هشت گام برای احیای اقتصاد: این اقدامات نمی خواهد نیاز به بسیاری از منابع دیگر از قوی سیاسی فشار

در مواجهه با بدترین بحران اقتصادی در دهه باعث, کرونا, شیوع هند رشد تولید ناخالص داخلی است به احتمال زیاد به کوچک شدن 5% در سال مالی 2020-21 با توجه به گلدمن ساکس. که پایین تر جمع آوری مالیات و کلاه دولت توانایی به صرف و حمایت از رشد. جای تعجب نیست که با وجود فشار قوی از هند Inc برای محرک های مالی مودی دولت در درجه اول متکی به تضمین وام و حمایت از نقدینگی وجود دارد به عنوان کوچک اتاق به استراحت کسری مالی هدف بدون دعوت رتبه بندی جمع و جور کردن.

بنابراین هند نمی تواند خود را صرف راه خروج از اقتصادی فعلی ظرف غذا را بدتر ساخته شده توسط این بیماری همه گیر. که به این معنا نیست که هیچ چیز می تواند انجام شود. وجود دارد حداقل هشت چیز که مودی دولت هنوز هم می تواند انجام دهد و که نمی خواهد نیاز به پول زیادی فقط یک اصل سیاسی قصد.

اول doles برای فقرا قطعا کمک خواهد کرد اما یک محدودیت وجود دارد به چه مقدار دولت می تواند استطاعت به صرف. ما بهترین شرط بندی خواهد بود برای حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط به عنوان بدهی لادن شرکت های بزرگ تر خواهد بود علاقه مند در بریده شده بدهی به تعویق انداختن capex و برش شغل برای محافظت از حاشیه های خود را و اجتناب از مجازات توسط بازارهای سهام. همانطور که در حال حاضر علاوه بر جریان نقدی مسائل کسب و کارهای کوچک هستند مشکل با افزایش انطباق بار شامل چندین براده صدور مجوز و گزارش مورد نیاز به ویژه کسانی که مربوط به GST. در صورت وجود اراده سیاسی دولت می تواند کاهش قابل ملاحظه ای نظارتی کلسترول است که مانع چشم انداز کسب و کارهای کوچک.

چرا باید شرکت های میکرو با دو تا سه کارکنان نیاز به فایل ماهانه و فصلی و سالانه GST بازده در علاوه بر این به چند نفر دیگر مانند TDS و بازده مالیات بر درآمد? برش این نیاز به یک حداقل هزینه خواهد شد هر گونه پول و آن را به آزاد کردن بخش قابل توجهی از دولت ماشین آلات است که می تواند قرار داده می شود برای استفاده بهتر. کوچک صادرکنندگان بسیاری از آنها برای زنده ماندن به عنوان کم به عنوان 3-4% عامل حاشیه هستند و بی شرمانه در حال بهره برداری توسط بانک ها که عصاره حد 2-3 درصد از درآمد صادرات به ارز تبدیل اتهامات عنوان شده علیه. ساخت RBI خرده فروشی فارکس پلتفرم تجاری (مخالف توسط بانک های تجاری) کار به طور موثر و اجازه می دهد امثال TransferWise می تواند به توقف بهره برداری از این.

دولت باید تمرکز بر کمک به صنایع است که باید قوی رو به عقب و رو به جلو ارتباط با صنایع مختلف از قبیل خودرو و املاک و مستغلات و نه پردازنده در سطح جهان بیش از عرضه کالاها مانند آلومینیوم و فولاد است. این کشور در صنعت خودرو بود و در حال حاضر تلاش به دلیل بیش از حد قانونی به دنبال اجاره و عجله به اتخاذ تنگ تر انتشار هنجارها. تاج ناشی از اختلال بیشتر خواهد شد و تعدیل چشم انداز آن و به نوبه خود کسانی که از هزاران جزء تامین کنندگان.

