اژدها اهداف استراتژیک در دریای چین جنوبی

دریای چین جنوبی (SCS) شاهد تحولات نگران کننده با امکان افزایش تنش های خیره کننده در یک درگیری به طور قابل توجهی افزایش یافته است. چین تکامل یافته یک برنامه بازی به کنترل دریای چین جنوبی با تعریف جدیدی از مرزها و تبدیل این به عنوان پایه آن به گسترش رد پا در هند و اقیانوس آرام. چین گام با احتیاط و اغلب اقدامات خود را دیده می شود در انزوا به نظر نمی رسد که تهدید اما زمانی که دیده می شود در کلیت آنها نشان می دهد یک تغییر قابل توجه در توازن قدرت در زمین است.

چینی ها اهداف در SCS بخشی از آن گسترده تر رویکرد نسبت به همه مناطق در آن حاشیه. این خواسته به اشغال تمام مناطق استراتژیک اطراف آن است. در حالی که آن را حل و فصل مرزهای خود با برخی از کشورها آن را تضمین است که مناطق استراتژیک باقی مانده با چین است. سه نکته مهم مناطق که در آن دارای منافع هستند چین و هند (در واقع هند و تبت) مرز زمینی برای رسیدن به اقیانوس هند و actualisation از CPEC; دریای شرق چین برای حفظ متحدان ما مانند کره جنوبی و ژاپن تحت فشار و SCS برای کنترل تجارت و منابع و آن را پایه ای برای گسترش آن در اقیانوس هند. در تمام این سه حوزه این برداشت ویژگی های متعلق به دیگر کشورها است. آن را در حال حاضر به دست آورد عکاسی چانه با دسیسه پاکستان در چین و هند مرز و ادعا کل آروناچال پرادش; آن را ایجاد کرده است دفاع هوایی شناسایی منطقه (ADIZ) در دریای شرق چین که در آن ادعا مسلم حاکمیت بر Senkaku جزیره; و در SCS آن را اشغال کرده است ویژگی های متعددی ایجاد کرده است جزایر مصنوعی قرار می گیرد, جنگ, سلاح, سیستم بر روی آنها و به شدت تعدی در EEZs از کشورهای دیگر است. مهاجم تمرینات نظامی/گشت همراه با تجهیزات پرخاشگری در تمام سه منطقه ادامه خواهد داد.

در SCS پکن چهار برابر علاقه – ایجاد کنترل کامل بر نه نقش برآب خط حفاظت از حاکمیت ملی خود را در SCS و تایوان ایجاد هژمونی خود با از بین بردن نفوذ آمریکا در منطقه و به تدریج گسترش نفوذ خود در اقیانوس هند. چین اعلام کرده است که حاکمیت خود را در SCS قابل مذاکره است. آن را نیز درک که پشت SCS اختلاف وجود دارد رقابت بین واشنگتن و پکن است. از این رو تمرکز خود را برای تغییر وضعیت موجود در منطقه از طریق ایجاد هژمونی خود. آن را احساس می کند که هنگامی که ما چتر برداشته شده است از این منطقه کوچکتر ملل که دعوا چینی ادعا را قبول حاکمیت ملی خود را در نه خط نقش برآب. چین در نظر گرفته آن را کاملا ضروری است که بی چون و چرای کنترل این منطقه را در جنوب دریای چین استراتژیک اقتصادی و تجاری ، از سال 2010 چین گزارش شده بود و با توجه به دریای چین جنوبی موضوع به عنوان هسته “علاقه” هر چند نه به طور رسمی.

چین به دنبال اهداف خود را از طریق سه معنی – تبلیغات است که این منطقه متعلق به چین جلوگیری سایر متقاضیان با طرح ریزی نظامی آن دلاوری و باعث تفرقه در میان آنها است. چین با استفاده از آن سه جنگ’ روش برای کمپین تبلیغاتی که دارای سه مولفه است. اولین روانی کمپین با هدف ایجاد فشار روانی برای ترساندن demoralise و جلوگیری از آن دشمنان. دوم این است که رسانه ها در جنگ با هدف طرح ریزی است که این منطقه متعلق به چین است و یک مجروح ملت به ساخت بین المللی نظر در آن نفع و به ‘افشا’ نقاط ضعف دشمنان است. این نیز استفاده می شود برای متقاعد کردن آن به مخاطبان داخلی از عدالت آن موضع و برای ترویج فوق العاده ناسیونالیسم. موضوع اصلی این است که برای پروژه ای است که آن را از دست آن سرزمین به نیروهای استعمار و امپریالیسم و این کار باید به بازیابی خود را از دست داد سرزمین و گذشته عظمت است. این پیش بینی شده بود به عنوان “رویای چینی” در سال 2014. سوم ساخته استدلال حقوقی (مبارزه حقوقی) برای توجیه آن ایستاده است. وابسته به نقشه کشی پرخاشگری به شکل یک عنصر ضروری از این فرایند است. این سه Warfares’ مبتنی بر استفاده از آن در رسانه های رسمی و بهره برداری از سیستم عامل رسانه های اجتماعی. پیش بینی های خود را مبتنی بر دروغ و mendacity. از سال 2012 چین به میزان قابل توجهی بالا-درجه بندی تبلیغات خود را به حفاظت از آن ادعا می کند. یک کمیته از 13 وزارتخانه تاسیس شد برای سرعت بخشیدن به خود وابسته کرد. گذرنامه پس از آن حمل چینی نقشه با نه خط نقش برآب.

