژادی.

عکس: نیک Ansell/زوما پرس

Facebook , Inc. FB -1.50% ایجاد جدید تیم اختصاص داده شده به مطالعه و پرداختن به پتانسیل تعصب نژادی در آن هسته پلت فرم و Instagram واحد در خروج از شرکت را قبل از تمایل به کشف راه آن محصولات مختلف بر گروه های اقلیت.

تازه شکل گرفته “حقوق صاحبان سهام و ورود تیم” در Instagram را بررسی خواهد کرد که چگونه ایالات متحده و دیگر اقلیت های کاربران در ایالات متحده تحت تاثیر قرار توسط این شرکت الگوریتم از جمله آن ماشین-یادگیری, سیستم, و چگونه این اثرات مقایسه با کاربران با توجه به افراد آشنا با این موضوع.

یک Instagram نماینده تایید حرکت می کند و اضافه کرد که Facebook پلت فرم نیز ایجاد یک محصول مشابه تیم را به اسم خود برنامه.

“نژادی عدالت حرکت است و یک لحظه از اهمیت واقعی برای شرکت ما” گفت: Vishal شاه, Instagram سر از محصول. “هر گونه تعصب در سیستم های ما و سیاست های خلاف برای ارائه یک پلت فرم برای هر کس به بیان خودشان هستند.”

این حرکت در میان ادامه تبلیغ تحریم مربوط به چگونه های اجتماعی-رسانه های غول سیاست خود سیستم عامل و کارمند ناآرامی بیش از چگونه آن را با مسائل نژادی.

این پرسش که چگونه برای شناسایی و تصحیح الگوریتمی تعصب یکی از بزرگ برای فن آوری شرکت ها و دولت ها به طور یکسان به عنوان مطالعات نشان داده اند تبعیض در چگونه نرم افزار درایو گیری شامل همه چیز از صدور حکم دستورالعمل به شرکت ها استخدام.

موضوع بالقوه الگوریتمی تعصب بوده و ستیز در برابر درون Facebook. سال گذشته مقامات شرکت منع کارمندان از مطالعه متفاوت نژادی و اثرات مرتبط با آن پلت فرم بدون اجازه از به اصطلاح M-تیم ارشد گروه از مدیران که شامل اجرایی مارک زوکربرگ و افسر ارشد عامل شریل سندبرگ به گفته افراد آشنا با این موضوع.

در اطراف آن زمان به عنوان Instagram ایجاد شد جدید آستانه تعلیق و یا حذف حساب های داخلی تجزیه و تحلیل نشان داد که کاربرانی که فعالیت پیشنهاد آنها سیاه پوست بودند که 50 درصد بیشتر احتمال دارد که حساب خود را غیر فعال از دیگر کاربران زیر تغییرات پیشنهادی با توجه به برخی از مردم است. Instagram مقامات بهینه سازی پارامترهای برای کاهش اثرات بالقوه اما ممنوع تحقیقات بیشتر در کسانی که آستانه به مردم گفت.

Facebook ندارد به صراحت مسابقه جمع آوری اطلاعات از کاربران است. این تجزیه و تحلیل با استفاده از یک پروکسی برای مسابقه به نام “چند فرهنگی میل”در این مورد آفریقایی-آمریکایی قومی میل خوشه—بر اساس محتوای تعامل افراد با بر روی پلت فرم. شرکت ها می توانند هدف قرار دادن تبلیغات در این گروه پیوسته با برخی از محدودیت.

در یک بیانیه Facebook گفت: این شرکت تا به حال بوده است نگران آن است که با استفاده از چند فرهنگی میل به عنوان یک پروکسی برای مسابقه بود و غیر قابل اعتماد و مورد نیاز در سطح بالا تایید برای مسابقه مربوط به پژوهش برای اطمینان از آن انجام شد مسئولانه است. به عنوان بخشی از تشکیل تیم های جدید مطالعه اقلیت کاربران تجربیات Facebook صحبت کردن به خارج از کارشناسان و حقوق مدنی گروه های در مورد چگونه به قابل اعتماد و به طور مداوم مطالعه مسابقه.

“آن اوایل; ما قصد داریم برای به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر در مورد این کار در ماه های آینده گفت:” استفانی Otway یک Instagram سخنگوی.

جدید Instagram تیم که نکرده اند و گزارش نمی کند و در عین حال یک رهبر است. از Facebook تیم است که نام فراگیر محصول تیم و مشورت با شورای از کاربران و کارشناسان در مسابقه شرکت اعلام کرد. این گروه جدید نیز مشورت با محصول دیگر تیم ها و ویژگی های طراحی به طور بالقوه به معنای حمایت از اقلیت کاربران از پلت فرم این شرکت می گوید.

