مشکوک ضبط: تا پلیس ایجاد Vikas Dubey و در حال حاضر اشتیاق برای انتقام. کجا پاسخگویی?

فراری گانگستر Vikas Dubey بازداشت شش روز بعد از مردان کشته و هشت, Uttar Pradesh پرسنل پلیس, قطار ویژه در بالا را ناکارآمد قانون و نظم سیستم است. آیات است که دو پلیس از متهم کردن Dubey باید خجالت تا پلیس حتی به عنوان پنج تن از دستیاران خود را کشته شده اند توسط پلیس در “برخورد” از روز جمعه گذشته در ضربات پنالتی. Dubey را بازجویی در روزهای آینده باید تمرکز بر روی پلیس جنایی nexus است که اجازه تاریخچه sheeter با بیش از 60 نفر را به نام خود به دوری کردن از این قانون برای مدت طولانی. در سال 2001 Dubey شد متهم به قتل یک دولت وزیر متعلق به BJP در یک ایستگاه پلیس. تا به حال پلیس و رهبری سیاسی انجام داده و سپس Dubey می توانست متوقف در آهنگ های خود را بسیار زودتر.

چه درست بود و سپس درست است امروز. هیچ شواهدی وجود دارد که پاسخگویی در نیروی پلیس است بهبود یافته است. اگر این نکته به Dubey رخ نمی داد. یوگی Adityanath دولت داده است دست پلیس در مقابله با مجرمان است که اغلب در نقطه اوج رسيد. اما سوابق نشان می دهد که این سیاست predates Adityanath با هیچ نشانه ای است که اجازه می دهد پلیس به بازی قاضی و جلاد بهبود نظم و قانون. نزدیک به نیمی از 1,782 فتح کرد گرفته شد مرگ روبرو می شوند شکایات ثبت شده با NHRC بین 2000 و 2017 شد از تنهایی.

با وجود چنین trigger-happy راه پلیس بدنام Dubey حرفه ای طولانی ثابت می کند که حتی جنایتکاری مزایای استثنایی و عدم پاسخگویی. طبقه و مذهب نقش در پلیس جنایی, پیوند بیشتر تشدید تا تغییر سیاسی مقدرات داده اند پلیس تفرقه ایدئولوژیک لبه آن می تواند بدون انجام است. عظیم 38,000 از 78,000 نقض حقوق بشر آورده قبل از NHRC در 2017-18 بودند از ، شهروندان نزدیک شدن به وضعیت حقوق بشر در تضاد است یک نشانه مطمئن است که نمایندگان سیاسی و عدالت تحویل سیستم نیست کمک به آنها.

بازگرداندن حاکمیت قانون باید شروع با وادار کردن پلیس به دنبال rulebook در نامه و روح و روان. به اعتبار آن است هند یکی از بالاترین محکومیت نرخ. اما NCRB داده ها نشان می دهد chargesheeting نرخ فقط 50 درصد یا کمتر در شهرستانها مانند کانپور لکنو و Ghaziabad. به عبارت دیگر پلیس نتواند حتی موارد قبل از رسیدن به دادگاه. به جای پاداش چنین ناکارآمدی با مصونیت از مجازات برای برخورد و یا وادار سازد خشونت های دولت باید مربی پلیس خود را در سریع و صادقانه عدالت حقوقی است.

این قطعه به نظر می رسد به عنوان یک سرمقاله نظر در چاپ نسخه ای از این بار از هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im