FAA آماده به نیاز به برق و سیم کشی رفع قبل از بوئینگ 737 MAX جت می تواند پرواز دوباره

این در تصمیم گیری های اولیه را پوشش می دهد همه از نزدیک به 800 حداکثر خطوط هوایی تولید شده تا کنون است. در اینجا مبتنی بوئینگ 737 MAX هواپیما دیده می شود در سیاتل.

عکس: ایلین تامپسون/آسوشیتد پرس

هوایی آمریکا-ایمنی تنظیم کننده در حال آماده کردن خود به منظور سیم برق منتقل داخل Boeing Co. 737 MAX جت در آخرین عارضه بالقوه و تاخیر خود را برای بازگشت به, تجاری, خدمات, با توجه به مردم در جریان مذاکرات.

این تصمیم اولیه آن گزارش نشده قبل را پوشش می دهد همه از نزدیک به 800 حداکثر خطوط هوایی تولید شده تا کنون است. این تصمیم می تواند تاثیر بیشتر داخلی بحث و داده های اضافی هواپیما ساز ممکن است ارسال به تنظیم کننده.

اما در چند هفته گذشته به این افراد گفت: اداره هوانوردی فدرال مدیران و مهندسین این نتیجه رسیده اند که به طور بالقوه خطرناک, طرح نقض سیم کشی-استانداردهای ایمنی در نظر گرفته شده برای جلوگیری از خطرناک کوتاه-مدارهای.

تحت شرایط شدید, سیم کشی, شکست, می تواند پرواز-سیستم های کنترل به شدت نقطه پایین هواپیما بینی در یک روش مشابه به صورت خودکار مانور که پایین آورده حداکثر دو جت و ادعا 346 زندگی می کند.

بیشتر

  • مدیر عامل شرکت بوئینگ ابراز پشیمانی بر انتقاد از رهبری و سلف
  • کنگره گزارش گسل بوئینگ در MAX طراحی FAA برای سهل انگاری در نظارت
  • سويه هاي گذشته بین بوئینگ FAA تهدید MAX شبیه ساز برنامه

شیکاگو هواپیما ساز با توجه به مردم در جریان جزئیات گفته است که این زمان سیم کشی طراحی FAA و بین المللی و استانداردهای ایمنی. بوئینگ همچنین گفته است که FAA که به دلیل خطرات هستند تا از راه دور—و از جمله تعداد نسبتا کمی از مشابه های کوتاه-مدارهای رخ داده است در طول تاریخ گسترده از حداکثر سلف مدل—نیازی به سیم کشی مجدد لازم است.

نوظهور آژانس مشاهده است بر اساس دیرینه مقررات در محل قرار زیر است آتش سوزی های الکتریکی و سوخت-مخزن انفجار در جت تجاری بیش از چند دهه.

FAA حرکت کلاه چند ماه از پشت صحنه مانور بین بوئینگ و FAA که در حال حاضر بسیار مهم است و تاخیر در پروازها نیاز به دامپزشک رفع به حداکثر پرواز-نرم افزار کنترل و حرکت رو به جلو با گواهینامه پایه جت به عنوان امن برای حمل مسافر دوباره.

عوارض ناشی از اجباری سیم کشی تغییرات می تواند تاخیر FAA دستورات ungrounding تحت محاصره ناوگان برای حداقل چند هفته برخی از افراد گفت: به طور بالقوه فراتر از اواسط ماه ژوئن زمانی که قبلا پیش بینی شده توسط صنعت و مقامات دولتی.

سیم کشی نگرانی نیز تبدیل به یک آزمون مورد چه دیو کالهون بوئینگ جدید اجرایی شده تبلیغ خود را به عنوان واقع بینانه تر و رویکرد آشتی جویانه نسبت به FAA ایمنی خواسته قبل از اجازه می دهد حداکثر ناوگان به عقب در هوا.

FAA گفت: روز یکشنبه که آن را همچنان به تعامل با بوئینگ در سیم کشی موضوع و حداکثر بازگشت به خدمات تنها پس از FAA راضی است که ایمنی تمام مسائل مربوط به خطاب.

بوئینگ اعلام کرده است که بحث و گفتگو با FAA ادامه اما صرف نظر از نتیجه این شرکت برآورد برای یک midyear بازگشت به خدمات بدون تغییر است.

اگر بوئینگ همچنان به فشار خود را در مورد چهره FAA تصمیم گیری های اولیه یکی از افراد مطلع از مذاکرات گفت: به احتمال زیاد نتیجه خواهد بود ماه بیشتر از بحث مربوط به FAA و خارجی رگولاتور در اروپا و کانادا و برزیل.

که یک دلیل عمده بوئینگ که در حال حاضر شده است و ابداع راه هایی برای نقل مکان خاص سیم کشی در نهایت به احتمال زیاد قبول FAA موقعیت. و از یک درک عمومی نظر مردم گفت: مقامات ایالات متحده در حال میلی به شکستن با مطالبات از خارجی تنظیم کننده که سیم کشی رفع باید قبل از تکمیل ناوگان مجاز به از سرگیری عملیات.

کانادا رگولاتور گرفته نشده یک موضع رسمی و در عین حال در مورد چگونه بوئینگ باید کاهش خطرات مرتبط با سیم بسته نرم افزاری گفت: نیکلاس رابینسون حمل و نقل کانادا مدیر کل حمل و نقل هوایی عمران. اما بخش خصوصی با توجه به افراد آشنا با جزئیات, کانادا به شدت از جابجایی برخی از سیم.

“ما تا به ابراز نگرانی های ما به FAA” آقای رابینسون در مصاحبه ای گفت: در حمل و نقل هوایی رویداد در واشنگتن دی سی در هفته گذشته. “ما به FAA راه حل” او افزود: “و سپس ما بررسی در صورتی است که مطابق با نیازهای ما است.”

نوشتن به اندی Pasztor در [email protected] و اندرو Tangel در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im