دولت می تواند با در نظر گرفتن آرامش بخش اجرای BS-VI انتشار هنجارها برای یک سال و در غیر مناطق شهری. آن را به حمایت از تلاش تولید کنندگان خودرو جزء تامین کنندگان و فروشندگان استفاده از میلیون ها نفر از کارگران بدون هیچ پولی یا محرک های مالی. علاوه بر این خودرو تقاضا بسیار الاستیک به طوری برش GST در وسایل نقلیه افزایش فروش خود را بدون تأثیر منفی مالیات بر مجموعه. پس از آن ارزش امتحان کنید نه تنها برای وسایل نقلیه اما دیگر اختیاری کالا و خدمات در بالا GST براکت.

سوم کمک به املاک و مستغلات کمک خواهد کرد که وابسته به صنایع با شروع از سیمان, فولاد, لوازم الکتریکی برای دکوراسیون داخلی. در نتیجه کاهش قابل ملاحظه ای دایره نرخ تمبر و هزینه ثبت نام و کمک به تکمیل پروژه های ناقص توسط دولت مصرف آنها را بارها و فروش زمین قطعه از سازندگان متخلف را حس. کلی مالیات بر درآمد سود را به طور کامل برای جبران از دست دادن از برش وظایف تمبر و هزینه ثبت نام.

چهارم حذف تمام محدودیت ها در تجارت الکترونیکی حتی اگر یک معامله گر بدن مانند CAIT فکر می کند که آمازون و Flipkart را ببلعند اعضای آن به بازار DMart و JioMart نخواهد شد. تجارت الکترونیک کمک خواهد کرد که نگه داشتن رشد موتور در حال اجرا با پشتیبانی از انواع تولید کنندگان و در عین حال اطمینان اجتماعی فاصله مورد نیاز برای مبارزه با تاج.

پنجم, آدرس ما بزرگ سیاست اعوجاج شمع تا در صورت فوری. در نتیجه دولت باید برای پایان دادن به کلاه قیمت در دارو و تجهیزات پزشکی محرومیت یک لیست کوچک از داروهای ضروری. قیمت کلاه موفق به ساخت ماسک و sanitisers ارزان تر و آن را نه به ارمغان آورد و کلی هزینه زانو و جراحی قلب پایین. دولت نیز باید آشغال عمل از اعمال مختلف وظایف واردات در دسته بندی های مختلف از الیاف برای اطمینان از فیبر خنثی کرد. که به یک فشار بزرگ برای صنعت نساجی و چرم.

ششم آن زمان دهلی نو کردم جدی در مورد حصول اطمینان از قابل پیش بینی کسب و کار محیط زیست است. غیر قابل پیش بینی قوانین با توجه به سرمایه گذاری, تجارت و مالیات و مشکلات در اجرای قرارداد همچنان برای جلوگیری از موجود و سرمایه گذاران بالقوه. همین طور بی طرفانه مقررات حکومت نیست که تبعیض بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی مفید خواهد بود در یک زمان ما در حال تلاش برای فریب دور بالا تولید کنندگان جهانی به هند از چین است.

هفتم بهتر است به معکوس کاهش مالیات شرکت ها به طور موقت که دارای led برای هر انفجار بزرگ سرمایه گذاری است. به جای کاهش مالیات بر درآمد شخصی. بهبود قدرت خرید فقیر است که بدون شک مفید, اما آن را عمدتا حمایت از تقاضا برای ملزومات از قبیل غذا و لباس. که لازم است اما کافی نیست. آن را نسبتا مرفه خانواده که درایو تقاضای مصرف کنندگان برای ارزش اختیاری اقلام از جمله لوازم خانگي مصرف کننده, آموزش و پرورش, بهداشت و درمان و تفریح و سرگرمی خدمات و خانه است. مگر اینکه آنها کمک مستقیم و غیر مستقیم مالیات آنها مجبور به پرداخت خود به مصرف آن ادامه خواهد داد به کلاه خانواده ها تقاضا و به نوبه خود در این کشور نرخ رشد تولید ناخالص داخلی.

هشت, بین افزایش وظایف واردات و اجازه دادن به روپیه تضعیف ما باید برای دومی. اجازه دهید ما خوش آمدید 80 روپیه به دلار. است که بررسی های غیر ضروری, واردات, پشتیبانی بومی تولید و در عین حال تشویق صادرات است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>