AP: شما در حال گوش دادن به “تبدیل هند” پادکست به طور مشترک به شما به ارمغان آورد توسط دیپاک و Neera راج مرکز در هند سیاست های اقتصادی در دانشگاه کلمبیا و بار از هند. من Arvind Panagariya مدیر راج مرکز و استاد اقتصاد در دانشگاه کلمبیا. من شرکت میزبان در این پادکست استاد Pravin کریشنا. او یک استاد اقتصاد بین الملل و کسب و کار در دانشگاه جانز هاپکینز. خوش آمدید, Pravin.

 PK: سلام Arvind.x خوشحال به شما برای پیوستن به دهمین قسمت از این پادکست به عنوان ما همچنان به بحث در مورد اقتصاد هند. به مناسبت ما قسمت دهم من می خواهم از این فرصت برای تشکر از شنوندگان ما برای تنظیم در هر ماه. ما در آغاز این پادکست در تابستان گذشته و تعامل مخاطبان ما شده است واقعا دلگرم کننده. اگر وجود دارد چیزی خاص در اقتصاد هند است که شما به عنوان شنونده به ما می خواهم به بحث در مورد پادکست, لطفا به ما اطلاع دهید از طریق ایمیل در rajcenter@columbia.edu. یک بار دیگر آدرس ایمیل rajcenter@columbia.edu.

قسمت 10: کندی رشد – قبل و بعد-Coronavirus

  AP: Pravin از ما, قبلی, قسمت, دولت منتشر کرده است اضافی رشد تولید ناخالص داخلی تخمین می زند. برای سه ماهه سوم سال مالی 2019-20 رشد تولید ناخالص داخلی بوده است ثابت در 4.7%. قصد اصلی برآورد 4.5 درصد برای سه ماهه دوم 2019-20 این امر نشان دهنده حد انتظار حتی اگر کوچک چرخش در سه ماهه نرخ رشد. اما پیچ و تاب و به داستان این است که دولت به تجدید نظر در سه ماهه دوم رشد خود را به سمت بالا به 5.1%.

بنابراین سه ماهه سوم 2019-20 در حال حاضر نشان دهنده هفتم متوالی کاهش در سه ماهه نرخ رشد. بر اساس سالانه نرخ رشد در حال حاضر در 6.1% در 2018-19 و 5% در 2019-20. هر دو در حال تیز کاهش در مقایسه با متوسط نرخ رشد سالانه 7.7% در طول چهار سال اول از دولت مودی. با توجه به این شکست به رشد و در حال حاضر علاوه بر تهدید به اقتصاد شکل کرونا ویروس عطف بسیار واقعی در قسمت امروز اجازه دهید ما تشریح رکود در عمق. من پیشنهاد می کنم ما این کار را در دو مرحله اول با تمرکز بر قبل از تاج رکود و سپس با در نظر گرفتن تهدید از تاج و ممکن است پاسخ. بیایید شروع با تمرکز بر قبل از تاج رکود.

PK: قبل از اینکه ما به علل و اجازه دهید من برای اولین بار اشاره می کنند که زمان کاهش سرعت ثالث رکود در هند پس از راه اندازی اصلاحات اقتصادی در سال 1991. از 1992-93 به 1999-2000 هند در حال رشد در نرخ متوسط سالانه 6.4% به مدت هشت سال. این اولین بار بود که در واقع که این کشور تا به حال دیده می شود در بالا و شش درصد رشد برای یک دوره طولانی از زمان. اما پس از آن به طور متوسط سالانه نرخ رشد کاهش یافت فقط به 4.2 درصد در طول سه سال است. که رکود شد و سپس به دنبال قوی 8.2 درصد سالانه رشد متوسط نه سال از 2003-04 به 2011-12.

پس از آن نرخ رشد کاهش یافت و بار دیگر به 5.9 درصد تا 2013-14. پس از نخست وزیر مودی به قدرت رسید در سال 2014 هند یک بار دیگر به طور متوسط 7.4 درصد رشد خود را در طول پنج سال اول. اقتصاد در حال حاضر کاهش یافته است به زمان سوم کاهش سرعت. این رکود فعلی یکی طی دو سال احتمالا نیم درصد بدتر از آن است که در طول 2012-13 و 2013-14.

