پایان ختنه زنان در سودان است ؟ پیش نویس لایحه جرقه احتیاط امید.

قاهره

آن بوده است بیش از 60 سال است. اما صحنه خشکیده هنوز به کوثر علی را داشته باشید. او شاید 5 1/2 یا 6 سال است.

در آن زمان او به طور کامل درک آنچه به دنبال. اما آن روز خانم علی پیوست و بسیاری از سودان که قرار گرفته بودند ختنه یک عمل است که شامل بخشی یا کل برداشتن خارجی دستگاه تناسلی زن به دلایل غیر پزشکی.

“این یک حادثه است که من را تحت تاثیر قرار زندگی بیشتر” به گفته خانم علی. “این احساس شرم آور برای مردم به افشای بدن خود را و انجام این کار برای شما مثل یک تجاوز است.”

این غم و اندوه انداخته که بعد منجر به تزلزل اعتقاد: هیچ دختر از او باید همیشه تحمل درد. که تصمیم حفره دار خانم علی علیه خود و جامعه ای که در آن نزدیک به 87 درصد از زنان بین 15 تا 49 سال تخمین زده می شود که تحت یک شکل از ختنه کردن دختران, با توجه به U. N. حمایت 2014 بررسی.

به زودی خانم علی (ع) و دیگران مانند او ممکن است قانون را در کنار خود. سودان انتقالی مقامات انتظار می رود به یاغی روش و تعیین مجازات تا سه سال زندان و جریمه برای کسانی که انجام ختنه با توجه به پیش نویس یک لایحه به دست آمده توسط آسوشیتد پرس. کابینه را تایید کرده است مجموعه ای از اصلاحات که شامل جرم ختنه. روش به تصویب قانون در حال انتظار به پایان خواهد رسید با حاکمیت شورا و شورای وزیران در چند روز آینده وزیر دادگستری NasrEdeen Abdulbari در بیانیه ای گفت: ارسال شده در پاسخ به AP سوالات.

“من بسیار هیجان زده هستم بسیار افتخار گفت:” Nimco علی, co-founder از پنج پایه است که با این نسخهها کار برای پایان دادن به ختنه. “کسانی که این نوع از چیزهایی که ما نیاز به تجلیل چرا که بخشی از دموکراسی آینده به سودان است.”

اگر چه او موجب اقتدار حرکت کوثر علی است نه جشن است. “این چیزی که مرگ خواهد شد بسیار به آرامی,” او گفت: از ختنه. “این یک موضوع مربوط به سنت های ما و سودان فرهنگ است.”

مانند بسیاری در سودان خانم علی قرار گرفت به شکل افراطی از ختنه به عنوان شناخته شده infibulation که شامل برش و تغییر از لب گاهی از طریق, دوخت, به, باریک, باز شدن واژن.

سازمان بهداشت جهانی می گوید ختنه به منزله یک “افراطی شکل تبعیض” علیه زنان است. تقریبا همیشه انجام شده بر روی افراد زیر سن قانونی آن می تواند منجر به خونریزی بیش از حد و مرگ و یا به علت مشکلاتی از جمله عفونت, عوارض زایمان و افسردگی است.

میلیون ها نفر از دختران و زنان شده اند و برش در کشور در آفریقا و خاور میانه و آسیا است. دلایل متفاوت است. بسیاری بر این باورند آن را نگه می دارد و زنان پاک کردن و محافظت از عفت خود را با کنترل میل جنسی. نظرات رهبران مذهبی اجرا میشود. برخی چشم پوشی عمل دیگران را به از بین بردن آن و دیگران آن را در نظر بی ربط به دین.

محمد هاشم al-Hakim, یک پوند سودان مسلمان لبنان که مخالف ختنه گفت: رهبران مذهبی باید در مقابله با تلاش برای قرار دادن یک روکش از دین در یک سفارشی تا حد زیادی ریشه در فرهنگ است.

عمل او گفت: predates اسلام و صلیب مذهبی خطوط. “هیچ کس در ذهن حق خود می گویند که یک عمل مضر … متعلق به دین است.”

