مصر مبارک: نماد استبدادی misrule یا ثبات ؟

قاهره

مصر به رهبری حسنی مبارک که روز سه شنبه بود و استبدادی در صورت ثبات در خاورمیانه برای نزدیک به 30 سال قبل از مجبور شدن از قدرت در یک بهار عربی قیام.

آقای مبارک بود بی باک آمریکا متحد سدی در برابر ستیزه جویی اسلامی و نگهبان از مصر به صلح با اسرائیل است. اما به صدها نفر از هزاران نفر از جوانان مصری که بسیج برای 18 روز از بی سابقه تظاهرات خیابانی در میدان تحریر قاهره و جاهای دیگر در سال 2011 آقای مبارک بود روز دوم فرعون و نماد استبدادی misrule.

خود را سرنگونی, اما, فرو کشور به سال هرج و مرج و عدم قطعیت و راه اندازی یک جنگ قدرت بین ارتش ترکیه و گروه اخوان المسلمین است که او تا به حال طولانی ممنوع. به سختی دو سال پس از او فردی گری ٬ فتاح ال-Sissi رهبری نظامی سرنگونی مصر آزادانه انتخاب رئیس جمهور و نورد آزادی های به دست آمده در سال 2011 قیام.

تلویزیون دولتی گفت که آقای مبارک بود که 91 درگذشت و در قاهره بیمارستان که در آن او تا به حال تحت نامشخص عمل جراحی است. این گزارش گفت که او تا به حال عوارض ارائه شده اما هیچ جزئیات دیگر.

رئیس جمهور El-Sissi تسلیت گفتند و ستایش آقای مبارک و خدمات در طول جنگ سال 1973 با اسرائیل هنگامی که او فرمان نیروی هوایی ساخته شده اما هیچ اشاره ای از آقای مبارک را تقریبا سه دهه حکومت به عنوان رئیس جمهور.

“ریاست جمهوری سوگواری با غم و اندوه بزرگ این رئیس جمهور سابق جمهوری آقای محمد حسنی مبارک” او در بیانیه ای گفت. این مراجعه کننده به آقای مبارک به عنوان “یکی از رهبران و قهرمانان با شکوه اکتبر جنگ به عهده گرفتن فرماندهی نیروی هوایی در طول جنگ که ترمیم عزت و افتخار برای ملت عرب.”

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ابراز “اندوه عمیق” بیش از آقای مبارک مرگ است. “رئیس جمهور مبارک دوست شخصی من بود و یک رهبر که هدایت مردم خود را به صلح و امنیت به صلح با اسرائیل” آقای نتانیاهو گفت.

محمود عباس گفت: آقای مبارک “صرف زندگی خود را در خدمت میهن خود و مسائل مربوط به عدالت و عدالت در رابطه با این موضوع از ما فلسطینی ها در بالای آنها است.”

امارات متحده عربی نیز سوگواری رئیس جمهور سابق و تمدید تسلیت به آقای ال-Sissi و آقای مبارک و خانواده رسمی وام خبر داد. آن گفت: پرچم امارات متحده عربی خواهد بود برای کاهش یک روز از عزاداری.

متولد شده در ماه مه سال 1928 آقای مبارک بود معاون رئیس جمهور در Oct. 14, 1981 زمانی که مربی خود رئیس جمهور انور سادات ترور شد توسط افراط گرایان اسلامی در حالی که بررسی یک رژه نظامی. نشسته در کنار آقای سادات آقای مبارک فرار کرد با یک جزئی دست آسیب به افراد مسلح اسپری بررسی ایستاده با گلوله. هشت روز بعد پر زور سابق نیروی هوایی فرمانده بود سوگند به عنوان رئیس جمهور امیدوار کننده تداوم و نظم است.

بیش از سه دهه بعدی به عنوان منطقه بود و ستد با یک بحران پس از دیگری آقای مبارک به عنوان یک دست ثابت و قابل اعتماد ایالات متحده شریک در برابر افراط گرایی اسلامی. او با ارسال نیروهای نظامی به عنوان بخشی از ایالات متحده و ائتلاف در 1990-1991 جنگ خلیج فارس و کمک به تلاش ها برای حل و فصل مناقشه اسرائیل و فلسطین.

در مصر او ریاست آهسته اما مداوم رشد اقتصادی و تا حد زیادی نگه داشته و این کشور از درگیری های مسلحانه پس از چند دهه از جنگ با اسرائیل است. بر خلاف پیشینیان خود را هم آقای سادات و مصر مدرن برای اولین بار رئیس جمهور جمال عبدالناصر آقای مبارک به دنبال هیچ grand ایدئولوژی فراتر از ثبات و توسعه اقتصادی است.