AP: من خوشحالم که شما به یاد شنوندگان ما از این گذشته تاریخ Pravin. این قطعا ارائه می دهد برخی از این دلیل برای خوش بینی: دو بار قبل از ما آمده اند از slowdowns و بنابراین ما را انجام خواهد داد تا این زمان نیز هست. البته این مهم است که درک کنند که باعث می شود زودتر slowdowns در طول 2012-13 و 2013-14 و کسانی که از زمان رکود کاملا متفاوت است. بنابراین, سیاست, پاسخ به زمان رکود باید متفاوت نیز هست. از سال 2012 تا 2014 که رکود بود که اصولا با توجه به سیاست فلج در دولت مرکزی یک نزدیکی وقفه در محیطی گواهی عدم سوء پیشینه برای پروژه های زیربنایی و بدتر از تمایلات سرمایه گذار با توجه به سخت گیرانه گذشته نگر مالیات قانون و فقدان کامل از اصلاحات در طول UPA-2 قانون. در میان عوامل ذکر شده برای زمان رکود هستند demonetization GST تقاضای ضعیف و شکست از بازارهای مالی است.

PK: درست است که Arvind. کلیدهای مهم برای از سرگیری رشد پس از اوایل رکود شد, پایان دادن به, فلج, بالا بردن سرعت محیطی گواهی عدم سوء پیشینه, پایان گذشته نگر مالیات و بازگشت به مسیر اصلاحات اقتصادی است.

برای غلبه بر زمان رکود, ما نیز نیاز به درک که از چهار باعث می شود که شما ذکر کرده ایم که مهم هستند. و سپس ما نیاز به بپرسید که آیا دولت نیاز به هر گونه اقدامات بیشتر فراتر از آنچه در آن است در حال حاضر انجام می شود. من به جرات می گویند که از چهار دلایلی که شما ذکر GST است که حداقل یکی از مهم برای کاهش سرعت. برخی از دندان درآوردن درد همراه آن زمانی که آن را برای اولین بار معرفی شد اما آن را نیز به ارمغان آورد برخی از مزایای مانند سریع حرکت کالا در طول بزرگراه در پی یک واحد در سراسر کشور مالیات در هر خوب و حذف چندگانه مالیات غیر مستقیم است که به هم ریخته در زنجیره تامین. داده های اخیر نشان می دهد که GST درآمد مجموعه را آغاز کرده اند که به افزایش نیز هست در واقع اگر دولت نیاز به دقت و توجه به مطمئن شوید که چرخش است و نه بازتابی از یک رکود در بازپرداخت ورودی و مالیات است که اغلب اتفاق می افتد نسبت به پایان سال مالی.

AP: که پس از آن برگ demonetization ضعیف تقاضا و بحران در بخش مالی به عنوان سه نامزد Pravin. در حال حاضر بسیاری از منتقدان نخست وزیر مودی مانند به پین رکود در demonetization. اما من باید بگویم که تقریبا هیچ شواهد مثبت برای ایجاد این لینک. وجود دارد بسیاری از شواهد آن نقطه در جهت مخالف است. اول demonetization صورت گرفت در نوامبر 2016 و نرخ رشد در طول 2016-17 که به پایان رسید در تاریخ 31 مارس سال 2017 چشمگیر بود 8.3%. هر ضربه عمده به رشد باید دستگیر شده اند در طول این سال مالی. دوم این اثر عظیم کاهش در عرضه پول باید احساس شده است برای اولین بار در یک سقوط قیمت ها. اما ما می بینیم تقریبا بدون استراحت در اطلاعات قیمت—تورم ادامه هموار در کنار آن تاسیس مسیر در نوامبر 2016 و پس از آن. سوم حتی یک مطالعه توسط demonetization منتقدان به این نتیجه میرسد که هر چه تاثیر demonetization داشته از بین می رود تا پایان 2016-17. و در نهایت منتقدان مانند ادعا که demonetization منجر به کاهش سرعت توسط اخلال در زنجیره تامین از میکرو, شرکت های کوچک و متوسط. اما این یک خالص ادعا را که به دست آورده ارز تنها از طریق تکرار. به تاریخ به منتقدان ارائه هیچ مدرکی وجود ندارد که این اختلال در واقع اتفاق افتاده است. به دانش من هیچ نظر سنجی از MSMEs قبل و بعد از demonetization به اینسو انسو جمع کردن چنین شواهد.

