به استثنای حذف شدند: هند در واکنش به آموزش و پرورش کودکان معلول در طول Covid-19

COVID 19 آورده چالش های بی سابقه ای در هند که یکی از تاثیر آن بر مدرسه رفتن کودکان و به طور منظم خود را آموزش و پرورش است. در حالی که این امیدوار کننده است برای دیدن بسیاری از اندیشه قطعه بالا بردن این موضوع و ارائه راه حل های معنی دار به این مسئله آن است که هیچ جای تعجب است که ما دوباره موفق به تشخیص بسیار مستثنی دسته از کودکان معلول(CWDs) از کل گفتمان. متناوب 75 درصد از کودکان معلول نیست حضور در مدارس در هند. هنگامی که در ترکیب با دیگر ساختاری نابرابری مانند فقر و طبقه و جنسیت و مذهب و…. کودکان معلول بیشتر از دیگر آسیب پذیر دسته بندی می شود محروم از آموزش و پرورش است.

موجود چشم انداز آموزش و پرورش برای کودکان معلول در هند

مهم است که برای شروع با بیان این که آموزش و پرورش مدرسه برای CWDs در هند است که در حال حاضر در چهار راه. هشدار دهنده کمبود اطلاعات در مورد تعداد کودکان مبتلا به ناتوانی در هند جمع این گلایه و باعث می شود آن را سخت تر برای تعیین اینکه آیا کودکان معلول از مدرسه رفتن سن در مدرسه هستند یا نه. مسئولیت آموزش و پرورش کودکان معلول نهفته است در درجه اول با وزارتخانه ها: وزارت توانمندسازی برای افراد معلول (DEPD) (تحت وزارت عدالت اجتماعی و رفاه) و وزارت منابع انسانی بخش (HRD). سابق معاملات با مسائل تخصصی مانند راه اندازی و اجرای ویژه طرح های مربوط به توانبخشی و آموزش و پرورش افراد معلول (PWDs); آموزش و توانبخشی حرفه ای; پیروی از کنوانسیون های بین المللی مانند سازمان ملل متحد کنوانسیون حقوق افراد معلول ، در حالی که دومی آدرس نیازهای آموزشی کودکان معلول از طریق برنامه های تحت Samgra Sikhsha Abhiyaan ملی شورای تحقیقات آموزشی و آموزش (NCERT) و غیره. کودکان معلول نیز تحت پوشش حق آموزش و پرورش (RTE) عمل به عنوان یک ” گروه محروم و واجد شرایط برای آموزش رایگان و اجباری از سنین 6-14 سال است. قانون در مورد حق پذیرش و آموزش و پرورش اما نتواند به ذکر است که چگونه یک محیط را قادر می سازد ایجاد خواهد شد با استقرار بدنی کافی و زیرساخت های دیجیتال و یا نیاز به دسترسی مناسب به آموزش ابزارها و فن آوری برای ترویج و فراگیر در آموزش و پرورش است. عدم شفافیت در مسائل مانند این می شود بیشتر نگران کننده در طول یک بیماری همه گیر مانند COVID 19 که محدود CWDs همراه با دیگر کودکان از دسترسی به مدرسه و آموزش و پرورش جسمی. توجه داشته باشید[1]

حصول اطمینان از آموزش و پرورش در طول COVID 19: این طرح ها شامل اندازه کافی است ؟

شده است وجود دارد هیچ جداگانه اعلام ذیربط حتی پس از یک ماه به COVID 19 مورد چگونگی خدمات آموزشی ارائه خواهد شد به کودکان معلول در طول بیماری همه گیر.
گروه توانمندسازی افراد دارای معلوليت (تحت وزارت عدالت اجتماعی و رفاه) به تازگی منتشر جامع ناتوانی فراگیر دستورالعمل حفاظت و ایمنی افراد معلول در طول COVID 19. در حالی که این مذاکرات از ارائه خدمات ضروری و کمک به افراد معلول آن جا طول می کشد را به حساب نیازهای آموزشی کودکان معلول است. وجود دارد هیچ مقررات گذاشته برای اطمینان از هر نوع از راه دور باز یا صفحه اصلی مبتنی بر آموزش برای کودکان.
وزارت توسعه منابع انسانی (MHRD) از طریق آن بخش از مدرسه سواد آموزی و آموزش و پرورش است و همچنین بازی در یک نقش فعال در حصول اطمینان از دسترسی به آموزش و پرورش از طریق سیستم عامل های مختلف آنلاین و ابتکارات مانند e-Pathshala ملی مخزن باز منابع آموزشی (NROER) دیجیتال زیرساخت برای به اشتراک گذاری دانش (DIKSHA), SWAYAM سیستم عامل (از جمله کانال های DTH) ، برای فعال کردن آنلاین یادگیری برای کودکان است. اخیر مطبوعاتی توسط MHRD نیز نشان می دهد که مستند دوره شاهد افزایش MHRD ملی آموزش آنلاین پلت فرم SWAYAM و دیجیتال دیگر طرح های. مطبوعات توجه داشته باشید حاوی هیچ اشاره ای چگونه بسیاری از این بهره مند هستند CWDs و یا این که چگونه این سیستم عامل هستند که متناسب با نیاز و مشخصات خود را.

