ماسک صورت از بند باز کردن خلاقیت: ‘شما می توانید بخشی از این بزرگتر داستان

سه ماه پیش در بسیاری از نقاط جهان صورت ماسک بودند بدون مزخرف ابزار پزشکی. اما امروز به عنوان همه گیر میکشد در آنها تبدیل به بخشی از روزانه لباس از جمهوری چک به سیرالئون. و به عنوان بیشتر مقامات بهداشت عمومی توصیه می شود در صورت پوشش کمبود در حیاتی دنده محافظ تبدیل شده شهروندان طراحان و برندهای لوکس به نجات بخش ماسک-سازان – شیک آنهایی که در آن است.

COVID-19 است فرفورژه هرج و مرج بلکه به هر طریقی بین المللی موجی از خلاقیت و همبستگی به عنوان هنرمندان وفق دهند. طرح های متفاوت است اما زمینه اخلاق همان است: این بیماری همه گیر زشت است اما ما می توانیم با زیبایی.

در مکزیک به عنوان مثال بسیاری از هنرمندان در حال بهره برداری کشور پر جنب و جوش فرهنگ و سنتی ماسک طرح به صرفه جویی در شغل و نگه داشتن هر یک از دیگر امن است. خارج از کار lucha libre, کشتی گیران را, ماسک, تقلید, sparkly, توری تا آنهایی که فرسوده در حلقه. صنعتگران که به طور معمول در صنایع دستی چوبی و یا چرم ماسک در حال حاضر چاپ آنها بر روی پارچه. طراح کارلا فرناندز همکاری با یک شرکت نوشیدنی برای تولید ده ها هزار نفر از ماسک های تحت پوشش در درخشان, تصاویر اهدا به خط مقدم کارگران و برای فروش به مردم است.

مکزیک “یک کشور از ماسک می گوید:” خانم فرناندز. “ما رقص با ماسک; وجود دارد lucha libre, کارناوال, احزاب. در حال حاضر ما در حال استفاده از آنها را در راه های مختلف.”

بازل سوئیس; شهر مکزیک; و ژوهانسبورگ

فلامینگو صورتی ماسک در فلوریدا. Lucha libre کشتی گیر ماسک در مکزیکو سیتی. اینده ماسک در پاریس catwalks و پررنگ چاپ پخش در سراسر سیرا Leonean بازار.

سه ماه پیش در بسیاری از نقاط جهان صورت ماسک بودند بدون مزخرف ابزار پزشکی. اما امروز به عنوان همه گیر میکشد در آنها تبدیل به یک اجباری بخشی از روزانه لباس – از تبادل نظر دربارهی ماسک برای کودکان و نوجوانان به مجلس نانسی پلوسی را pantsuit هماهنگ ابریشم. همانطور که بیشتر مقامات بهداشت عمومی توصیه می شود در صورت پوشش کمبود در حیاتی دنده محافظ تبدیل شده شهروندان عادی طراحان مد و مارک های لوکس به نجات بخش ماسک-سازندگان.

در زمان آن را یک عمل سیاسی. در زمان حرکت از سخاوت. و به طور فزاینده ای یک بیانیه مد. COVID-19 است فرفورژه هرج و مرج بلکه به هر طریقی بین المللی موجی از خلاقیت و همبستگی. ماسک طرح های متفاوت است اما زمینه اخلاق همان است: این بیماری همه گیر زشت است اما ما می توانیم با زیبایی.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

“با پوشیدن ماسک و شما نشان می دهد که شما در مورد مراقبت از مردم در اطراف شما می گوید:” والری استیل, مدیر موزه در مؤسسه مد تکنولوژی در نیویورک است. “این بسیار آسان است که شامل یک ماسک را با گروه.”

لوکس نگاه

معنا و نگاه از ماسک حد زیادی بستگی دارد که در آن شما می آیند از. فرهنگ غربی است و نه مشتاق ماسک – گاهی اوقات در ارتباط با دزد یا حتی منقار مانند طاعون, دکتر, لباس و بسیاری از کشورهای اروپایی از ممنوعیت پوشش صورت.

“انتخاب یک مد ماسک رنگ-هماهنگی آن را با ساز و برگ است که مصرف اضافی که گام به سمت ساخت آن را به نظر می رسد دوستانه می گوید:” دکتر استیل. او پیش بینی ماسک باقی خواهد ماند در غرب کمد پست-همه گیر اما کمتر از در آسیا, که در آن آنها رایج بوده است برای سال ها به محافظت در برابر سرما خوردگی و آلودگی است.

عمده مارک های لوکس در اروپا بازی خوب سامری در بدترین بحران, ساخت ماسک صورت برای سلامت کارگران و لینک خرید ماسک به کمک های خیریه. بسیاری از باقی می ماند مردد به تعقیب سود اما دیگر خرده فروشان شارژ جلوتر است.

David W Cerny/ایسنا

یک کارگر آماده ماسک صورت نمایشگاه در موزه ملی در میان شیوع کروناویروس در پراگ, جمهوری چک, مارس 21 سال 2020 است.