PK: که پس از آن ما را با تقاضای ضعیف و اختلال در بازارهای مالی به عنوان دو ممکن است توضیحات Arvind. ضعیف و تقاضا استدلال خاص خود را یافته قوی ترین بیان در این فراخوان برای کمک به صنعت خودرو برای کمک به آن است. علاوه بر این بسیاری از مفسران را برای یک پیاده روی در کسری مالی برای جبران ضعیف مصرف خصوصی تقاضا است. تا آنجا که به سیاست پاسخ نگران است, من احساس می کنم که ما را به این عامل در برخی از دانه نمک است. تا آنجا که صنایع خاص مانند خودرو نگران هستند هر گونه اقدام با هدف کمک به آنها را من فکر می کنم یک پیشنهاد پر مخاطره. صنایع خاص ممکن است در مواجهه با مشکلات به سادگی به دلیل ناکارآمدی آنها است. این عامل به خصوص به احتمال زیاد در بازی در مورد صنعت خودرو. با توجه به این که با وجود حفاظت در تعرفه رسیدن به عنوان بالا که 100% برای دهه صنعت خودرو موفق به گرفتن حتی 1 درصد از بازار صادرات جهان نشان می دهد که از آن رنج می برد از جدی بهره وری مشکل است. در واقع اگر صنعت خودرو رقابتی بود, آن می تواند غلبه بر این مشکل از ضعف تقاضای داخلی با بهره برداری کامل بسیار بزرگ 800 میلیارد دلار صادرات بازار است. اما مشکل حتی بزرگتر با نجات صنایع خاص است که آن را ایجاد منحرف انگیزه. صنایع تشخیص دهد که هر زمان آنها را اجرا به مشکل آنها می تواند دولت به تعهد ضرر و زیان خود را. و نتیجه نهایی این است که سود به پایان رسید تا رفتن به شرکت ها و تلفات سقوط مالیات دهندگان.

AP: من اجازه اضافه کردن Pravin که تا آنجا که قبل از تاج رکود نگران است و در این مورد دولت به ارائه اضافی تعمیم محرک از طریق بالاتر کسری مالی نیز بسیار ضعیف است. در واقع آن را ثابت کند می تواند معکوس. سه دلیل وجود دارد برای این نتیجه گیری. برای اولین بار حتی با کسری مالی برگزار شد در 3.5% در 2020-21 به عنوان دولت قصد دارد انجام دهد با توجه به آخرین بودجه هنگامی که ما اضافه کردن کسری مالی ایالات متحده و خارج از بودجه استقراض توسط نهادهای عمومی کل استقراض بخش عمومی را تا پایان در حدود 9 درصد از تولید ناخالص داخلی. دولت است بنابراین در حال حاضر ارائه یک دوز سنگین از محرک.

دوم تثبیت مالی بوده است و سخت مبارزه دستاورد دولت است. آن را با موفقیت متقاعد بازارهای آن است که یک مسئول به جای بی بند و بار دولت. با توجه به وقفه در طرح های هزینه های ترجمه به هزینه های واقعی و هزینه های چنین ترجمه به اقتصادی اثر آن است که روشن نیست که سود و در عین حال بالاتر کسری مالی بیشتر هزینه های آن. در نهایت هر گونه گسترش استقراض را تا حد زیادی تضعیف سرمایه گذاری های خصوصی که به منزله بسیار پربار استفاده از پس انداز. در حال حاضر به یاد داشته باشید زمانی که دولت وام گرفته از بازار آن را ترک کمتر برای بخش خصوصی از ازدحام سرمایه گذاری خصوصی. در مجموع نخست وزیر و وزیر دارایی بوده است عاقلانه در برگزاری این خط تثبیت مالی و نگه داشتن کسری بودجه در 3.5%.

PK: Arvind این پس ما به ارمغان می آورد به دررفتگی در بازارهای مالی به عنوان عامل کلیدی است. پریما یک واقعیت است که رشد کندی صورت گرفت فقط به عنوان دولت شروع به تمیز کردن عظیم دارایی های غیر نمایشی از بانک ها و فقط به عنوان غیر بانکی تامین مالی شرکت های NBFCs مواجهه نزدیک با بحران اختلال در بازارهای مالی به نظر می رسد به من به عنوان مهم ترین توضیح.

حتی اعطای که عوامل دیگر ممکن است برخی از نقش من می خواهم استدلال می کنند که عوارض جانبی از دررفتگی در بازارهای مالی شده است به مراتب بزرگتر از همه عوامل دیگر ترکیب شده است. اعتبار حیاتی از همه مدرن اقتصاد به طوری که اختلال در بازارهای مالی می تواند ویرانگر به رشد خود را. ما می توانیم همه به خاطر طولانی مدت اختلال که صنعتی اقتصاد مواجه شده پس از بحران مالی جهانی در سال 2008.