مدنی-حقوق ممیزی به سفارش Facebook و منتشر شد در این ماه اعتبار شرکت با اذعان به خطرات و تعامل با کارشناسان خارجی در این موضوع این گزارش نیست ارزیابی هر گونه بالقوه تعصب در این شرکت موجود الگوریتم ذکر است که حسابرسان نیست با توجه به دسترسی به داخلی تحقیقات و مدل های.

Facebook حرکت آمده در مقابل افت جهانی بحث در مورد مسابقه از 25 مه قتل جورج فلوید یک مرد که کشته شد در مینیاپولیس پس از یک افسر پلیس فشرده زانو خود را بر روی آقای فلوید گردن برای نزدیک به نه ساعت. آقای فلوید مرگ برانگیخته جهانی اعتراض به نژادپرستی در تقریبا در هر جنبه ای از جامعه از جمله در صنعت فن آوری.

Facebook انتقاد شده است برای دست زدن به آن از مسابقه در گذشته است. تحقیقات علمی نشان داده است که Facebook الگوریتم و تبلیغات سیستم حراج خواهد نامتناسب رد سیاه کاربران از دیدن برخی از مسکن یا اشتغال تبلیغات—حتی اگر تبلیغ نشده بود به دنبال تبعیض قائل شود.

وزارت مسکن و توسعه شهری در سال گذشته متهم به Facebook از تبعیض غیر قانونی اجازه می دهد املاک و مستغلات شرکت به هدف قرار دادن مشتریان بالقوه و نژاد و مذهب و عوامل دیگر. که طرح دعوی در دادگاه در حال بررسی است و Facebook است گفت: این کار با آژانس به آدرس نگرانی های خود را.

مربوط تصویری

کارگران در سراسر ایالات متحده در بخشی از تعطیل روز دوشنبه به تقاضای بهبود در درمان سیاه آمریکایی ها و اسپانیایی ها در محل کار است. وال استریت ژورنال به همسرش خواستگاری توضیح می دهد که چگونه شرکت های بزرگ امریکا پاسخ دهد. عکس: Michael M. سانتیاگو/گتی ایماژ

در ماه های اخیر شده است وجود دارد نصب داخلی و فشار خارجی در Facebook به روی چیزی حساب کردن با تاثیر آن بر جوامع اقلیت و عدم تنوع نژادی در میان اکثر رهبران ارشد.

یکی از عمده flashpoint آمد و در اواخر ماه مه زمانی که آقای زوکربرگ و دیگر مقامات ارشد کاهش یافته و به پایین یک پست که در آن رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نام معترضان اراذل و اوباش و هشدار داد: “زمانی که غارت شروع به تیراندازی شروع می شود.”

بسیاری از خودی و مدنی-حقوق رهبران دیدم پست به عنوان یک تماس برای خشونت و نقض Facebook سیاست های. اما Facebook مقامات کاهش یافته است به آن را به پایین و آقای زوکربرگ بعد گفت که کارکنان این عبارت بود “هیچ سابقه ای از خوانده شدن به عنوان یک سوت سگ برای فشار هواداران به عدالت را در دست خود” با توجه به متن یک کارمند تاون هال گزارش شده توسط انجمن اخبار سایت بورسی.

Facebook را از دست داده و مغلوب ساختن پیشی جستن پست موجب نادر مخالفت عمومی از کارکنان برخی از آنها پخش نگرانی های خود را از رقیب های اجتماعی-رسانه, سایت Twitter , Inc. دیگران تصمیم گرفتند به مرحله “مجازی اعتصاب” در تاریخ 1 ژوئن.

سپس در اواخر ماه ژوئن عمران-فعالان حقوق از جمله NAACP و ضد افترا لیگ شروع به سازماندهی یک آگهی تحریم Facebook دوبله #StopHateForProfit برای ماه جولای. چند عمده تبلیغات را متوقف و یا کاهش هزینه های خود را در Facebook در این ماه از جمله Unilever,PLC, استارباکس Corp. Ford Motor Co., ورایزون ارتباطات , Inc. و کوچک بسیاری از بازاریابان. والت دیزنی Co. نیز محدود خود را صرف on Facebook, The Wall Street Journal قبلا گزارش شده است.

Facebook اعلام کرده است تعهدات به افزایش نمایندگی از مردم و در میان اقلیت های رهبری آن 30 درصد در پنج سال. این شرکت همچنین قصد دارد با دو برابر آن سیاه و اسپانیایی کارمند پایه 2023.

نزدیک به 4 درصد از Facebook ایالات متحده مبتنی بر کارکنان و 3.4 درصد از شرکت رهبران سیاه, با توجه به آن 2020 تنوع گزارش.

آسیایی را تشکیل می دهند 44.4% Facebook نیروی کار و 25.4 درصد از رهبری در حالی که اسپانیایی ها را تا 6.3 درصد و 4.3 درصد از رهبری است.

نوشتن به Deepa Seetharaman در [email protected] و جف هورویتز در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de