برابر با قانون: حقوق جانشینی برای زنان هندو بر چندین مانع غلبه کرده است. برخی هنوز باقی مانده

حکم دیوان عالی اجازه می دهد زنان وارث قانونی مشترک با وارثان مرد با وجود پدر زنده نیست زمانی که قانون جانشینی هندو (HSA) ، 2005 ، تصویب شد حل مسئله که در آن دادگاه ها در زمان موضع متناقض. حکم بر این است که اصلاحیه 2005 HSA قصد مترقی، که پنج دهه تبعیض قانونی علیه زنان را بازنوشت. در این اصلاحیه تصریح شده بود که دختر یک کوپارسنر (کسی که ارث را در ملک تقسیم نشده به اشتراک می گذارید) باید «با تولد» به همان شیوه پسر، به یک کوپارسن تبدیل شود، و از حقوق مشابه در ملک برخوردار باشد.

قانون اصلاحیه سال 2005 که در سال 2005 نوشته شده است، هیچ سردرگمی ای بر جا نمی دارد که وضعیت زندگی یا متوفی پدر هیچ تحملی در حق هم زمانی دختر ی دارد. با اين حال خطوط قانوني تار شده با این حال، جنگ های جنسیتی بر سر حقوق برابر از بیش فاصله دارند. متفاوت با دولت، زنان هند در رحمت قوانین شخصی مذهبی، قوانین اجاره کهنه، یا آداب و رسوم در امور مالکیت زمین هستند. 73.2 درصد از زنان کارگر روستایی کشاورز در برابر 55٪ مردان روستایی، با این حال تنها 12.8٪ از هلدینگ کشاورزی است. یکی از دلایل این اختلاف می تواند این باشد که HSA اصلی، تا اصلاح شده در سال ۲۰۰۵، هلدینگ های کشاورزی را از ام بیت خود خارج کرد تا از تکه تکه شدن جلوگیری کند.

اکثر ایالت ها امروز از HSA 2005 پیروی می کنند، اما برخی مانند UP، پنجاب و هاریانا هنوز هم توسط قوانین اجاره ای که با تعصبات مردسالارانه رهایش شده اند، اداره می شوند. برای فرار از HSA، کشاورزان اغلب اعمال انتقال را به نفع پسران اجرا می کند. گرفتن در قانون اساسی میخجانشینی در لیست همزمان و انتقال زمین های کشاورزی در لیست ایالتی. برخی از دادگاه ها یک یادداشت مترقی را زده اند تا حکم کنند که «ارث» اموال با «انتقال» متفاوت است و از این رو HSA در زمین های کشاورزی صدق می کند. دادگاه های دیگر بر برتری قوانین دولت ایالتی تأکید کرده اند. شاید، SC یا یک قانون مدنی یکنواخت می تواند این بی عدالتی جنسیتی را نیز از بین بُرد.

این قطعه به عنوان نظر سرمقاله در چاپ روزنامه تایمز هند ظاهر شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im