در طول سال آقای مبارک tinkered با اصلاحات اما دوری تغییر عمده ارائه خود را به عنوان مصر تنها حفاظت در برابر ستیزه جویی اسلامی و فرقه ای را بدست آورد. ایالات متحده به خصوص تحت ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش فشار برای اصلاحات دموکراتیک بود اما با احتیاط از بیگانه کلیدی متحد.

عدم تحقق تکرار وعده های تغییر پیوسته عمیقتر عمومی ناامیدی. کسانی که به دنبال آیندهای دموکراتیک بودند تاسف برای دیدن آقای مبارک و ساخت آشکار حرکت به داماد خود تاجر پسر جمال مبارک به صورت یک سلسله جانشینی.

“در نقاط مختلف در طول مبارک سلطنت او تا به حال فرصت برای اصلاح مصر در دولت” H. A. Hellyer یک محقق در موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی توییتی. “او این کار را نکرد.”

ژان. 25 قیام “نمی از جایی آمده – آن را ناشی از سال های بسیاری از مقید کردن خشم در, چگونه دولت بود شکست شهروندان صرفه جویی کوچک برش در بالا,” او اضافه شده است.

با الهام از اولین بهار عربی شورش در تونس معترضان به خیابان ها ریختند در ژانویه 2011. آنها مهار قدرت رسانه های اجتماعی برای جمع اوری پر سر و صدا جمعیت کثیری از رها کردن خشم مردمی بیش از پيوند و خشونت که سایه آقای مبارک را رد.

در پایان با میلیون ها نفر فراوان در میدان تحریر و دیگر مراکز شهرستان و حتی راهپیمایی به آستان آقای مبارک قصر نظامی اعلام کرد استعفای خود را در فوریه. 11, 2011. ژنرال در زمان قدرت امیدوار به حفظ آنها چه می تواند سیستم خود او منجر شده بود.

هر چند تونس رئیس جمهور کاهش یافت و قبل از او فردی گری آقای مبارک بود یک لحظه نقطه عطفی در تاریخ منطقه و به انگیزه ای برای قیام مردم در لیبی و سوریه و یمن و بحرین.

در طول دو سال آینده در مصر برگزار همه پرسی برای اصلاح قانون اساسی و همچنین مجلس و انتخابات ریاست جمهوری. مردم در انتخابات بالا بود به عنوان مشتاق مصریان کردم طعم و مزه خود را از دموکراسی است. اما اخوان المسلمین پیروز دوباره و دوباره بالا بردن ترس در میان مخالفان خود را که این کشور می تواند تبدیل به یک دولت اسلامی.

مبارزه به سر آمد و در تابستان سال 2013 زمانی که نظامی برداشته شود رئیس جمهور محمد مرسی ارشد اخوان شکل از قدرت در میان تظاهرات گسترده در برابر تفرقه قانون است. نظامی حکومتش و راه اندازی یک سرکوب گسترده مخالفان است. آقای ال-Sissi رئیس جمهور انتخاب شد و در سال بعد. حقوق گروه ها و فعالان می گویند حکومت خود ثابت شده است به مراتب بیشتر سرکوبگر از آقای مبارک.

آقای مبارک بود که زندانی در مدت کوتاهی پس از سرنگونی و بعد از نقل مکان به یک بیمارستان نظامی به عنوان او رفت و در دادگاه در آرایه ای از موارد. تلویزیونی تصاویری از آقای مبارک روی برانکارد در یک متهم در قفس بودند در تضاد به پرتره از رهبر است که تا به حال صف عمده خیابان های عمومی در خود قانون است.

برای مردی که بلند untouchable – حتی یک کلمه از انتقاد علیه او در رسانه ها ممنوع شد, برای بسیاری از حکومت – زندان یک شوک بود. زمانی که او پرواز را از دادگاه به تورات زندان در مصر در سال 2011 او در اعتراض و حاضر به خارج شدن از هلیکوپتر.

در ماه ژوئن 2012, آقای مبارک و رئیس جمهور شد و محکوم به زندگی در زندان را برای عدم جلوگیری از کشتار برخی از 900 معترضان در طول 18 روز قیام. هر دو به دادگاه تجدید نظر حکم و دادگاه بالاتر بعد پاک آنها را در سال 2014.

سال بعد آقای مبارک و دو پسرش – تاجر ثروتمند Alaa و مبارک یک بار وارث ظاهری جمال – بودند محکوم به سه سال زندان به اتهام فساد مالی در طول یک محاکمه مجدد. پسران منتشر شد در سال 2015 برای زمان خدمت کرده است در حالی که آقای مبارک و راه می رفت در سال 2017. پس از آزادی او گرفته شد به یک آپارتمان در قاهره Heliopolis منطقه که در آن او زندگی می کردند تا زمانی که مرگ او.

آقای مبارک که جان سالم به در با همسر او سوزان او دو پسر و چهار نوه.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im