FAA برای شروع بوئینگ 737 MAX پرواز آزمایشی

بوئینگ 737 Max هواپیماهای پارک شده در زمینه بوئینگ.

عکس: لیندزی wasson/ایسنا

هوایی آمریکا-ایمنی تنظیم کننده تنظیم شده برای شروع کلید پرواز تست Boeing Co. BA -2.78% ‘s 737 MAX به عنوان روز دوشنبه با هدف بازگشت هواپیما به خدمات در سراسر پایان سال با توجه به یک فرد آشنا با جزئیات.

هوابرد چک میله میله به انجام شده در رابطه با بوئینگ و برنامه ریزی شده برای سه روز آخر علامت یک انتظار طولانی نقطه عطف برای گرفتن حداکثر ناوگان به عقب در هوا. هواپیما باید مبتنی شده برای 15 ماه پس از دو تصادفات که منجر به کشته شدن 346 مردم و سر و کار داشتن بزرگترین ضربه به هواپیما ساز شهرت در آن 103 سال سابقه.

تصادفات رخ داد که کمتر از پنج ماه از هم جدا در اواخر 2018 و اوایل 2019, لگد کردن بحث در کنگره و در سراسر صنعت در مورد اداره هوانوردی فدرال روش ها و تدابیر برای تصویب ایمنی جدید jetliner طرح است. مرگ نیز باعث تغییرات قابل توجهی در چند دهه مفروضات در مورد چگونه معمولی خلبانان تعامل با مجتمع کابین خلبان اتوماسیون.

یک بوئینگ گفت: “ما همچنان به کار مجدانه در بازگشت با خیال راحت حداکثر به خدمات است.”

FAA به چراغ سبز اواخر جمعه برای چنین پرواز برای شروع به عنوان روز دوشنبه با توجه به فرد آشنا با جزئیات.

FAA مقامات همواره گفتند که نمی خواهد حرکت به سمت صدور گواهینامه تست پرواز و یا دیگر اقدام به recertify حداکثر تا تمام آژانس سوالات و نگرانی ها پاسخ داده شد رضایت بخش است.

قبل از برنامه ریزی آزمون خلبانان به دامپزشک نرم افزار های مختلف رفع و تغییرات به جت پرواز-سیستم های کنترل FAA به طور رسمی امضا کردن در یک سری از بوئینگ ویژگی های تجزیه و تحلیل و ارزیابی ریسک که گرفته بود ماه. در روز دوم سقوط بوئینگ راه اندازی یک تلاش برای توسعه نرم افزار اولیه تجدید نظر به طور خودکار پرواز-سیستم کنترل به نام MCAS که misfired, چیره خلبان دستورات و قرار دادن هر دو حداکثر جت به nosedives.

تحت تلنگر از FAA و بین المللی تنظیم کننده بوئینگ پس از آن تجدید نظر کرده چند ویژگی دیگر از حداکثر پرواز-کنترل کامپیوتر و ارتباط سخت افزاری از جمله موافقت با نقل مکان خاص سیم کشی برق زیر کابین برای جلوگیری از خطرناک اتصال کوتاه.

تست پرواز هنگامی که برنامه ریزی برای تابستان 2019 ادامه داد: به تعویق افتاد به FAA و بوئینگ کارشناسان گسترش کار خود را برای پوشش یک آرایه جدید مسائل ایمنی و قبلا بررسی نشده کامپیوتر کاستی.

حتی اگر پرواز آزمایش به خوبی حداکثر چهره ماه اضافی نظارتی موشکافی—از جمله تست بیشتر از هواپیما حمل توسط یک گروه بین المللی خلبانان بیشتر تجزیه و تحلیل توسط خلبان-آموزش مقامات تایید خارج از کارشناسان ایمنی و گسترده کار تعمیر و نگهداری—قبل از jetliners آماده برای پرواز مسافران است.

علاوه بر این کانادا و اروپا تنظیم کننده فشار برای نرم افزار های دیگر تغییرات است که می تواند مرحله به مرحله در بیش از یک سال و یا بیشتر پس از آن که هواپیماهای بازگشت به خدمات.

در طول ماه های منتهی به جمعه تصمیم, صنعت, صنعت و مقامات دولتی پیش بینی شده است که FAA به احتمال زیاد به طور رسمی بلند خود را سفارش پایه این هواپیما در اوایل پاییز. هواپیمایی مقامات گفته اند که آنها پیش بینی نیاز به تقریبا دو ماه پس از این حرکت برای آماده سازی هواپیما برای پرواز و فاز آنها را به ناوگان خود و ترتیب برای خلبانان برای تکمیل آموزش های فوق العاده در زمین-بر اساس شبیه سازی پرواز و انتظار می رود مورد نیاز توسط FAA. با برخی از برنامه به طور بالقوه مهم استثنا تنظیم کننده های بین المللی انتظار می رود به دنبال FAA سرب و روشن هواپیما به پرواز در هفته از نهایی آمریکا اعلام.

برخی از 800 حداکثر هواپیماهای مبتنی با حدود نیمی از آنها در ذخیره سازی تحت بوئینگ کنترل زیرا آنها هرگز تحویل داده شده به مشتریان.

با هزاران نفر از jetliners از انواع مختلف نشسته بیکار در سراسر جهان به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس صنعت مقامات انتظار می رود اکثر شرکت های هواپیمایی به آرامی حرکت به جا 737 MAX هواپیما به کوتاه برنامه.

نتایج حاصل از آزمون پرواز نیست به احتمال زیاد فورا آزاد و رسمی نوشتن می تواند هفته با توجه به صنعت و مقامات دولتی. بعد از این تابستان خانه و رهبران مجلس سنا در حال انتظار برای شرکت در مفاد رقیب صورتحساب در نظر گرفته شده برای تعمیرات اساسی FAA صدور گواهینامه از هواپیماهای جدید طرح.

FAA رئیس استیو Dickson سابق نظامی و خلبان هواپیمایی گفته است که قبل از این سازمان تصمیم او شخصا تست تجدید نظر نرم افزار.

به افزایش مسافر اعتماد به نفس در دوباره کنترل پرواز هواپیمایی ایالات متحده مقامات قبلا مطرح شده امکان انجام خود تظاهرات پرواز از حداکثر هواپیما با مدیران و خلبان-رهبران اتحادیه در هیئت مدیره. FAA نیز در نظر گرفته استراتژی برای توضیح تغییرات به رگولاتور در کشورهای دیگر برای اطمینان از هماهنگ بازگشت از ناوگان.

نوشتن به اندی Pasztor در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>