‘ملک’ آهنگ های نفوذ مسیحیت در سراسر قرن

مسیحیت بوده و در قلب تمدن غرب برای نزدیک به 2000 سال. امروز در یک جهان که در آن کلیساهای سنتی در حال تلاش برای پر کردن خود را pews آن است که وسوسه انگیز به این باور است که نفوذ خود را پایانی است. در واقع با توجه به زبان انگلیسی نویسنده تام هلند این قضیه صادق است: ارزش های مسیحی نفوذ فرهنگ غرب و تفکر است که اگر هر چیزی از دین را به نفوذ و به دست کم گرفت.

هلند یک بینهایت با استعداد و نویسنده است. در “Dominion: چگونه مسیحی انقلاب تعمیرشده جهان” تلاش او چیزی کمتر از به توضیح دهید که چگونه یک, مبهم, گرد, خیابان واعظ که فوت مرگ و گروه کوچک خود را از پیروان است که زندگی در یک پرت و دور افتاده گوشه ای از امپراتوری روم به تدریج تبدیل جهان از طریق یک پیام از عشق, موسسه خیریه و آشتی.

هلند سازماندهی این گسترده و قابل توجه کتاب در اطراف یک سری از قسمت ها که طرح ظهور مسیحیت رشد آن و پذیرش ارزش های اصلی خود را. یکی از نقطه شروع است, مناسب, اصول یهودیت که تخصیص به مسیحیت مفهوم یک الوهیت “که حکومت کل جهان را تایید کرده و هماهنگی جهان هستی است.” در پایان هلند است که بررسی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان تصمیم به باز کردن کشور خود را درب به خاورمیانه پناهندگان در سال 2015.

در طول راه ملاقات ما Saints Gregory از Nyssa و ریحان از قیصریه 4-قرن برادران اختصاص داده شده است که زندگی خود را به فقرا و تاسیس مرکزی مسیحی اصل که “هیچ انسان پس رنجور هیچ کدام چنان نفرت و یا آسیب پذیر است که آن را نه شهادت به تصویر خدا. عشق الهی برای مطرود و متروک خواستار آن است که انسانها آنها را دوست دارم بیش از حد.”

و هلند معرفی فیلسوف فرانسوی Peter Abelard که – بیش از نیمی از یک هزاره بعد از آن – وقف زندگی خود را به این گزاره است که دانشمندان می توانند از طریق دقیق و سیستماتیک فکر ایجاد که حقیقت مسیحی است “روشن و کامل و منطقی دستور داد.” این دیدگاه به زودی کاتولیک ارتدکس و موجب ایجاد دانشگاه که نهادینه شده و بسیار گسترش یافته و با رسیدن به مسیحیت.

اما داستان او می گوید که تا کنون بیش از یک خلاصه ای از چهره های تاریخی به طور مستقیم درگیر با دکترین کلیسا. در میان مردانی که (عمدا یا در غیر این صورت) کمک به پیشبرد ارزش های مسیحی هلند شمارش الیور کرامول, Voltaire, the Marquis de Sade, چارلز داروین, J. R. R. Tolkien و مارتین لوتر کینگ. حتی بیتلز دریافت یک اشاره – به دلیل, خوب, “همه شما نیاز دارید عشق است.”

این است که ساده و در تاریخ مسیحیت. در واقع برخی از برجسته ترین رویدادی است که می تواند مرکزی برای چنین حجم مانند جنگ های صلیبی و اصلاحات به نظر می رسد تنها در گذشت. بلکه این کتاب یک سری از تاریخی و زندگینامهای عکس های شرح داری که در آن هلند معتقد است که آموزش مسیحی و ارزشها و اخلاق را – اگر نه جزئیات الهیات مسیحی و یا مراسم – ایجاد شد پیشرفته تبدیل شد و پذیرفته شده در غرب و فراتر از آن.

از همه مهمتر هلند نیست ماست مالی کردن میزان که مسیحیت اغلب نوسان به مراتب از دوره ارزش های آن باید خواستار شدند. در طول زمان او می نویسد: مسیحیان “که خود را تبدیل به عوامل ترور. آنها قرار داده اند ضعیف در سایه خود را; آنها به ارمغان آورده اند و رنج و آزار و اذیت و برده داری در پی خود.” او اشاره می کند که تلاش های مبلغان را به مسیحیت به آفریقا بودند تضعیف یک “استعمار سلسله مراتب” است که در آن مردم سیاه “تلقی می شد پایین تر.” اما او همچنین استدلال می کند که بسیار استاندارد است که توسط آن ما محکوم استعمارگران است که خود مسیحی است.

هلند کتاب فوق العاده گسترده ای اعم و او می نویسد: با لطف و ذوق. او می آمیزد آرایه ای از اطلاعات و بینش به یک روایت که به آرامی اما خستگی ناپذیر می سازد در مورد او که مسیحیت شکل تفکر ما و استاندارد در راه است که ممکن است ما حتی نمی شناسد.

“سلطنت” است در پاسخ به این به ظاهر dispiriting بار است که ما در امروز زندگی می کنند. هر چند ما در حال بمباران روزانه توسط گزارش های خبری از درد و رنج و نفرت و عدم تحمل و خشونت هلند از نظر تاثیر مسیحیت است امیدوار و خوشبین یادآوری. مسیحیت را فراهم می کند اخلاقی چارچوب نشان می دهد که در آن بشریت کوتاه کاهش یافته است ارائه می دهد و علائم راهنمایی به نمودار یک دوره جدید.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>