همین حالا تسلیم به چین: Galwan ولی در نهایت باید ما را وادار به عمده دوره اصلاح

ریگ ودا تشکیل شده بود در حدود 1500 سال پیش از میلاد برخی از هزار سال قبل از کنفوسیوس و لائوس Tze طلیعه در ساختار فکر به چین است. برای استراتژیست های معمولی این امر می تواند بی اهمیت موضوع است. اما نسبی در دراز مدت قوت سازمان ملل است که دقیقا در مورد ‘اهمیت’ مهم است. هند باستان civilisational نقاط قوت به رغم موانع همچنان به تکان دادن. چین نیست. هند بزرگترین دموکراسی جهان. چین بزرگترین استبداد. چین قوی تر است از نظر نظامی و اقتصادی اما هند است که هیچ pushover یا نه. هند از سال 2020 است هند از سال 1962.

آن است که مفید به یاد داشته باشید این به این دلیل برای چندین دهه به عنوان یک ملت ما شده اند تحقیرآمیز زندانیان از یک احترام سندرم سوی چین منجر به اشتباهات استراتژیک. در همان روز هنگامی که 20 نفر از سربازان شجاع ما شهید شدند در Galwan دره وجود دارد یک ستون در یک پیشرو ملی روزانه با نفوذ مشاور امنیت ملی از دولت UPA. شگفت آور او استدلال برای بیشتر مماشات چین است.

هند نباید بحث کرد, ‘تحریک’ چین با تقویت ما چهار گوش دسته بندی با ژاپن و استرالیا و آمریکا (چهار). هند باید قبول رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را دعوت به گسترش G7 جلسه که در آن چین است invitee. هند نباید گسترش روابط استراتژیک با آمریکا, چرا که چین نمی خواهد خوشحال می شود.

آخرین مضحکه می خواند و در Galwan ولی باید یک شوکی در برابر دقیقا این نوع طرز فکر. اولین چیزی که به درک این است که در حالی که پاکستان یک جزئی مزاحم در حاشیه, چین, است, اصلی ما استراتژیک دشمن را در هر دو کوتاه مدت و بلند مدت. آن را به طور مداوم و بی رحمانه به دنبال یک سیاست نسبت به هند از تعامل با مهار. هند باید موجود باشد چرا که چین معتقد است که در خود آن مقدر سرنوشت پیروز میانه پادشاهی ابرقدرت بلامنازع آینده است. دموکراتیک و رو به افزایش هند یک چالش به این هدف است. بنابراین هند باید موجود باشد.

رهبران پکن باید بدانم چرا سرخپوستان که باید برخی از کروموزوم هنوز دست نخورده خود را canny جد Chanakya هستند که به راحتی اغوا شده توسط چین طراحی تعامل پیشنهادهای و بنابراین بدون توضیح بخشش بی رحمانه خود را مهار استراتژی. در نظر گرفتن حقایق است. برای چندین دهه در حال حاضر چین با گستاخی در اختیار عکاسی چانه سرزمین ما. حتی زمانی که آنها ساخته شده بر روی کامپیوتر کاربر یک جاده آب و هوا از طریق این نیروهای ما خاموش شد. چین در حال ساخت در چین-پاکستان به کریدور اقتصادی (CPEC) از طریق گلگت-بلتستان در PoK که ما ادعا می کنند به عنوان سرزمین ما. چین بلوک عضویت ما در مذاکره با تامین کنندگان گروه (NSG). چین تا سال گذشته مانع از مسعود ازهر از برچسب تروریستی توسط سازمان ملل متحد.

چین ادعا می کند آروناچال پرادش به عنوان قلمرو خود خواستار آن در جنوب تبت. چین در باز نظامی تبانی با پاکستان در برابر آمریکا و سرمایه گذاری میلیاردها دلار در PoK. چین وقیحانه meddles در محله ما را محاصره ما آخرین نمونه بودن رفتار نپال. چین حاضر به اصلاح این تعادل تجارت با ما آزادسازی آن پایین تر از محصولات در حالی که راه اندازی موانع صادرات ما. و چین به طور معمول کالباس برش خاک در امتداد این لاک از طریق بی دلیل تجاوز نظامی.

اما از طریق دولتهای ما همچنان به اذیت کردن, اسپرم قبل از اژدها. رئیس جمهور چین را در سفر رسمی به هند در ماه سپتامبر 2014 در حالی که نخست وزیر نارندرا و او را نمونه dhokla در بانک ها از Sabarmati وجود دارد عمده نفوذ سربازان چینی در Chumar در Ladakh. چیزی که چین می کند تصادف. اما ما خار این توهین را کنار گذاشته و با شوق و ذوق نورد فرش قرمز هر زمان که چین خواستار تعامل. چین تنها فکر پیگیری شامل هند سازگار بود اما ما جشن اجلاس در ووهان و Mamallapuram به عنوان اگر آنها حاکی از یک تغییر از قلب است.

Galwan ولی در نهایت باید ما را وادار به انجام عمده دوره اصلاح. اول ما نیاز به ریشه ارتقاء مرز ما زیرساخت های همراه لاک. چینی خشم در ما ایجاد Darbuk-Shyok-Daulat التماس Oldie جاده در نزدیکی LAC آشکار بود. اما ما باید باقی بماند در جای پای جنگ با این وجود از آنجا که چین مرز زیرساخت ها به گونه ای است که در آن می تواند حرکت 30 بخش از یک و نیم میلیون سرباز به لاک در روز.

ما باید افزایش یابد ما آمادگی دفاع. رکورد ما در این جبهه است بی پایان. برای مثال در سال 2011 اجرایی متهور بود و با توجه به ایجاد چین متمرکز کوه اعتصاب سپاه در Uttarakhand لاداخ و هند. اما در آن زمان سال قبل از ما به وزارت مالیه ارائه بودجه برای آن است.

ما باید تمرکزمان را از سکوت در دیپلماتیک منزوی چین تقویت مرجع تخصصی مانند پردازنده, پشتیبانی از جنبش دموکراسی خواهی در هنگ کنگ گسترش تعامل ما با تایوان و محکوم چینی قلدری در دریای چین جنوبی است. چهارم ما باید در یک کالیبره شیوه کاهش واردات چین و بان کی مون چین از سرمایه گذاری در پروژه های زیربنایی. پنجم ما باید با استفاده از انجمن ها مانند این است که بخواهید برای پاسخگویی در گسترش Covid-19.

اینها برخی از پیشنهادات است که می تواند خلاص شدن از شر سیاست سازندگان تمایل به genuflect قبل از چین است. مخالفان این حق برخوردار است که در یک دموکراسی به سوال از دولت است. اما رک و پوست کنده BJP-کنگره tu tu اصلی اصلی’ بیهوده است. همه دولت ها همدست استراتژیک ما عدم مقابله مناسب با چین است. مودی استرن پیام که شهادت سربازان ما در Galwan ولی نمی خواهد بیهوده باید سیگنال یک تغییر اساسی در سیاست چین.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.