با استفاده از فن آوری برای فعال کردن آموزش و پرورش برای کودکان/افراد معلول

دسترسی به تکنولوژی و اینترنت به طور خاص می تواند کمک به افراد معلول (PWDs) دسترسی به اطلاعات و خدمات را در بخش فرهنگی و اجتماعی شبکه ها و مشارکت در فعالیت های اقتصادی. این امر به ویژه مهم در مورد هند که در آن 2.68 کرور سرخپوستان رنج می برند از نوعی از کار افتادگی (آمار سال 2011). شصت و نه درصد از این جمعیت در مناطق روستایی است. ما نیاز به نگاه در دسترسی هر دو از نظر طراحی به عنوان به خوبی به عنوان زیرساخت ها است.
هند را تصویب کرده است, U. N کنوانسیون حقوق افراد معلول. ماده 9 کنوانسیون مکان تعهد دولت به اطمینان حاصل شود که PWDs می توانید دسترسی به فناوری اطلاعات و ارتباطات سیستم های. یک پروژه آزمایشی برای فعال کردن فناوری اطلاعات و ارتباطات دسترسی برای PWDs در مناطق روستایی آغاز شده بود در سال 2011 به بودجه خدمات جهانی تعهد صندوق (USO). وجود دارد به نظر نمی رسد به هر گونه اطلاعات موجود بر روی این پروژه انجام شده و یا اگر آن را در نظر گرفته شده است رو به جلو. جالب توجه است TRAI مشاوره در جولای 2018 در ساخت Ict در دسترس برای PWSs به نظر می رسد نشان می دهد که حتی دولت فراموش کرده در مورد این پروژه است. بدون زیر ساخت مناسب در محل فناوری اطلاعات و ارتباطات را قادر می سازد برای دسترسی به PWDs باقی خواهد ماند یک چالش است. حتی با زیرساخت PWDs ممکن است قادر به پرداخت هزینه فناوری اطلاعات و ارتباطات دسترسی بدون فعال حمایت از دولت است. بعلاوه سواد دیجیتالی برنامه های اجرا شده توسط دولت به طور خاص PMGDISHA ندارد یک جزء خاص به دنبال سواد دیجیتالی برای غیر فعال است. پس از زیرساخت می آید سوال از طراحی. بدون استفاده از فراگیر اصول طراحی ICT محصولات در واقع می تواند حذف PWDs و بیشتر ایجاد یک بخش در توانایی خود را به بخشی از جامعه است. در حال حاضر ما می توانید ببینید که دولت آغاز کرده است برای تبدیل شدن آگاهانه در مورد استفاده از universal اصول طراحی در این کار یک نمونه از آن خواهد بود استقرار اتوبوس حمل و نقل عمومی است که باید رمپ برای دسترسی صندلی چرخدار. همان باید انجام شود در حالی که در حال توسعه وب سایت ها و منابع که در حال میزبانی آنلاین. برای حرکت از یک سایت افراد مبتلا به اختلالات بینایی به عنوان مثال گوش دادن به عبارات کوتاه توصیف هر عنصر در صفحه وب. با این حال, با وب سایت های مدرن استقبال بیشتر عناصر گرافیکی در طرح خود را مگر اینکه عکس ها و گرافیک با برچسب به درستی کسی که با یک اختلال بینایی ممکن است
قادر به آن دسترسی داشته باشید. مدرن ترین گوشی های هوشمند باید دسترسی به امکانات داخلی مانند شماره گیری صوتی تشخیص صدای, صفحه نمایش, خوانندگان و بزرگنمایی عملکرد, اما این به این معنی است که PWDs که قادر به پرداخت هزینه گوشی های هوشمند باید به مبارزه.

