من یک بانکدار بیش از 60 سال پیش است. در این دهه گذشته بسیار تغییر کرده است در کشور ما. برخی از آن برای بهتر و برخی از آن بدتر است.

یکی در جلو که در آن همه چیز بهبود یافته است و در بسیاری از راه های بانکی است. من بخشی جدایی ناپذیر از تغییر و تحول در این بخش بیش از این دوره است. خودمختاری بیشتر به دولت متعلق به بانک ها و افزایش رقابت از طریق بانک های خصوصی بیشتر شفاف تنظیم و استفاده گسترده از فن آوری نقش مهمی در تحول بخش بانکی است.

البته این به آن معنا نیست که بخش بانکی ما در حال حاضر در شکل کامل. در حالی که بسیار بهبود یافته آن در ادامه به برخی از مشکلات عمیق, بسیاری از آن ناشی از ادامه دولت مالکیت و مدیریت از بخش بزرگی از صنعت بانکداری و چند غیر اخلاقی کارآفرینان. اما بدون شک بانکی آمده است یک راه طولانی از آن در 1970s.

من با استفاده از مثال های بانکی است که من تجربه زندگی به وضوح اشاره می کنند که دولت دخالت و مالکیت می تواند تضعیف بخش های خاص. به همان اندازه وجود دارد برخی از بخش های که در آن اگر دولت خود را نمی کند و تحویل آن مسئولیت کامل این بخش می شود ناکارآمد و بی اثر است. اینها بخش هایی است که توسعه و ساخت عمومی خوب است.

در حالی که یک مثال واضح از چنین یک بخش بزرگ مقیاس زیرساخت های اساسی تر هستند سلامت و آموزش و پرورش. سلامت اهمیتی کمتر از آموزش و پرورش است. من تمرکز در این قطعه در آموزش و پرورش است.

تصویر: Ajit Ninan

اجازه بدهید شروع با تعداد شگفت انگیز. اتحادیه دولت هزینه در آموزش و پرورش در 2017-18 شد Rs 80,215 کرور. از 2017-18 مالی سالانه حسابرسی از منابع مالی دولت انجام شده توسط حسابرسی و حسابرس کل (CAG) روشن است که Rs 94,036 کرور از درآمد حاصل از آموزش و پرورش فرایند جمع آوری شده در طول سال توسط دولت هند دروغ است unutilised در تثبیت صندوق هند است. این است که واقعا قابل توجه است.

زمانی که آموزش و پرورش عمومی بخش مبارزه برای منابع مالی در هر جنبه ای از آموزش و پرورش – زیرساخت های معلم انتصاب بهبود کیفیت تغذیه اساسی و بیشتر به همین دلیل است که دولت در برگزاری به مقدار (که بیش از آن هزینه های سالانه) بوده که به صراحت جمع آوری شده برای هدف از آموزش و پرورش ؟ همه چیز بهبود یافته است در 2018-19 – هر چند ما نمی دانیم که تعداد دقیق از آنجایی که ما هنوز نمی باید CAG گزارش.

یکی دیگر از بازتاب مستقیم از عدم اهمیت به آموزش و پرورش است و در این راه هزینه های عمومی در آموزش و پرورش کاهش یافته است از 10.9 درصد در سال مالی 2014 به طور کلی هزینه های عمومی در این کشور به 9.7 درصد در سال مالی 2019; با تقریبا تمام کاهش که از مرکز بخش. این بدان معنی است که به عنوان یک نسبت تولید ناخالص داخلی هزینه های عمومی در آموزش و پرورش کاهش یافته است و از بیش از 3 درصد به کمتر از 3% – و است که باید در این زمینه بسیار پذیرفته هدف از 6 ٪ از تولید ناخالص داخلی صرف شده در آموزش و پرورش است.

ناکافی بودن ما هزینه های عمومی در آموزش و پرورش می شود stark که در مقایسه با کشورهای اطراف. هزینه های عمومی به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی برای طیف وسیعی از کشورهای است: 7.5 درصد بوتان و سوئد; 7% برای کاستاریکا و فنلاند; 6% برای قرقیزستان آفریقای جنوبی و برزیل; 5.5% برای, انگلستان, هلند و فلسطین و 5 درصد برای مالزی, کنیا, مغولستان و کره جنوبی و ایالات متحده است.

این کاملا روشن است که این لیست خود را به کشورهای بزرگ و پایین به کشورهای با درآمد بالا. این اطلاعات و مفاهیم مرتبط با آن کاملا روشن در دولت هند پیش نویس خود را ملی و سیاست آموزش و پرورش (NEP) که در ماه مه منتشر شد 2019.

ما استفاده شده در آموزش و پرورش می شود حتی بیشتر خودنمایی میکند که واقعیت از آموزش و پرورش بسیاری از این کشورهای دیگر در نظر گرفته شده است. کشورهای OECD و کشورهای با درآمد متوسط به طور کامل توسعه یافته و اغلب با کیفیت بالا سیستم آموزش و پرورش با دسترسی به همه. هزینه های خود را در آموزش و پرورش است که صرفا برای اجرای سیستم های موجود. در حالی که ما در هند هنوز هم نیاز به ایجاد سرمایه گذاری قابل توجهی برای گسترش دسترسی و بهبود کیفیت. بنابراین ما در آموزش و پرورش هزینه باید ذاتا بالاتر از این کشورها – که در واقع آن است که حدود نیمی.

در واقع تنها پوشش نقره ای که من را دیده اند به تازگی در زمینه آموزش و پرورش است NEP. آن را پیش بینی اساسی تعمیرات اساسی آموزش و پرورش ما – برای اطمینان از حقوق صاحبان سهام و با کیفیت. بسیاری از پیش بینی اقدامات بسیار قابل ستایش و به فوریت مورد نیاز است. برای مثال تعهد خود را به عادلانه با کیفیت بالا در اوایل دوران کودکی آموزش و پرورش برای همه درشت چشم انداز تبدیل هند آموزش عالی با پایه و علوم انسانی در مقطع کارشناسی و روشن آن جهت در تعمیرات اساسی از معلم در بخش آموزش و پرورش.

بیشتر از همه خود را بدون ابهام تعهد به آموزش و پرورش عمومی است بسیار خوش آمدید و حیاتی برای ملت ها در رشد فراگیر و توسعه است. به اطمینان حاصل شود که این امر تبدیل به یک واقعیت پیش نویس سیاست نیز نمودار یک دوره هزینه های عمومی در آموزش و پرورش به دو در ده سال از زمان 9.7 درصد به 20 درصد.

دولت باید تمرکز بر روی مهم ترین بخش می سازد که آینده کشور ما – آموزش و پرورش – که در حال گرسنگی به شدت مورد نیاز بودجه و رهبری است. من امیدوارم که دولت هند با استفاده از مسیر گذاشته در NEP به رهبری هند قاطعانه به دور از این مسیر خطرناک است که ما در – با این حال و آینده هر دو عمیقا به خطر بیافتد و نه رقیق و یا مصالحه پیش نویس سیاست های آموزش و پرورش در فینال سیاست وقتی که این اطلاع داده شود.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de