شرکت تجارت الکترونیکی را در سه ماهه چهارم کاهش سود 27 درصد از سال قبل است. عکس: Wilfredo لی/آسوشیتد پرس

EBay Inc. گزارش کاهش در سود فروش ضعیف در آخرین سه ماهه در میان یک بررسی استراتژیک است که رهبری بازار آنلاین به لرزش تا رهبری آن صفوف و فروش بخشی از کسب و کار خود را.

درآمد خالص برای e-commerce غول کاهش 2 ٪ از یک سال پیش به $2.82 میلیارد مارک اولین سال بیش از سال کاهش فصلی پس از eBay چرخید پرداخت شرکت پی پال Holdings, Inc. در سال 2015. هنوز درآمد, کشیده, کمی جلوتر از برآوردهای تحلیلگران از $2.81 میلیارد دلار است.

این شرکت همچنین به سه ماهه اول سه ماهه درآمد چشم انداز پیش بینی $2.55 میلیارد دلار 2.60 میلیارد و زیر تحلیلگران برآورد $2.64 میلیارد دلار است. به ازای هر سهم سود پیش بینی می شود حدود 50 سنت افزایش به 53 سنت و 70 سنت افزایش به 73 سنت بر اساس تنظیم.

EBay گفت: خریداران فعال رشد 2 درصد به حدود 183 میلیون دلار در سه ماهه دسامبر هشتم مستقیم سه ماهه سود هر چند حجم ناخالص کالا و یا مقدار کسب و کار معامله در سیستم عامل خود را کاهش 5.4 درصدی در مقایسه با دوره یک سال زودتر به $23.3 میلیون نفر است.

سهام خود را که بسته شده روز سه شنبه در $36.21 کاهش 5.3% در بعد از ساعات معاملاتی.

بی تا صرف 2019 در یک عملیات بررسی و پس از برخورد با فعال سرمایه گذاران بیش از این شرکت استراتژیک تمرکز می کنند.

در اواخر سال گذشته بی موافقت با فروش آن فروش بلیط کسب و کار StubHub به ژنو مبتنی بر Viagogo Entertainment Inc. برای $4.05 میلیارد دلار است. بی متعلق به StubHub از سال 2007 زمانی که آن را خریداری کسب و کار از StubHub موسسان اریک بیکر و جف Fluhr برای $310 میلیون.

EBay تصمیم گرفت برای کشف فروش StubHub مدت کوتاهی پس از دو فعال سرمایه گذاران ظاهر در سال گذشته و خواست آن را به خروج از کسب و کار ربطی به هسته آن بازار است. این شرکت موافقت با فروش StubHub به عنوان به خوبی به عنوان آن در سطح بین المللی متمرکز نیازمندیها-تبلیغات کسب و کار. آن همچنین افزود: اعضای هیئت مدیره به عنوان بخشی از حل و فصل با سرمایه گذاران الیوت مدیریت شرکت و سمت راست مقدار LP.

به عنوان بخشی از معامله با سرمایه گذاران بی توافق برای بازگشت پول بیشتری به سهامداران آغاز با آن اولین پرداخت سود سهام سال گذشته است. روز سه شنبه این شرکت ضربه تا سه ماهه خود را نقدی و سود سهام به سهامداران 14 درصد به 16 سنت به اشتراک بگذارید. Ebay و همچنین افزایش آن زمان بیع متقابل برنامه 5 میلیارد دلار اضافه کردن به $2.2 میلیارد آن در حال حاضر مجاز است. این شرکت گفت: این repurchased در مورد 1 میلیارد دلار در سهام در سه ماهه چهارم.

اسکات Schenkel, بود که eBay دارایی رئیس فرض کمر این شرکت در ماه سپتامبر پس از Devin Wenig استعفا داد بیش از درگیری با یک شکل هیئت مدیره.

EBay در سال 1995 تاسیس شد—در همان سال که آمازون.com راه اندازی به عنوان یک کتابفروشی آنلاین—شد و یک داستان موفقیت طی دات کام اوج. آن را به تلاش برای مطابقت با آمازون در سال های اخیر است.

به طور کلی تجارت الکترونیکی غول پیکر سه ماهه چهارم سود کاهش یافت و 27 درصد از سال قبل به $556 میلیون یا 69 سنت به اشتراک بگذارید. بر اساس تنظیم سود 81 سنت به اشتراک بگذارید. تحلیلگران انتظار داشتند که تنظیم هر سهم سود 76 سنت.

نوشتن به کیمبرلی چانه در kimberly.chin@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net