طراح فرانسوی دریایی Serre ثابت prescient شامل ماسک در مجموعه پس 2019. یکی حتی شامل یک high-end فیلتر هوا. “مد فقط یک ترجمه از آنچه اتفاق می افتد در اطراف ما می گوید:” خانم Serre که الهام بخش دوچرخه سواری در آلوده پاریس.

در حال حاضر او اولویت را به ماسک که امن نیست فقط شیک. “همه گیر شده شکسته دیوار یخ,” او می گوید. “ما می توانیم ماسک می پوشند و این خوب است و ما همچنین می توانید از آن لذت ببرید. بیایید ببینید که چگونه ماسک تکامل می یابد با ما زندگی می کند.”

جمهوری چک یکی از اولین کشورهای اروپایی برای ایجاد ماسک اجباری جرقه دوخت دیوانگی. یک Facebook گروهی به نام “جمهوری چک sews ماسک صورت” زیر جمع آوری شده از بیش از 40 ، 000 نفر عمدتا زنان حاضر به رایگان ماسک برای سلامت کارگران است. در برخی از مناطق فاضلاب آویزان کردن خلاقیت خود را در “ماسک درختان” در خارج که در آن هر کسی نیاز می توانید آنها را.

یک نمایشگاه در موزه ملی در پراگ به نمایش این انفجار همبستگی. “مردم می خواست به پوشیدن چیزی که جالب است این است که مد روز می گوید:” متصدی میرا Burianova. برخی از ماسک ها توسط طراحان محلی, اما بسیاری از آنها در خانه خلاقیت به سرعت با هم دوخته شده برای مقابله با بحران است.

“این است که نماد این دوره اما من امیدوارم که فرزندان ما نمی خواهد نیاز به پوشیدن ماسک,” او اضافه می کند.

“یک کشور از ماسک”

ماسک در مکزیک در ضمن منعکس سابقه خلاق انعطاف پذیری است.

“مکزیک است که یک کشور از ماسک می گوید:” طراح کارلا Fernández. “ما رقص با ماسک; وجود دارد lucha libre, کارناوال, احزاب. در حال حاضر ما در حال استفاده از آنها را در راه های مختلف.”

Coronavirus همه گیر snuffed جشنواره و گردشگری. اما بسیاری از در حال بهره برداری کشور پر جنب و جوش فرهنگ به صرفه جویی در شغل و نگه داشتن هر یک از دیگر امن است. خارج از کار کشتی گیران را, ماسک, تقلید, sparkly, توری تا آنهایی که فرسوده در حلقه. این طرح از صنعتگران که به طور معمول در صنایع دستی چوبی سنتی یا چرم, ماسک مانند حیوانات و یا شیاطین در حال حاضر چاپ بر روی پارچه.

خانم فرناندز نگران COVID-19 خواهد رسید که نزدیک به 60 درصد از مکزیکیها در اقتصاد غیررسمی به خصوص سخت است. او با همکاری یک شرکت نوشیدنی برای تولید 50,000 ماسک اهدا به حمل و نقل عمومی کارگران و متخصصان پزشکی. بیشتر برای فروش به مردم است. محور کمک به نگه داشتن شناور 175 صنعتگران و 20 کارمند او به طور منظم کار می کند و 25 درصد از همه فروش رفتن به ماسک های سنتی سازان که تصاویر استفاده می شود.

حسن نیت ارائه میدهد از کارلا Fernández

یک مدل می پوشد یک ماسک چاپ با جگوار طراحی (راست) از سنتی ماسک (سمت چپ) توسط سانتوس و کلودیو Najera صنعتگران در سان فرانسیسکو Ozomatlán, Guerrero, مکزیک. مکزیکی, طراح مد کارلا فرناندز با استفاده از طرح های شبیه به این در قابل شستشو ماسک صورت. حدود 25 درصد از درآمد حاصل از رفتن به صنعتگران.

حتی برای خانم فرناندز به خوبی تاسیس شده, طراح, پیدا کردن مناسب پارچه و کاربردی الگوهای یک چالش بود. اما نتایج ماسک پوشش داده شده در تصاویر درخشان مانند تیز مثلثی دندانه دار روشن-نارنجی جگوار. او می گوید مکزیکی سازگاری – قدمت آن به شیوه های بومی اختلاط با فرهنگ اسپانیایی – آشکار است که چگونه شهروندان واکنش نشان داد.

“همیشه وجود دارد کسی که به شما دست می دهد می گوید:” خانم فرناندز و آن را به طور معمول نه دولت. “خانواده و دوستان و جامعه یک رکن جامعه است. آن را در خون ما: اگر شما یک مشکل به شما کمک کند.”

Jesús Ortiz سهام که غریزه. پدر سه به ایالات متحده رفت و زمانی که او 19 و تبعید شد تقریبا 10 سال بعد از جدا کردن او از خانواده اش. به تازگی او خود را صرف جمعه ها به سفر در سراسر شهر مکزیک ارائه ماسک صورت ساخته شده توسط همکار اخراجی و عودت کننده گان. “آن را نگه می دارد من مشغول و آن را یک راه برای کمک به مردم کمتر در معرض دریافت کنید,” او می گوید. آن را نیز کمک می کند مقابله با کلیشه های که تبعیدشدگان مجرمان یا قربانیان.