AP: علاوه بر تضعیف بانکها ترازنامه اختلال در بخش مالی نیز همراه با ضعف شرکت های ترازنامه. وام های بد هستند نه فقط در مورد بانک ها تحمیل ضرر و زیان از طریق موهایشان بلکه در مورد ترازنامه شرکت رفتن ، این تضعیف ترازنامه شرکت به پایان رسیده است تا کمک به ضعیف تقاضای سرمایه گذاری. در این معنا حتی برخی از ضعف در تقاضا بود که ما دیگر عامل نشات گرفته در بخش مالی.

اما سیاست, سوال, Pravin این است که آیا دولت نیاز به اقدامات اضافی برای تقویت بخش مالی. آنچه که نظر خود را در آن ؟

PK: من فکر می کنم بسیاری از آنچه دولت نیاز به انجام این کار در کوتاه مدت آن را در حال حاضر انجام می شود. آن را حاوی بیش از 2 تریلیون روپیه در حقوق صاحبان سهام به بانک ها و این نیاز نه بیشتر. برای بقیه بانک ها باید به کمک خود را با افزایش سرمایه از بازار است. پاکسازی Nonperforming دارایی های در حال پیشرفت به طور پیوسته تحت عجز از پرداخت دیون و ورشکستگی کد. شاید دولت می تواند انجام دهد کمی بیشتر در اینجا برای سرعت بخشیدن به روند انتصاب قضات تر به شرکت ملی قانون دادگاه NCLT. هر چند موارد زیر IBC موضوع به یک زمان محدود فرایند NCLT است شکست برای دیدار با مهلت مقرر. و تکرار تاخیر از این نوع می تواند منجر به فرهنگ تبدیل شدن به تاخیر پذیرفته شده است. و من واقعا فکر می کنم این نیاز به اجتناب شود. شما چه فکر می کنید ؟

AP: بدون شک وجود دارد, Pravin که IBC روند را تا حد زیادی بهبود وضوح NPAs. حتی با در نظر گرفتن تاخیر به حساب IBC قطع رساندهاند که دارایی وضوح استفاده می شود را تحت مسن کانال های مانند Lok Adalats بدهی بازیابی دادگاه و SARFAESI عمل می کنند. میزان بازیابی تحت IBC نیز به طور قابل توجهی بالاتر است. اما به شما می گویند قابل توجهی وجود دارد اتاق را برای بهبود IBC روند هم از نظر زمان صرف شده و میزان بازیابی.

جداگانه مسئله مهم است که سزاوار توجه دولت است که آن را محافظت در برابر آینده تجمع NPAs. صنعت است که همیشه درخواست برای تحمل و این خطر وجود دارد از لغزش و بازگشت به تمرین از اجازه دادن به بازسازی وام خود را حفظ طبقه بندی به عنوان استاندارد وام به جای کاهش داد و به وضعیت نامطلوب است که آنچه ما تماس بگیرید NPAs.

PK: آیا چیز دیگری وجود دارد به شما توصیه دولت ؟

AP: از دیگر اقدامات Pravin از یک مدت های طولانی از طبیعت است. جدی وجود دارد حکومت مسائل با توجه به بخش عمومی بانک ها. RBI قدرت برای تنظیم آنها بطور قابل توجهی بیشتر محدود از قدرت خود را بیش از بخش خصوصی بانک ها. در همان زمان بخش عمومی بانک مشمول مقررات توسط دولت که نمی شود به بخش خصوصی بانک ها. آنها نیز به پتانسیل تحقیقات با هوشیاری سازمان های که باعث می شود آنها را فوق العاده محتاط در تصمیم گیری در اعتبار و وضوح NPAs. یک دلیل کلیدی که چرا NPA بحران شده است طولانی مدت است که مدیران بخش دولتی بانک ها می ترسند به تصمیم گیری است که شامل کوتاهی مو در NPAs در نتیجه جذب خشم از هوشیاری سازمان. وجود دارد کمی خوب از کار انجام شود تا در سال آینده برای به دست آوردن حکومت از بانک ها حق است. این حتی ممکن است شامل خصوصی سازی بخش عمومی بانک ها. آنچه باید انجام شود این است که یک موضوع به صورت جداگانه, آینده, اپیزود.

