ادوارد اسنودن باعث بروز همدردی کمی در تاریکی آینه’

ادوارد اسنودن اقدامات کمک کرده اند به شکل post-9/11 جهان است. در “تاریکی آینه: ادوارد اسنودن و آمریکا دولت نظارت” سه بار برنده جایزه پولیتزر روزنامه نگار بارتون Gellman فراهم می کند خودی نظر نبوده است.

Infamously اسنودن منتشر شد اسناد طبقه بندی شده از آژانس امنیت ملی به روزنامه نگاران در سال 2013. در حالی که کار به عنوان یک مقاطعه کار فرعی برای آژانس اسنودن آگاه شد از چندین مخفی برنامه نظارت که برداشت مقادیر زیادی از اطلاعات شخصی و متوقف کردن خصوصی ارتباطات در میان آمریکایی ها بدون دانش و بدون حکم. او سعی در بالا بردن نگرانی های خود را با مافوق اما او احساس او به جایی نمیرسد. بنابراین او به سرقت برده بزرگ تراشه ها جای دادند از سوابق در سوال و از کشور گریخت.

در هنگ کنگ بعد از آن که او در ملاقات با روزنامه نگاران Glenn Greenwald (که در کتاب اسنودن “هیچ جایی برای پنهان کردن: ادوارد اسنودن NSA و آمریکا نظارت دولت” بیرون آمد در سال 2014), Laura Poitras (که برنده جایزه آکادمی فیلم مستند “Citizenfour,” بیرون آمد در سال 2014) و Ewen MacAskill. و او شروع به انتشار برخی از اطلاعات او می خواهم کپی, کار با سابق واشنگتن پست خبرنگار Gellman در میان دیگران از طریق یک سری از استادانه درست شده اقدامات امنیتی مربوط به اتفاقی لپ تاپ سوز تلفن های همراه و ارتباطات رمز شده.

اسنودن در نهایت پذیرش پناهندگی در روسیه; که در آن او ازدواج کرده دیرین خود را دختر لیندسی میلز که در آن او نوشت: 2019 خاطرات “ثبت دائم” و که در آن او زندگی می کند امروز. او به سخنرانی در سراسر جهان از طریق تلفنی و اگر چه دولت آمریکا مقامات قبلا ابراز تمایل به زندانی کردن و حتی ترور اسنودن او را تبدیل به چهره معاصر نگرانی غیر قابل تنظیم نظارت دولت به بسیاری از هزاران نفر از مردم.

Gellman روایت همه پیچ و تاب و چرخش این داستان با ذوق شایسته John le Carré. اسنودن “را انتخاب کرده بود به خطر آزادی … اما او استعفا داد و به زندگی در زندان و یا بدتر” Gellman می نویسد: در یک خلاصه ای از ایمیل است که اسنودن فرستاده می شود زمانی که او فرار کرد امریکا است. اسنودن خود می گوید Gellman در اوایل مبادلات که او مطمئن بود که دولت ایالات متحده بود که او را “متعهد” اگر او می خواهم گیر به اتهامات و این نشان دهنده تقریبا گاه به گاه تحقیر مقامات دولتی صدای آمریکا در سراسر کتاب. به عنوان مدیر سابق اطلاعات ملی جیمز کف زننده می گوید Gellman در یک نقطه “یک مرد خلاف کاران است و دیگری مرد است.”

که هوا از تهدید آویزان بر “تاریک آینه” عمدتا به دلیل Gellman خود را همیشه ذکر آن است. “من گزارش در زمان های خطر ناک محیط زیست” او می نویسد: “و من هرگز لوکس از فراموش کردن آن است.” این تضاد شدید با اسنودن رفتار خود از زمانی که این دو در نهایت دیدار چهره به چهره در مسکو در سال 2013. “من تا به حال انتظار می رود برای پیدا کردن یک مرد آماده نبرد و به تنهایی در پنهان کردن احتمالا پر از پشیمانی برای زندگی او از دست داده بود و آشفته و با یک زبان و فرهنگ او را درک نمی کنند” Gellman می نویسد. به جای اسنودن به نظر می رسد “محتوا.”

اگر چه این است که بدون شک یک کتاب مهم در تاریخ اسنودن داستان آن را نیز اغلب ناخوشایند یکی در تعداد سطوح. روایت ارائه چند گرانبها footholds برای همدلی یا برای اسنودن و یا برای دولت ایالات متحده در افغانستان ، حق را زنجیره ای از فرمان دومی در سراسر بسیار ضعیف. برای مثال هنگامی که جیمز کف زننده خواسته شد در کنگره شنوایی “آیا NSA جمع آوری هر نوع از داده ها در تمام در میلیون ها یا صدها میلیون ها نفر از آمریکایی ها ؟” او پاسخ داد: “نه آقا. … نمی خواسته” – بیانیه ای که بسیاری از ناظران به عنوان یک دروغ آشکار تحت سوگند (هر چند نخست مشخص است آن را به عنوان یک “به وضوح غلط” بیانیه ناشی از خود سوء تفاهم از سوال).

و Gellman درج خود را به این کتاب به حدی است که به نظر می رسد غیر ضروری. برای مثال او به نظر می رسد مجبور به شامل سخنان مانند کسانی که از واشنگتن پست ویرایشگر جف Leen که به او می گوید “اگر بارت Gellman است ترس از چیزی است که باعث می شود من می ترسم.”

اسنودن از “Dark Mirror” مظهر رفتارهاي ترکیبی از غرور و ترحم بسیار نزدیک به weaselly طلب در ادوارد جی اپستاین را تا سال 2017 کتاب “چگونه امریکا از دست داده و اسرار آن: ادوارد اسنودن و سرقت” نسبت به نیمه قهرمانانه شکل که Gellman شاید در نظر گرفته شده به رنگ یا مدرن-سنت روز تکریم توسط یک نسل کامل از افراد جوان است.

اما Gellman اسنودن را یک حقیقت گوی با این وجود. “من کامل نیست,” او می گوید Gellman. “من ناقص است. من انسان است. من ساخته شده می تواند اشتباهات وحشتناک. اما من احساس کردم که من تا به حال یک تعهد به عمل است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>