تحت حاکمیت دیرین مستبد Omar al-Bashir که سرنگون شد در آوریل سال گذشته برخی از سودان روحانیون گفت: اشکال از ختنه شد شرعا مجاز استدلال که تنها بحث این بود که آیا آن مورد نیاز بود یا نه.

آن ترس از آنچه که مردم می گویند و نه از اعتقادات مذهبی که منجر کوثر علی را به مبارزه با او تصمیم به موضوع خود را به ختنه. خانم علی حتی می ترسید مادرش را کسی مرتکب آن را بر روی دختر خود را در حالی که او در کار بود. او مسلح به کودک خود را با یک برنامه: اجرا به نزدیکی یک ایستگاه پلیس.

در حال حاضر 35 دختر شگفتی اگر پلیس را کمک کرده اند. او گفت که او سپاسگزار برای مادر او را نبرد. در میان همکلاسی های دبیرستان او “غیر طبیعی یک” برای گرفتن برش. یک مدافع حقوق او صحبت کرد و وضعیت او نمی توان با نام به دلیل حساسیت کار خود را.

عمل ختنه او استدلال کرد که هم آمیخته با یک ذهنیت مردسالار است که متصل به یک مرد لذت جنسی به یک زن درد و اعمال کنترل بیش از زنان است.

“آداب و رسوم و سنت و فرهنگ بسیار قوی تر از قوانین نوشته شده,” او گفت:, و اضافه کرد که ضد ختنه فعالان نیاز به تعامل با مردان بیشتر است.

همسایه مصر نشان می دهد که چگونه مشکل آن این است که در پایان تمرین. مصر ممنوع ختنه در سال 2008 و افزایش آن به یک جنایت در سال 2016 اجازه می دهد به مجازات های سخت تر. برخی از مصر top اسلامی مقامات گفته اند که ختنه ممنوع است.

هنوز یک 2015 دولت بررسی نشان داد که 87 درصد از زنان بین سنین 15 و 49 قرار گرفته بودند FGM هر چند نرخ در میان نوجوانان سقوط نکرد 11 درصد از سال 2008 بررسی.

ردا ال-Danbouki مدیر اجرایی زنان مرکز راهنمایی و آگاهی, گفت, شده اند وجود دارد موارد که در آن قضات صادره از حداقل مجازات پزشکان که قانون شکنی به این تصور پزشکان می تواند در حفظ و انجام این کار با مصونیت از مجازات.

به عنوان سودان قانون اجرا شده است این ریسک وجود دارد که ختنه را به زیرزمینی گفت: عثمان Sheiba دبیر کل سودان را به شورای ملی برای رفاه کودکان. اما جرم می فرستد یک پیام قوی او گفت: “دولت انقلاب را قبول نمی کند این آسیب به دختران است.”

زنان در صف اول تظاهرات علیه آقای al-Bashir. انتقالی مقامات پس از گام به عقب میراث او که فعالان می گویند از حقوق خود محروم و زنان به طور خاص است.

برای ختنه واقعا برای پایان دادن به زنان باید قدرت Nimco علی گفت. “شما را در این قانون و پس از آن شما شروع به داشتن گفتگو و سپس تغییر واقعی اتفاق می افتد.” بیشتر “awoken” نسل جوان سودان را رد عمل و برابری او گفت:.

یک فعال سومالی منشاء خانم علی قرار گرفتند ختنه در جیبوتی در سن 7 سالگی. او به خاطر احساس عصبانی است. شدید عفونت کلیه – یک عارضه از روش – تقریبا او را کشته در 11 او گفت:.

“من از دست این مفهوم بی گناهی” او گفت:. “من احساس شکسته و بنابراین به تنهایی.”

برای خود روش و کوثر علی dolled “مثل عروس.” بدن او در اثر مالش با روغن و او عینک لباس جدید طلا و دستبند.

اگر چه او تا به حال بیهوشی او به یاد می آورد گریه می کند از یکی از بستگان که نیست.

درد جسمی به طول انجامید حدود یک ماه اما درد روانی را تحمل کرده است یک عمر به او گفت.

“آن را مانند چیزی گرفتن پاره پاره از درون من” او گفت:. “چیزی بود که به زور از من گرفته.”

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net