“این واقعا مهم برای deportee و مهاجرین بازگشته جوامع به بسیج هم به دلیل آنها اغلب لازم نیست کسانی که خانواده و شبکه های ایمنی است که بسیاری از مکزیکی ها – و حتی مکزیک سیاست های عمومی – تکیه می کنند برای پاسخ به بحران می گوید:” جیل اندرسون مدیر شرکت Otros رویاهای en Acción (ODA) یک سازمان آقای Ortiz متعلق به, است که پشتیبانی از اخراجی و عودت کننده گان. سه عضو را ماسک پوشانده شده در کاکتوس به اهدا و یا به فروش برساند.

کارشناسان اعتباری گذشته همه گیر در مکزیک برای باز بودن خود را به صورت ماسک. در سال 2009 زمانی که H1N1 “آنفولانزای خوکی” پدید آمده و در اینجا ماسک بودند مرکزی اندازه گیری فشار توسط دولت و نه اقامت در خانه, سفارشات, یادداشت های شهری شناس José Ignacio Lanzagorta.

“ما جذب شده به استفاده از … کم کم” او می گوید.

پوشش داده شده و زیبا

بسیاری از کشورهای آفریقایی در ضمن در حال حاضر ساخته شده در صورت پوشش اجباری. و این قاره را طراحان در پاسخ با ماسک طراحی شده به نوبه خود یکنواخت و خسته کننده بهداشت عمومی پروتکل را به چیزی زیبا.

“من فکر کردم ما می توانید پیدا کردن یک راه خوشمزه به امن و شیک در همان زمان می گوید:” کیپ تاون طراح تریسی گور که به معرفی ماسک برای مطابقت با چاپ گل تاپ و کت بمب افکن هنگامی که ماسک اجباری شد در آفریقای جنوبی.

حسن نیت ارائه میدهد از تریسی گور

پس از ماسک اجباری شد در آفریقای جنوبی, کیپ تاون, طراح تریسی گور شروع به ایجاد ماسک برای مطابقت با بمب افکن های کت و محصول تاپ خود را از او خط.

ماسک-پوشیدن ریشه در زمان نسبتا به راحتی در بسیاری از نقاط آفریقا تشکر در بخشی به یک فرهنگ ساخته شده به سفارش مد تسهیل شرکت های محوری نسبت به آخرین بهداشت و لوازم جانبی.

در فریتاون پایتخت سیرالئون هزاران خیاط معمولا کار از کوچک studios جمع بین باربر فروشگاه ها و مغازه یا در clattering ردیف در پارچه بخش از بازار است. زمانی که دولت شروع به محدود کردن جنبش و اجرای اجتماعی فاصله اقدامات مشتریان ناپدید شد. هیچ کس نیاز به یک لباس جدید برای کلیسا یا تولد و یا عروسی.

حسن نیت ارائه میدهد از خانم مهدی

یک خیاط sews ماسک در آتلیه خانم زیرچشمی نگاه کردن یک سیرا Leonean طراح است که شروع به ساخت آفریقایی چاپ ماسک صورت برای توزیع به saleswomen در بازارهای محلی در ماه مه سال 2020 است.

اما مری ان KaiKai اجرا می شود که یک برچسب به نام خانم مهدی, بر هدف و فرصت است. خانم KaiKai تا به حال متوجه چگونه بسیاری از هزاران نفر از زنانی که به فروش می رسد ماهی plantains و نئون, نارنجی, بطری از روغن پالم در بازار پر ازدحام نمی پوشیدن ماسک. او rustled تا کمک های مالی, استخدام 100 خارج از کار خیاط و تبدیل او سه داستان آتلیه به یک ماسک-ساخت خط مونتاژ. در عرض سه هفته, تیم خود را ساخته شده بود و توزیع 72,000 ماسک در سراسر فریتاون.

“ما سوال این بود که چگونه شما را به چیزی است که آدرس این نیاز بلکه چیزی است که مردم می گویند: این رنگارنگ این پر جنب و جوش است و من می خواهم به نگه داشتن با پوشیدن این دلیل آن را زیبا” می گوید: “خانم KaiKai که ساخته لوکس, لباس قبل از بحران. ماسک او طراحی شده ساخته شده از آنکارایک چاپ پارچه شناخته شده برای آن ابجو بد و کم مایه از رنگ های روشن و زاویه ای الگوهای هندسی.

“به خصوص با سیستم بهداشت و درمان در سیرالئون ضعیف بودن آن مهم است برای محافظت از خودتان قبل از اینکه شما مریض,” او می گوید. “من قصد ندارم به نفع هر مد جوایز تولید ماسک. اما آن را در مورد چگونه شما می توانید بخشی از این بزرگتر داستان شکست دادن این بیماری است.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im