در کنار چین است که طرح ریزی آن از قدرت نظامی برای جلوگیری از دیگران از آمدن در راه خود را برای به دست آوردن کنترل بیش از SCS. آن را تا به تدوین استراتژی شناخته شده به عنوان “یکپارچه استراتژیک بازدارندگی”. این است که هدف از دستیابی به بازدارندگی استراتژیک و غیر مبارزه به معنی و یا مبارزه با یک جنگ است. چندین نظامی و غیر نظامی قابلیت های مانند هسته ای معمولی فضا و جنگ اطلاعات, اقتصادی, دیپلماتیک, علمی و تکنولوژیکی و همچنین اراده جمعی ملت را تشکیل می دهند ‘یکپارچه استراتژیک بازدارندگی’. این است که زیر سه اجزای اختیار و طرح کافی معتبر نیروی نظامی; طرح از اراده و عزم راسخ به استفاده از زور و برقراری ارتباط به دشمن که چنین نیرویی می تواند در واقع استفاده می شود. چین می خواهد آن نیروی دریایی قادر به اقدام به عنوان بخشی از یک ضد-دسترسی/منطقه-انکار (A2/AD) force—نیروی است که می تواند به جلوگیری از مداخله آمریکا در یک درگیری در چین نزدیک به دریا, منطقه بیش از تایوان و یا برخی از دیگر موضوع است. این به چین به یک ابزار مهم برای ارعاب کوچکتر متقاضیان.

چین نیز باعث تفرقه در میان اعضای آسه آن از طریق اعمال زور و ارعاب به اطمینان حاصل شود که این گروه عمل نمی unitedly در برابر منافع خود را در آسه آن جلسات است. آن را ممکن است به یاد می آورد که وزرای خارجه آسه آن در سال 2012 موفق به انتشار اطلاعیه ای به دلیل اختلاف نظر میان اعضا و که در پی چین غیر قانونی استقرار دکل نفت در ویتنام EEZ و فلات قاره در سال 2014 جداگانه بیانیه صادر شد. کامبوج به عنوان صندلی آسه آن تحت تاثیر چین حاضر به توافق برای یک بیانیه مشترک نخوری چینی فعالیت است. پس از آن در اظهارات رئیس به جای رویکرد مشترک عباراتی مانند “برخی از رهبران” و “برخی از وزرا هستند به جای استفاده از “رهبران” و “وزرا” به ابراز نگرانی از فعالیت های چینی. کامبوج و میانمار و فیلیپین موقعیت خود را با چین به اطمینان حاصل شود که چین ممکن است اذیت با آنها. هر چند از اواخر فیلیپین به نظر می رسد به حرکت به دور از چین است.

چینی ها کاغذ سفید منتشر شد در ماه ژوئیه سال 2019 دفاع چینی حاکمیت ملی و تمامیت ارضی و منافع در SCS اعلام آن به عنوان یک مسلم بخشی از چین است. بنابراین رفتار پرخاشگرانه چین عملکرد خود را ‘افزایش’ و ‘رویا’ با هدف تغییر استراتژیک محیط زیست در آن نفع و در راستای توسعه سیاست. چینی پرخاشگری نیاز به دیده می شود در چارچوب وسیع تری. مسئله این است که نه تنها تضمین آزادی ناوبری و یا بیش از, پرواز, اما از آن است که حصول اطمینان از احترام به هنجارهای بین المللی و قوانین, و همچنین برای نهادهای بین المللی. به تازگی چندین سازمان ملل فشرده شده اند برای پیاده سازی PCA حاکم است. دیگر متقاضیان باید با نزدیک شدن به سازمان ملل متحد برای این. مخالفت با چینی پرخاشگری در حال ساخت در سطح بین المللی و داخلی یازدهم با آن مواجه است افزایش مشکلات.

در حال حاضر جامعه بین المللی همراه با آسه آن باید اقدامات مؤثر برای حفاظت از منافع کشورهای کوچکتر در منطقه جلوگیری از صعود بیشتر به چین در SCS حصول اطمینان از پذیرش هنجارهای بین المللی و PCA حاکم چین از طریق سازمان ملل متحد و نگه داشتن آن امن برای تجارت و بازرگانی برای همه کشورها است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>