PK: اجازه بدهید پس از آن نوبت به تهدید جدید از چهره اقتصاد: Coronavirus. از نظر تعداد کشورهای نهفته و سرعت گسترش ما هیچ تجربه مشابه در دوران مدرن. ما در برخورد با این بیماری همه گیر ایدز آغاز شد که در 1980s هنگ-کنگ آنفولانزا از سال 1968 آسیا آنفولانزا از سال 1956 و بسیار ناراحت کننده ترین بیماری همه گیر از قرن گذشته آنفولانزای اسپانیایی 1918. در این میان تنها 1918 همه گیر نهفته هند در مقیاس بزرگ با برآورد مرگ و میر ناشی از آن که 17 تا 18 میلیون. اما در شرایطی که قسمت متفاوت بود. سلامت زیرساخت های زیر انگلیسی بوده و غیر موجود و جهانی ارتباطات از اقتصاد هند بود که بسیار روستایی و کشاورزی در آن زمان کاملا محدود است.

AP: این بسیار مفید پس زمینه به قسمت های گذشته از بیماری های همه گیر Pravin. به عنوان شما در حال حاضر اشاره کرد, شرایط, هند, چهره بسیار متفاوت هستند امروز از کسانی که در طول وحشتناک ترین قسمت 1918. در سمت مثبت ما قابل توجه زیرساخت های بهداشت و درمان در کشور و یک دولت است که هوشیار و کار در منافع ملی. در سمت منفی اقتصاد جهانی بسیار به این معنی که حتی در بسیار سناریوی خوش بینانه است که در آن هند موفق به مهار گسترش coronavirus داخلی تاثیر نامطلوب از بسته شدن از عمده بازارهای جهانی و نزدیک ممنوعیت مسافرت های بین المللی برای برخی از زمان را باید جدی تاثیر منفی بر رشد. تحت کمتر سناریوی خوش بینانه اگر Coronavirus به پایان می رسد تا گرفتن دوره از آن گرفته شده در اروپا و ایالات متحده ممکن است ما به دنبال تاثیر بسیار زیادی. با توجه به گسترده مردم گسترش ویروس به حتی 1% از جمعیت خواهد شد و ما پایمال تجهیزات پزشکی. این است که چرا اقدامات پیشگیرانه به عنوان نزدیک به کامل داوطلبانه مستند تا تمام موارد موجود از coronavirus بازیابی و موارد جدید به صفر کاهش بهترین امید ما است. هر شهروند باید رفتار به عنوان اگر او در حال حاضر گرفتار عفونت و بنابراین باید باقی می ماند در انزوا. این چیزی است که بسیاری از ما در ایالات متحده انجام می دهند در حال حاضر.

PK: این بسیار عالی است, مشاوره Arvind. در مورد شنوندگان ما هر گونه شک و تردید در مورد چگونه ما در حال تلاش برای مقابله با این وضعیت در ایالات متحده اجازه بدهید به ذکر است که حتی به عنوان ما رکورد این قسمت Arvind Panagariya و من هر یک از ما در خانه های مربوطه, به عنوان ما هستند تولید کننده آتیشا کومار و سردبیر ما ربکا McGilveray. همه ما در حال برقراری ارتباط با استفاده از یک پلت فرم دیجیتال. تبدیل به سیاست پاسخ به کروناویروس ناشی از رکود اقدامات ممکن را می توان به دو دسته تقسیم کرد. در دسته اول ما باید اقدامات که با هدف کاهش Coronavirus ناشی از تنگنای اقتصادی در میان آسیب پذیر است. به عنوان مصرف کنندگان کاهش خرید خود از موارد غیر ضروری بسیاری از کارگران خود اشتغال ایستاده به از دست دادن درآمد خود را تا حدی یا به طور کامل. کسانی که مشغول به کار در دستمزد روزانه ممکن است به صورت مشابه سختی. برخی از هدفمند عمل مورد نیاز است برای کمک به این افراد است. در اینجا مهم است به یاد داشته باشید که اکثریت قریب به اتفاق این جمعیت است که به احتمال زیاد به شهری. آنچه دولت باید انجام دهید این است که بر نقل و انتقالات پول نقد و افزایش توزیع یارانه دانه به شهری فقیر که واجد شرایط برای کمک به تحت امنیت غذایی عمل می کنند. اگر علائم کروناویروس ناشی از تنگنای اقتصادی ظهور در مناطق روستایی نیز این نقل و انتقالات باید توسعه یافته به مناطق روستایی است. به عنوان یک اقدام احتیاطی دولت ممکن است بیشتر در نظر بگیرید تبدیل NREGA دستمزد به طور موقت به نقل و انتقالات پول نقد.

