نمی رستاخیز شکست خورده سیاست: چرا جایگزینی واردات صنعتی است محکوم به دست و پا کردن دوباره

در پی Galwan حوادث اتفاق نظر پدید آمده است که هند باید به فاصله خود از چین در تجارت بین المللی است. وجود دارد ممکن است سیاست رانده راههای به این هدف: تعرفه های مربوط به واردات از چین به تنهایی; تعرفه واردات تمام محصولات که چین اصلی تامین کننده فعلی و مطلوب تر درمان-واردات از غیر چین منابع از طریق موافقت نامه های تجارت آزاد.

برای اولین بار از این گزینه ها نیاز به استناد امنیت ملی بند از قوانین سازمان تجارت جهانی است که هند می تواند دلیل خوبی انجام داده خصومت در مرز. اما آن را قطعا دعوت تلافی چین که ممکن است شامل محدودیت در صادرات آن به هند از محصولات است که تنها از آن می تواند منبع و یا منابع در هزینه های به مراتب کمتر از بهترین گزینه بعدی. با توجه به شکنندگی اقتصاد خود ما امروز این است که یک مسیر مطلوب.

گزینه سوم این است که غیر مخل و حمایت از رشد هند و شغل ضروری است. آن را به زمان و صبر و برخی از سخت مذاکره است اما گزینه ای که هند باید ورزش. اگر موافقت نامه های جعلی و تقویت شده با اشخاص مانند اتحادیه اروپا, انگلستان, ژاپن, استرالیا, کانادا و در نهایت ما آنها را تکمیل ما روابط استراتژیک.

اما از آن است که گزینه دوم که به نظر می رسد برای پیدا کردن بزرگترین نعمت در هند در حال حاضر. آن را به خوبی متناسب به گسترده تر جایگزینی واردات غرایز بسیاری در هند و هم در دولت و هم در خارج. اما hard-nosed اقتصادی تحلیل و ارزیابی انتقادی از شواهد و مدارک موجود نشان می دهد آن را به خائنانه ترین مسیر.

برای استارت جایگزینی واردات صنعتی (ISI) که مستلزم مترقی جایگزینی واردات با تولید داخلی است دقیقا استراتژی ما دنبال کرده تا 1991. که ما در نهایت به رسمیت شناخته شده و مجموع آن شکست و روشن به بیرون گرایش. کسانی که به دنبال آن احیای استدلال می کنند که آن را متفاوت خواهد بود و این زمان. به جای آنها را برای خود کلمه اجازه دهید ما بررسی هر چه مدرکی وجود دارد.

ما را در آغوش گرفت ISI در صنعت الکترونیک نزدیک به شش سال پیش است. کجا ایستاده ایم امروز ؟ واردات کالاهای الکترونیکی شات از $32.4 میلیارد دلار به 55.6 میلیارد بين 2013-14 و 2018-19 در حالی که صادرات باید رشد شاخص تا از $7.6 میلیارد دلار به 8.9 میلیارد دلار بیش از مدت مشابه. قابل پیش بینی محافظت شده و یارانه چند تلفن همراه مونتاژ شرکت آمده اند اما آنها اضافه نمی کند تا به یک پر جنب و جوش صنعت الکترونیک. تقریبا همه به صورت محلی متعلق به شرکت های کوچک هستند با استانداردهای جهانی با یک است که در مورد به نوبه خود به یک نیروگاه از صادرات است.

مصمم هستیم اقدام مرحله به مرحله ساخت برنامه (PMP) که تحت آن تولید برخی از قطعات مورد استفاده در گوشی های تلفن همراه خواهد بود تشویق کرد. در سیاست های عمومی, خاطرات آنقدر کوتاه است که اشتباهات گذشته دریافت تکرار شود. بر این اساس مناسب است که به یادآوری است که این PMP جاده نیز یکی است که در آن ما باید قبل از سفر در طول گواهینامه مجوز راج عصر.

سپس ما با استفاده از به indigenisation محصول یک شرایط مجوز. مثلا مجوز برای نصب و راه اندازی لوله چراغ داده شد در شرایطی که واردات قطعات مشخص شده مجاز خواهد بود برای یک دوره مشخص و پس از آن آنها باید به منابع در داخل کشور. این برنامه شکست خورده است و ما آن را رها در کنار صدور مجوز در سال 1991.

بازگشت به PMP در تلفن همراه امروز در زمینه مستلزم بالا بردن تعرفه ها و دادن یارانه به قطعات است که کمتر کارآمد تولید کنندگان داخلی جایگزین خواهد شد. که البته افزایش هزینه برای تلفن همراه مجمع شرکت هایی که فنر در شش سال گذشته. بنابراین ما باید به هر دو آنها را فراهم کند و در عین حال عالی حفاظت و یا اجازه دهید آنها را به بیرون رفتن از کسب و کار.

به طور غریزی دولت ها می خواهند به دنبال ISI در محصولات که در آن واردات حساب بزرگترین نسبت مصرف داخلی به دلیل این است که در آن تامین کنندگان داخلی بیشترین دامنه برای جایگزین کردن واردات است. اما یکی باید بپرسید که چرا واردات بزرگترین سهم را در مصرف داخلی از این محصولات ؟ به احتمال زیاد پاسخ این است که آن دسته از محصولات که در آن تولید کنندگان داخلی باید بیشترین هزینه ضرر. بنابراین ISI به پایان می رسد تا با تمرکز در دقت آن دسته از محصولات که در آن کشور حداقل کارآمد, یک دستور یقین برای شکست است.

ISI دارای یک مشکل بیشتر که مستعد آن به شکست است. آن را تشویق می کند به تولید داخلی از طریق تعرفه ها و خروجی یارانه ها. هر دو از عوامل جذب در مقیاس کوچک شرکت های متمرکز بر ساخت سریع و بدون ریسک با سود هیچ برنامه ای برای تبدیل شدن به صادر کنندگان. در بالای این سیاست به خودی خود تمایل به ساخت یک تعصب به نفع ورود شرکت های کوچک وقتی که می آید به داخل کشور متعلق به شرکت های به عنوان مورد با اخیر تولید مرتبط, انگیزه های طرح.

اگر یک کشور احساس می کند مجبور به دنبال کردن سیاست های صنعتی آن به مراتب بهتر شانس موفقیت اگر آن اهداف محصولات که در حال حاضر صادر شده و یا در آستانه تبدیل شدن به صادرات است. چنین استراتژی معیار های شرکت های داخلی در برابر بهترین در جهان است.

پس از لوکس پایدار بزرگ صادرات یارانه ها (به عنوان مخالف به تعرفه بالا تحت ISI) وجود ندارد با توجه به امکان قصاص یا جبران وظایف توسط کشورهای واردکننده ساخت یک موفقیت چنین سیاستی به طور خودکار نیروهای دولتی به آدرس اصلاحات در سیاست های داخلی. این احساس بیشتر اجبار به حذف تنگناها مانند زمین و قیمت برق, بازار کار inflexibilities و زیرساخت تنگناها.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>