روال هواپیماهای بدون سرنشین تحویل به مصرف کنندگان ایالات متحده هنوز هم سال های دور و FAA نمی طلسم کردن یک جدول زمانی. عکس: برندان mcdermid/ایسنا

ایالات متحده حمل و نقل هوایی رگولاتور طرح توجیهی صنایع جدید استانداردهای ایمنی خاص و بدون سرنشین-هواپیما مدل, بزرگترین گام در عین حال نسبت به سرانجام اجازه گسترده از تحویل بسته توسط هواپیماهای بدون سرنشین است.

اداره هوانوردی فدرال پیشنهاد اعلام روز دوشنبه در یک فدرال ثبت نام و تشکیل پرونده است و ادا در خشک اداری زبان اما به مقدار عمده سیاست تنظیم مقررات و پیروزی برای آمازون.com , Inc. و دیگر شرکت ها به دنبال به دست آوردن تایید برای انواع مختلف هواپیماهای بدون سرنشین کوچک-بسته تحویل ناوگان.

FAA برای اولین بار به طور رسمی گذاشته یک سیاست در نظر گرفته شده به دامپزشک طراحی و قابلیت اطمینان از هواپیماهای بدون سرنشین شبیه به چگونه آن را تعیین ایمنی گلایدر و دیگر هواپیما نور.

با اعلام این طرح و به دنبال اظهار نظر عمومی سازمان شروع کردن مسیر به گواهی هواپیماهای بدون سرنشین به عنوان یک “کلاس های ویژه” هواپیما—اساسا به دنبال برخی از آنها را از مقررات یقین است که هواپیماهای مسافربری کسب و کار جت, هلیکوپتر و هواپیمای شخصی لذت ببرید.

روال هواپیماهای بدون سرنشین تحویل به مصرف کنندگان ایالات متحده هنوز هم سال های دور و FAA نمی طلسم کردن یک جدول زمانی. روز دوشنبه اعلام و تاکید کرد که FAA گسترده ای به انجام کار بر روی طیف وسیعی از مسائل عملیاتی. آژانس به عنوان مثال نیاز به تکمیل قوانین برای کنترل از راه دور شناسایی بیش از 400 ، 000 هواپیماهای بدون سرنشین ثبت شده برای عملیات تجاری.

آمازون و دیگر قهرمانان تجاری از هواپیماهای بدون سرنشین به مدت طولانی استدلال کرد که مدارک خاص, هواپیمای بدون سرنشین مدل ضروری است برای ترویج رشد سریع بسته-گزینه های تحویل. آمازون سخنگوی کاهش یافته است به نظر.

FAA گفت: در روز دوشنبه بیانیه سیاست که هدف نهایی این است که برای ترویج ادغام کامل از آرایه ای از هواپیماهای بدون سرنشین و مستقل هوابرد تاکسی به آمریکا حریم هوایی اما در حال حاضر وسایل نقلیه “تحت تاثیر این سیاست شامل کسانی که مورد استفاده برای تحویل بسته.”

الفبای پروژه بال ارائه شده است قهوه داغ و مواد غذایی سخت افزار لوازم و داروخانه اقلام از طریق هواپیماهای بدون سرنشین در نزدیکی پایتخت استرالیا. برخی از ساکنان می گویند آن را در آینده در حالی که دیگران می خواهند هواپیماهای بدون سرنشین به خفه شو.

تا به حال FAA هواپیماهای بدون سرنشین دفتر تا حد زیادی متکی است و گاهی اوقات ارائه شده چشم پوشی از—مقررات موجود نوشته شده به صورت سنتی هواپیما پرواز توسط خلبانان در هیئت مدیره. اما به طور معمول چنین راه حل های صرفا محدود به این نوع از هواپیماهای بدون سرنشین شرکت می تواند استفاده از طلسم دقیقا جایی که آنها می توانند پرواز کنند و جزئیات دیگر عامل محدودیت.

در یک سقوط کرد از بین بردن FAA در حال حاضر تصمیم گرفته است به سادگی یک کاملا جدید نظارتی طرح که گواهی ایمنی از انواع خاصی از هواپیماهای بدون سرنشین و به اپراتورها قابل توجهی بیشتر طول و عرض جغرافیایی برای تعیین چگونه آنها در حال پرواز. هنگامی که یک مدل خاص است گواهی نظری آن خواهد بود قادر به کار در سراسر ایالات متحده به عنوان طولانی به عنوان FAA مورد تایید مرتبط با روش های تعمیر و نگهداری, آموزش خلبانی و سایر موارد مورد نیاز.

United Parcel Service Inc. دریافت تایید FAA در ماه مارس گذشته به راه اندازی یک ناوگان از هواپیماهای بدون سرنشین برای تحویل تجهیزات پزشکی و دیگر بسته های کوچک در برخی از نزدیک محدود مناطق مانند بیمارستان دانشگاه. اما این تصمیم ندارد به صراحت گواهی ایمنی از هر گونه خاص و هواپیماهای بدون سرنشین. یو پی اس نیز مورد نیاز بود به دنبال تصویب آژانس برای هر یک از مکان های آن را در نظر دارد به خدمت می کنند.

یو پی اس تایید به دنبال یک تصمیم توسط FAA اعطای الفبا, Inc.’s بال هوانوردی واحد اولیه مجوز برای محدود تر برنامه تحویل کالاهای مصرفی در یک منطقه روستایی در اطراف (Blacksburg, Va.

در مقابل آمازون و دیگر شرکت ها به دنبال باز کردن گسترده بسته تحویل با فشار دادن فدرال برای صدور گواهینامه از مدل های خاص و یا یک خانواده از هواپیماهای بدون سرنشین که پس از آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد به طور گسترده و بدون اضافی FAA مصوبات.

هنگامی که مدل های خاص مورد تایید FAA پیشنهاد ممکن است در آغوش جارو صنعت-تولید استاندارد به عنوان یک تنظیم کننده استراتژی است.

به دنبال به جلو FAA گفت: این امر توسعه بیشتر سیاست ها و مقررات پوشش وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین طراحی شده برای حمل و نقل مردم

روز دوشنبه حرکت درب باز می شود به صورت مورد به مورد و صدور گواهینامه از هواپیماهای بدون سرنشین و مدل های ارائه شده توسط اپراتورها و یا تولید کنندگان حتی به عنوان نظر آژانس به طور کلی استانداردهای قابل اجرا در سراسر صنعت است. این هدف با توجه به FAA است که به ارائه وضوح به مردم با توجه به شرایط موجود است.

به طور جداگانه آمازون در سال گذشته خواسته برای معافیت به تجاری تحویل در زیر بخشی از FAA مقررات جاری استفاده می شود برای نظارت بر شرکت های هواپیمایی چارتر. یو پی اس و بال حمل و نقل هوایی در حال حاضر چنین معافیت.

نوشتن به اندی Pasztor در andy.pasztor@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im