تعامل با مخاطبان بیش از تصویری

آیا شما نفرت فروش ایده های خود را از طریق تماس های ویدئویی? همه ما در حال حاضر اجرای جلسات ارائه و حتی فروش ایده ها از طریق ویدئو کنفرانس. مردم به سادگی هر آنچه که آنها انجام داده اند در فرد و در حال حاضر آن را از طریق دوربین. معلمان در سراسر جهان در حال ارائه کلاس های خود را آنلاین. که تجربه آموزش آنلاین از طریق ویدئوها خیلی بد است که چندین نفر از دانشجویان طرح به تسلیم خود و ورود به سال آینده زمانی که آنها می توانند با شرکت در کلاس در فرد است.

استانداردهای بالا رفته

در طول مستند مردم مصرف ده ها تن از فیلم های که مطرح شده است و انتظار آنها را از آنچه جذاب تصویری به نظر می رسد. گوش دادن به ساعت برای کسی خسته کننده و وحشتناک است. مخاطب را نگه می دارد تکان وحی در حالی که از اتمام فیلم بر روی تلفن خود را. قوانین تعامل تغییر کاملا به شدت که شما فکر می کنم در مورد برقراری ارتباط بیش از یک ویدیو.

اجبار اشاره به میزان تلاش مورد نیاز برای تغییر یک نفر دیگر از نظر نگرش و یا رفتار. که کاملا یک وظیفه بلند. چه کسی نیاز به انجام بهتر در این ؟ هر کس از پدر و مادر در تلاش برای متقاعد کردن کودک نو پا خود را گرفتن نوجوان به تغییر ذهن خود را و یا کارمند در تلاش برای تغییر ذهن یک همکار. هر کس به طور مداوم نیاز به ترغیب و نفوذ کسی در مورد برخی از موضوع است.

قانون 1: آن مربوط

تا زمانی که مخاطبان خود معتقد است که آنچه شما می گویند در مسائل آنها نمی توجه است. این محکم ترین بازخورد از آینده بی تفاوت مخاطبان است که گوینده پیام است نه “عملی”. که ترجمه به یک ساده “من آن را پیدا کند مربوط به هر آنچه که مربوط به من است.” اگر شما نمی رفتن گذشته اولین مانع ie ساخت محتوای مربوطه و گرفتن مخاطبان بنشینید تا هر چیز دیگری یک اتلاف وقت است. در اینجا چند ایده که می تواند کمک کند:

  1. اگر چیزی اتفاق می افتد در محله مخاطبان علاقه مند به دانستن بیشتر در. محله می تواند با مراجعه به دفتر تیم, فرد خانه و هر محل مخاطبان در مورد مراقبت.
  2. تغییر استرس زا است و معمولا باعث می شود مخاطبان راه اندازی متوقف کند اما اگر این تغییر که شما در حال صحبت کردن در مورد بیش از حد دور به آینده و سپس آن را آسان تر به نگه داشتن مخاطبان و علاقه است. فوری چالش گرفتن توجه فوری.
  3. شروع ارائه به صورت وبینار با یک سوال می شود توجه مردم است.
  4. با استفاده از نظر سنجی و سوالات در پایان هر بخش یا ایده مردم را به توجه بیشتر.
  5. مردم کنجکاو به دانستن بیشتر در مورد این موضوع یک راه بسیار قدرتمند برای دریافت آنها را به یادگیری چیزی خود به خود. هر جستجو در گوگل است که یک فرد می کند این است که نشانه ای از یک فوری پرس و جو که آنها به دنبال حل و فصل.

طبیعت جستجو در گوگل انجام می اتحادش را تغییر طول بیماری همه گیر. آن است که همیشه و مردم در حال گرفتن بیشتر در مورد چیزهایی که در دسترس بودن ، که در نتیجه یک تعداد نمایش داده شد ابتدا با عبارت “نزدیک من”. به عنوان مثال “داروخانه نزدیک من”. مردم با استفاده از این مستند برای ساخت مهارت های خود را. وجود دارد افزایش در تعداد از نمایش داده شد در مورد چگونگی یادگیری چیزی به راحتی.

قانون شماره 2: آن جالب است ؟

به دنبال یک پرس و جو در گوگل یک روند منطقی. اگر شما به دنبال یک داروخانه نمایش نتایج جستجو هستند که مربوط به ماده است. هنگامی که شما یک مجموعه ای از نتایج جستجو مربوط, ما تمایل به درخواست یکی دیگر از معیارهای-است جالب ؟ ما که با فکر کردن در مورد نتایج جستجو در نظر احساسات آنها را تولید. هنگامی که خاص نتیجه جستجو کردم تا میلیون ها نفر از نمایش آن اعتماد می سازد و ما تصمیم به تعامل با محتوا. یک کمدین ممکن است روایت یک حادثه است که شما بیش از حد رفته اند از طریق (که باعث می شود آن را مرتبط با آن) اما آن را در یک شیوه ای است که جذاب است. که نگه می دارد توجه ما است. اغلب مهارت سخنران نهفته در ساخت عادی به نظر می رسد جادویی.

دفعه بعد که شما در حال اجرا یک وبینار و یا یک ویدیو کنفرانس, آن کمک خواهد کرد برای اولین بار فیلتر کردن محتوای خود را به آن را مرتبط با استفاده از نکات ذکر شده در بالا. پس از آن می آید به سختی کمی در مورد ارائه مطالب به شیوه ای که جالب است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>