دسته دوم از سیاست باید در به حداقل رساندن اختلال در فعالیت های اقتصادی است. این منطقه دشوار است و احتیاط بیشتر مورد نیاز است زمانی که مداخله. ممکن است ابزار امداد هستند تاخیر در جمع آوری مالیات و باز پرداخت وام اما اگر مستقر آنها در نهایت باید خارج شود هنگامی که فعالیت های اقتصادی بازگشت به سطح نرمال.

AP: Pravin اجازه دهید که وجود دارد شاید هم برای RBI به سهم خود در اینجا. با هیچ تهدیدی از تقاضا ناشی از شتاب نرخ تورم RBI باید در نظر برش مخزن رای به شدت. این دقیقا همان دوره است که فدرال رزرو گرفته شده در ایالات متحده است.

یک نقطه نهایی من مایل به اظهار نظر در مورد نگرانی های کلی محرک های مالی که در آن بحث در هند اغلب تمرکز کنید. گسترش Coronavirus است همزمان با کاهش شدید قیمت نفت. بودن زیادی وارد کننده نفت هند منافع تا حد زیادی از این کاهش است. موجود برآورد نشان می دهد که برای هر $10 در هر بشکه کاهش قیمت نفت هند سود حدود 15 میلیارد دلار است. در سال گذشته قیمت نفت به طور متوسط حدود 65 $در هر بشکه است و به احتمال زیاد به طور متوسط 30 دلار در هر بشکه در این سال است. این معنی به طور کلی به دست آوردن بیش از 50 میلیارد دلار. دولت عاقلانه افزایش مالیات مالیات غیر مستقیم در روغن به تبدیل بخش قابل توجهی از این سود به درآمد. این درآمد دولت ارائه بودجه کافی برای تامین مالی سیاست اقدامات در پاسخ به کوروناویروس. با این وجود یک تخلف مالی جاری کسری هدف هنوز هم ممکن است رخ دهد به دلیل کاهش درآمد است که به احتمال زیاد با در نظر گرفتن کاهش فعالیت های اقتصادی.

PK: Arvind که آخرین کلمه از زمان ما است. طبق معمول اجازه دهید من قرار دادن تا قسمت با یک خلاصه سریع. ما امروز مورد بحث چهار علل بالقوه قبل از Coronavirus کاهش سرعت در رشد: GST demonetization ضعیف تقاضا و اختلال در بازارهای مالی است. نظر ما این است که از این چهار عامل اختلال در بازارهای مالی است که تا کنون یکی از مهم ترین. در اینجا دولت گرفته است تعدادی از اقدامات مهم است که به اندازه کافی در حال حاضر. اما برای آینده باید آن را محافظت در برابر بازگشت به روش های قدیمی به موجب آن وام بازسازی شد اجازه داده می شود طبقه بندی شده به عنوان دارایی های استاندارد. جهانی بهترین عمل در اینجا به جای آن این است که برای جمع و جور کردن وام بازسازی به وضعیت نامطلوب و یا به یک Nonperforming دارایی. در Coronavirus ناشی از رکود در این مرحله وجود دارد به مراتب بیش از حد و عدم قطعیت است. حداقل حتی اگر هند موفق به مهار گسترش ویروس داخلی آسیب از نزدیک به کامل مستند جهان اقتصاد و ممنوعیت سفر منجر به منفی قابل توجهی تاثیر اقتصادی. در میان اقدامات سیاست ما پیشنهاد ramping تا نقل و انتقالات به کسانی که در حال حاضر آسیب پذیر و کسانی که به احتمال زیاد به طور منفی تحت تاثیر این ویروس عمدتا در مناطق شهری است. به عنوان اقدامات برای حفظ اقتصاد رفتن دولت ممکن است در نظر گرفتن تاخیر در جمع آوری مالیات و بازپرداخت وام بدون مجازات. اما این اقدامات باید به طور موقت و خارج هنگامی که اقتصاد به یک سطح عادی فعالیت های اقتصادی.

که ما در پایان امروز قسمت. با امضای این Pravin کریشنا.

AP: و این است Arvind Panagariya در “تبدیل هند” پادکست های تولید شده توسط آتیشا کومار محقق در دانشگاه کلمبیا و ویرایش شده توسط ربکا McGilveray در تحریک در دانشگاه کلمبیا. با تشکر از شما برای گوش دادن.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de