دولت نقش بازی در اینجا و این می تواند حکم قوانین خصوصی تولید و ارائه دهندگان خدمات برای اطمینان از دسترسی به Ict برای PWDs. این قوانین نیز می توان به رشد Ed-tech صنعت در هند. برای مثال در ایالات متحده بخش 255 از ارتباطات قانون سال 1934 نیاز به ارتباطات از راه دور محصولات و خدمات در دسترس به PWDs. در ماه اکتبر سال 2013 دولت. تصویب سیاست ملی در جهانی الکترونیکی دسترسی به از بین بردن تبعیض بر اساس معلولیت. این سیاست با هدف تسهیل برابر و دسترسی بدون مانع به الکترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات محصولات و خدمات توسط PWDs. اما این تنها صادق است بر روی کاغذ از عمل. به یک پایه به عنوان مثال بسیاری از وب سایت های دولتی هنوز هم باقی می ماند غیر قابل دسترس در طراحی و عملکرد برای PWDs.

با توجه به آموزش و پرورش در خصوص فن آوری ارائه می دهد پتانسیل امیدوار کننده برای غلبه بر مسائل مربوط به دسترسی و توسعه. مرکزی موسسه آموزش تکنولوژی (CIET) تحت NCERT درگیر در ترویج استفاده از فن آوری های آموزشی متره. رادیو و تلویزیون, فیلم های ارتباطات ماهواره ای و رسانه های سایبر و غیره. CIET دارای اعتبار سازماندهی انجمن ها از جمله انجمن بین المللی در اتخاذ فناوری اطلاعات و ارتباطات دیدگاه برای آموزش و یادگیری است که همچنین شامل بخشی از طراحی محیطهای یادگیری الکترونیکی و فن آوری های کمکی برای دانش آموزان معلول. CIET نیز انجام طرح های دیگر مانند Barkhaa خواندن سری دیزی کتاب های صوتی و دیگران به منظور تسهیل دسترسی در برنامه درسی مدرسه برای CWDs. وجود دارد اما عدم شفافیت در این که چگونه این فن آوری های آموزشی مستقر هستند به طور موثر در طول یک بیماری همه گیر مانند COVID به نفع کودکان معلول است.

راه رو به جلو

یک بیماری همه گیر است که حکم اجتماعی فاصله و قرنطینه افزایش پیچیدگی برای والدین کودکان معلول است. CWDs اغلب استفاده می شود به ساختار برنامه و محیط های یادگیری و این بی دلیل تغییرات اضافه شده اند فشار برای کودک و همچنین پدر و مادر است. در حالی که این بیماری همه گیر شده بی سابقه ای مشکلات برای بشریت آن را نیز باز درب به فرو رفتن و نوآوری. آموزش و پرورش برای کودکان با ناتوانی بیشتر دیده شده است و از نقطه دسترسی و به سختی شمول است. آن را می شود بطور بیش از حد روشن در دولت اسنادی که وجود دارد هنوز هم وجود دارد بی توجهی و بی تفاوتی نسبت به کودکان معلول وقتی که می آید به آموزش و پرورش در هند. اما COVID 19 می تواند یک فرصت برای فعال کردن این ورود برای همه کودکان با ساخت مشترک پایگاه در آموزش و پرورش از طریق فن آوری های مبتنی بر یادگیری است. مقررات ویژه نیز می تواند ساخته شده برای اجازه می دهد به ویژه مربیان به بازدید از کودکان و یا انجام کلاس های آنلاین برای به حداکثر رساندن فرصت های یادگیری برای آنها. استقرار E – روش های یادگیری نیز می تواند کمک ویژه مربیان برای رسیدن به بسیاری از کودکان به طور همزمان. همه این ممکن است تنها زمانی که دولت طول می کشد علاقه های فعال در ساختمان فن آوری و ظرفیت به آموزش و پرورش واقعا فراگیر و جهانی است.

پا توجه داشته باشید: [1] ذکر شده در بالا ادعا کشیده شده از یک به تازگی به این نتیجه رسیدند پژوهش توسط Vidhi مرکز سیاست حقوقی تحت عنوان به سوی یک چارچوب فراگیر در هند: یک تجزیه و تحلیل از حقوق کودکان معلول و حق قانون آموزش و پرورش

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>